Як швидко прибрати квартируПрибирання квартири - дуже актуальне питання для молодих мам і ділових людей. Навіть якщо ви витрачаєте на неї багато часу, в квартирі завжди знайдуться місця, куди руки просто не доходять. Особливу актуальність питання, як прибрати квартиру швидко, набуває, коли ви чекаєте гостей.
Правильний настрій для прибирання
Дуже велике значення для швидкого і легкого прибирання квартири має позитивний настрій. Постарайтеся зосередитися на кінцевої мети: після прибирання квартира стане чистою, забратися дуже просто і кожному по силам. Викиньте з голови думки негативного характеру: «знову ця прибирання», «ненавиджу домашні справи» і т. п. Бадьорість та енергійність під час прибирання подарує хороша музика. Увімкніть улюблений диск, і все стане набагато простіше і веселіше.
Маленький секрет допоможе вам: виділіть на господарські справи конкретний час, в яке ви повинні вкластися. Це допоможе сконцентруватися. В процесі прибирання намагайтеся не втрачати час і робіть відразу кілька справ. Приміром, витираючи пил, прибирайте непотрібні предмети на робочих місцях.
Швидке прибирання кухні та ванної
Чистота в цих приміщеннях дуже важлива для будь-якої господині, адже вони говорять про її акуратності і господарності. Щоб прибирання кухні та ванної пройшла швидко, дотримуйтесь простих порад:
- Замочіть посуд в раковині гарячою водою і попутно протріть плиту і всі інші поверхні.
- Одночасно прибирайте непотрібні предмети - на кухні відразу з'явиться багато місця.
- Вимийте весь посуд - кухня готова до прийому гостей.
- У ванній кімнаті відкрийте гарячу воду - пар сприяє більш легкому очищенню поверхонь.
- Миючим засобом обробіть унітаз, ванну і всі полки.
- Змийте з усіх поверхонь бруд - після гарячої води це буде легко зробити.
- Дзеркало можна відмити за допомогою засобу для вікон: розпиліть його і видаліть забруднення спеціальним скребком.
- Подивіться на баночки, які стоять у ванній кімнаті - якщо вони припадають пилом, протріть і приберіть в шафу.
- Завжди стежте за станом мильниці. Раскисшее мило краще замінити його рідкими формами.

Прибирання в кімнаті
Щоб ваші кімнати сяяли чистотою і радували око, під час прибирання приділіть увагу кожній дрібниці. Зніміть штори і замочіть з пральним порошком. Коли вони отмокнут, поміняйте воду, прополощіть, розвісьте над ванною, щоб вода скла. Тюль та синтетичні вішають фіранки на карнизи в мокрому вигляді, в процесі висихання вони розгладяться, і будуть виглядати привабливо. Важкі портьєри бажано віддавати в чистку, для самостійних дій потрібні спеціальні засоби. Якщо ви вже прали штори, пилососом зберіть з них пил.
Двері протріть губкою, змочивши її в розчині, який готується з води і миючого засобу для посуду. Пороги можна очистити за допомогою викрутки, намотавши на неї тканину. Це пристосування дозволить дістатися до самих важкодоступних місць. Не забудьте про батареї, в яких постійно накопичується пил. Прибрати її допоможе стара зубна щітка. Щоб не зіпсувати покриття на підлозі, постеліть на нього газети.
На ліжку переверніть матрац, збийте подушки, змініть білизна. Якщо на дивані є накидки, виперіть їх, меблі обробіть пилососом зі спеціальною насадкою. Її ж можна використовувати для збору пилу з жалюзі, карнизів, полиць, картин і навіть стін, якщо у цьому є необхідність. Журнальний столик у вітальні піддається великим навантаженням, на ньому часто можна бачити сліди від чашок і інші забруднення. Видалити їх допоможе звичайна сіль. Насипте її на поверхню, через годину протріть вологою, а потім сухою ганчіркою.
Всі папери на робочому столі зберіть в акуратну стопку, канцелярське приладдя та інші дрібниці потрібно прибрати в ящик - це буде привід розібрати їх. Не забудьте провітрити кімнату: свіже повітря додасть чистоти. Якщо в квартирі є кімнатні рослини, збризніть їх пульверизатором, щоб змити пил.
Корисні поради по прибиранню
Швидке прибирання забезпечується не швидкістю рухів, а грамотним використанням підручних засобів і спеціальних пристосувань. Знайти їх можна в будь-якому господарському магазині.
- Швабра і численні змінні насадки зроблять прибирання в квартирі легкою і швидкою. Коштує вона недорого, а часом істотно економить.
- Серветки для вологого прибирання. З їх допомогою ви легко очистіть навіть поліровані поверхні, а при використанні води вони ніколи не залишають розводів. Крім того, зверніть увагу на всілякі губки і щітки - вони швидко очистять будь-які поверхні.
- Спреї та засоби для прибирання та миття. Перейдіть на них певну суму з щомісячного бюджету та заощаджуйте час на прибирання.
- Якщо ви дізналися, що вам йдуть гості, візьміть велику коробку і зберіть всі дрібні речі, розкидані по кімнаті. Це допоможе швидко забратися, адже саме такі предмети створюють безлад і роблять кімнату непривабливою. Коли гості підуть, розберіть коробку і кожну річ покладіть на місце.

