Як швидко почистити окуня?
Вміло приготовлена річкова або морська риба може стати справжнім унікальним стравою і відмінною прикрасою будь-якого столу. І окунь перевершує в цьому як багато хто інші види риб. Крім того, що він володіє відмінним смаком, будучи засоленим, в'яленим або закопченим, окунь також служить прекрасною основою для юшки, а крім іншого, ця риба гарна в смаженому вигляді, в поєднанні з овочевими і зерновими гарнірами або без них. Але щоразу напередодні готування перед кулінаром постає вічна проблема: як же швидко почистити цю колючу і «колючу» рибку, не пошкодивши при цьому рук і не порушивши естетичного вигляду самого окуня?
Отже, якщо рибалка виявилась вдалою і ви плануєте порадувати близьких смачним блюдом з окуня - приступайте до чищення риби, заздалегідь приготувавши такі засоби:
таз з водою;
обробну дошку, краще всього пластмасову, оскільки дерев'яна вбирає запахи і, крім того, без ретельної санітарної обробки може послужити згодом розсадником шкідливих мікроорганізмів;
гострий ніж з довгим лезом;
лист щільного паперу з шорсткою поверхнею (не використовуйте газети: міститься на їх поверхні типографська фарба шкідлива для організму);
великі ножиці;
плоскогубці;
трикотажні рукавички
Перш ніж приступити до розбирання та очищення риби від луски, надіньте рукавички. Це допоможе вам запобігти можливі порізи і уколи гострими рибними плавниками, а також зробить процес чищення більш зручним. Після того, як ваші руки захищені, можете починати роботу.
  1. В першу чергу обріжте ножицями колючі плавці. Таким чином ви значно спростите процес обробки риби.
    Якщо ви хочете засмажити рибу або запекти її в духовці, краще всього робити це не знімаючи з окуня шкіру: завдяки цьому ви отримаєте красиву запечену скоринку. У такому разі достатньо очистити рибу від луски. Але саме це заняття і надається досить складним. Звичайно, в магазині продаються спеціальні рыбочистки, але, як правило, в потрібний момент саме їх не виявляється під рукою. Оптимальний варіант - заздалегідь витримати рибу у великій солі кілька годин, після чого луска легко відійде під звичайними соскабливающим рухами ножа. Для зручності використовуйте плоскогубці, утримуючи ними рибний хвіст і не дозволяючи йому вислизнути. Для того, щоб луска не розліталася по кухні, опустіть тушку в таз з водою, а хвіст тримайте вище рівня рідини.
    У випадку, коли потрібно зняти з окуня шкіру, можна витримати перед цим рибу в морозильній камері протягом півгодини, або ж, притримуючи за хвостик, опустити тушку на кілька секунд у киплячу воду. За цей час шкіра відійде від риби, а саме філе не встигне зваритися. Тепер викладіть окуня на дошку, покриту аркушем паперу, і зробіть глибокі надрізи вздовж лінії плавників, після чого, захопивши плоскогубцями край шкурки, стягніть її з тушки.
    Зробіть надріз по нижній лінії черевця і обережно вийміть нутрощі. Якщо в рибі є ікра, її можна промити і згодом приготувати разом з основним блюдом.
    Відріжте голову і хвостик, промийте рибу і при необхідності поріжте її на порційні шматки.
    Можливо, при обробці окуня вам знадобляться кулінарні прийоми досвідчених рибалок, які при варінні юшки використовують неочищених окунів, а шкірку і потрухи видаляють вже після приготування страви. Окунів, призначених для зажаривания в цілому вигляді, майстри потрошать також нетрадиційним способом: вони виймають нутрощі через поздовжній надріз на верхній лінії тушки: завдяки цьому риба виходить більш соковитою, оскільки жир, що міститься в області черевця, при такій обробці не випливає і не виварюється з тушки. Риболовами ж винайдені і нехитрі домашні пристосування для швидкого зняття луски. Ви можете зробити таку рыбочистку самі, оскільки це досить просто і робиться за допомогою доступних матеріалів:
    Як швидко почистити окуня?
    1. Візьміть дерев'яну дощечку, розмірами і формою нагадує масажну гребінець, і відшліфуйте щоб уникнути отримання скалок. З одного боку прикрутіть в ряд кілька металевих пробок зрізами вгору. Зубці пробок легко знімуть луску з риби при чищенні.
      Виріжте з фанери прямокутник розмірами 4 см на 15 см. З одного боку дощечки прикрутіть полотно від старої дрібної терки. Рыбочистка готова!
      Як бачите, будь-який, навіть здається неймовірно складним, процес, можна значно спростити, якщо проявити при цьому творчий підхід і фантазію. Щасти вам риболовлі - і смачних рибних рецептів!