Як правильно сушити парасольку?
З настанням сезону дощів ми замислюємося про покупку нового аксесуара - парасольки. Купуючи красивий і стильний парасольку, хочеться, щоб він з часом не змінився зовні: не погнулися спиці, не розтяглася тканину, не почала пропускати воду всередину. Для того щоб парасольку прослужив довгі роки, потрібно не тільки правильно його використовувати, але і здійснювати догляд: сушити за правилами і чистити у міру потреби. Як правильно сушити парасольку?
  1. Прийшовши з вулиці, потрібно кілька разів відкрити і закрити парасольку, щоб скинути всі надлишки вологи.
    Часто сперечаються, як потрібно сушити зонт: в складеному вигляді або в розкладеному. Істина ховається посередині. Зонт слід сушити в злегка складеному стані, тобто закрили його - і не заматывайте тканина, нехай висить вільно, не застібайте парасолька. Чому не можна сушити парасольку у відкритому стані, як у нас часто роблять? А в Америці, до речі, є навіть прикмета, що сушити парасольку у відкритому вигляді - до сліз. Справа в тому, що мокра тканина сильно натягується. А якщо ще й сушити парасольку в такому стані, то по закінченні якогось часу вона просто розтягнеться і буде негарно провисати мішком. До того ж, сушка у відкритому вигляді - додаткове навантаження на спиці.
    До речі, європейці взагалі недбало ставляться до зонтів: залишають їх лежати мокрими на підлозі, і отримані калюжі при цьому нікого не хвилюють. Але так робити не можна, тому що парасолька почне пропускати воду і не зможе повною мірою захистити вас від дощу в наступний раз.
    У такому напівзакритому-напіввідкритому виді парасольку потрібно повісити де-небудь подалі від батареї, обігрівача, плити, каміна та інших опалювальних пристроїв. По-перше, це пожежонебезпечно, а по-друге, може привести до деформації тканини: вона стане жорсткою, скукожится.
    Не слід сушити парасолька під прямими сонячними променями. Це сприяє вигорання тканини: появи плям або повного знебарвлення.
    Зонт-трость сушиться аналогічно: його треба закрити, але не замотувати, і повісити. У деяких будинках є спеціальні підставки, куди його можна поставити, і вода вільно стікає.
    В ідеалі, потрібно сушити парасольку в добре провітрюваному приміщенні.
    Обов'язково просушіть парасольку до кінця. Зрозуміло, що в розкритому стані цей процес трохи затягнеться, але не повністю висушений парасолька незабаром неприємно здивує вас цвіллю, розводами на тканини або неприємним затхлим запахом. Не забудьте просушити і чохол.
    Якщо ваш парасольку має металевий каркас, то після висихання тканини відкрийте його ненадовго і в такому вигляді поставте сушитися. Таким чином, ви уникнете і розтягування та провисання тканини, і появи іржі на металевих частинах парасольки.
    Після повної просушки парасольки помістіть його в сухий чохол і саме так і зберігайте, а коли берете з собою, то не кладіть на дно сумки, щоб не деформувати його.
    Повертаємо парасольці колишню привабливість
    Як правильно сушити парасольку?
    Іноді бувають ситуації, що парасолька забруднився і потребує очищення. В цьому випадку його в складеному вигляді замочують в теплій мильній воді або протирають щіткою, змоченою пральним порошком, потім відкривають і промивають під душем.
    Якщо чорний парасолька порудів, то потрібно протерти його змоченою в міцно завареному чаї щіткою. Якщо вам просто хочеться оновити кольору, то змочіть щітку в розчині оцту (1 ст. ложку оцту на 100 г води) і протріть нею парасольку.
    Металеві частини парасольки потрібно іноді змащувати жиром, щоб вони не заіржавіли. Але якщо появи іржі все-таки не вдалося уникнути, то її можна видалити за допомогою лимонного соку. Не використовуйте для очищення агресивні рідини: ацетон, бензин, розчинники, гас, так як вони запросто можуть зіпсувати тканину парасольки.
    Якщо у вас трохи истончилась тканина (а це часто буває біля спиць), то можна трохи зміцнити її, змастивши безбарвним лаком для нігтів з внутрішньої сторони парасольки.
    При правильному догляді і дбайливому зверненні парасолька надовго закріпиться серед ваших аксесуарів.