Порохотяг є незамінним помічником, якщо вам треба швидко забратися, адже він збирає весь невидимий сміття. Коли ви пройдетеся ним по кімнаті і зберете пил, кімната стане помітно чистіше. Одна порада допоможе вам швидко прибрати квартиру за допомогою пилососа: все, що можна, підніміть нагору - так ви заощадите час і зможете зібрати сміття і пил зі всіх куточків в будинку.
Не забудьте ретельно витерти пил з усіх поверхонь у квартирі, а особливо з побутової техніки. Після цього кімната стане помітно чистіше.
Що полегшить прибирання
Щоб прибирання ніколи не викликала проблем, не допускайте серйозних забруднень в квартирі. Якщо в будинку живе собака чи кіт, м'які меблі накривайте накидками або чохлами, які легко прати. Альтернативний варіант - постелити декоративні серветки на місця, де улюбленець проводить багато часу. Під миски з їжею кладіть паперові рушники, вони вберуть в себе все забруднення. Якщо щітку пилососа змастити гліцерином, зібрати шерсть буде простіше.
У дивана поставте плетений кошик і складайте туди речі, які зазвичай мають властивість лежати де потрапило: телефон, книга, журнали і т. д. Для ліжка купіть гарне покривало - це буде стимулом до того, щоб заправляти постіль. Використовуйте естетично привабливе постільна білизна, ніколи не використовуйте різномасті наволочки і простирадла. Красиву білизну, навіть якщо ви не встигли заправити ліжко, не дозволить їй виглядати безладно.
Намагайтеся щовечора мити посуд і раковину, щоб кухня завжди була чистою. За дзеркалами краще доглядати постійно, щоб у подальшому їх очищення не викликала проблем. Кожен день протирайте їх м'якою ганчіркою, прибираючи краплі і патьоки. Слідкуйте за станом килимів. Всі плями краще видаляти, поки вони свіжі, використовуючи для цього миючі засоби, пральний порошок, нашатирний спирт, бензин.

Щоденне прибирання

Щоб навести в кімнаті ідеальний порядок, досить витратити на це всього п'ятнадцять хвилин. Виберіть час, коли вам ніщо не заважає, поставте таймер і оцініть стан кімнати. Почніть з того, що кидається в очі: приберіть речі в шафу, розправте штори і накидки на крісла та дивані. П'ятнадцять хвилин закінчилися? Все інше зробите завтра. Приміром, помиєте підлогу або почистіть меблі. Головна умова такого прибирання: підтримувати в порядку ті місця, які потрапили в поле вашого зору протягом п'ятнадцяти хвилин. Звичайно, ваш будинок відразу не стане чистим. Адже безлад створювався не за один день, тому і прибирання буде поступова.
Є спосіб швидко прибрати будинок, витративши на це п'ять хвилин в день. Але цих п'ятихвилинок буде кілька на день. Суть в тому, щоб не пересуватися по будинку просто так, і попутно що-небудь робити. За цей час можна перебрати білизна і завантажити його у пральну машину, пропилососити підлогу в кімнаті, витерти пил. А полити квіти можна, навіть розмовляючи по телефону. Такий метод дозволять вам підтримувати чистоту в будинку, але головне робити це легко і без зусиль.
Прибирання в дитячій кімнаті
Дитяча - це кімната, у якій до чистоти пред'являються дуже строгі вимоги. В кімнаті малюка не повинно бути пилозбірника - килимів, м'яких меблів і т.п. Чим менше речей у кімнаті, тим простіше буде підтримувати в ній порядок.
В кімнаті немовляти вологе прибирання бажано проводити кілька разів на день, при цьому відмовтеся від використання агресивних миючих засобів. Прибирання можна проводити паровими швабрами. З допомогою пари можна домогтися приголомшливих результатів: освіжити фіранки, вимити підлогу і навіть обробити іграшки. Все це швидко і не вимагає особливих зусиль.
Регулярно провітрюйте кімнату, раз в день вмикайте кварцову лампу або іонізатор. Це допоможе захистити дитину від інфекційних та вірусних захворювань. Раз на місяць проводьте генеральне прибирання, в ході якої потрібно помити освітлювальні прилади, батареї, попрати штори, відсунути меблі. Це вимога актуальна для будь-якої дитячої кімнати.
Основна проблема в дитячій кімнаті - хаотично розкидані іграшки. Щоб прибирання не викликала у вас проблем, вже з півторарічного віку привчайте малюка прибирати за собою іграшки. Купіть яскравий і барвистий ящик або мішок, щоб процес прибирання був цікавим і захоплюючим для дитини.
Щоб швидко забратися в квартирі, розробіть план дій. Наприклад, почніть з дитячої, потім перейдіть в вітальню і спальню. Завершуйте прибирання кухнею, ванною і передпокою. Якщо за один день ви не дасте ради, розділіть роботу на кілька днів. Оптимальний варіант - залучити помічників. У дружній компанії прибирання пройде швидко і весело. А коли все закінчено, побалуйте себе чашкою чаю і чим-небудь солоденьким.