Для того щоб повернути до життя ще якісну, але вже трохи застарілу одяг з хутра, її можна просто оновити в наявному кольорі, або надати їй інше, може навіть і кардинально інший відтінок. Таку операцію можна виконати і власними руками.
Як пофарбувати хутро в домашніх умовах
Процес фарбування хутра власноручно слід починати, спершу розібравшись в деяких тонкощах цієї процедури, так як неграмотні і необдумані дії можуть привести до плачевного стану виробу в цілому. Для початку необхідно зрозуміти, чим пофарбувати хутро, для того щоб отримати бажаний ефект новизни і краси речі.
Можна застосовувати наступні способи:
1. Використання звичайної фарби для волосся на основі окислювача. Будь хутро - це той же волосся, лише не людину, а тварини, або штучний матеріал, максимально наближений до натурального по своїм властивостям. Тому, найбільш раціональним рішенням для фарбування хутра буде застосування спеціальних фарб. Колір виходить стійкий і яскравий, а подальший догляд за виробом не буде чимось відрізнятися від звичного, відмінно підійде при кардинальній зміні колірної гами або навіть освітленні.
2. Використання оттеночной фарби без окислювача. Вона буде надавати хутряної одязі, як і звичайним волосся на голові, невеликий відтінок і відлив. Особливістю цієї забарвлення буде можливість змити нанесений колір - з одного боку є простір для подальших експериментів, але з іншого - досить небезпечно виходити в такому одязі під дощ - можуть з'явитися плями і патьоки.
3. Застосування розпилювальних балончиків з фарбою для замші. Цей варіант можна застосовувати в тих випадках, коли потрібно надати світлий або темний відтінок лише кінчиків хутряного виробу. Як приклад, можна уявити фарбування хутра песця - з часом кінчики такого виробу жовтіють, для того щоб оновити хутро, на нього злегка розпилюють фарбу. Відразу ж після нанесення фарби хутро необхідно розчесати - щоб він не злипнувся.
Етапи підготовки і фарбування хутряних виробів
Щоб отримати готове хутряний виріб після фарбування в належному стані - не полинявшем, не сів, відмінно прокрашенным, слід знати нескладні правила про те, як пофарбувати штучне хутро або натуральний, і дотримуватися цих рекомендацій.
1. Будь хутряний виріб перед нанесенням фарби слід очистити від пилу і бруду, знежирити. Для цього використовується лужний розчин: на 1 літр води додати 30 г солі, 2 г 25%-ного розчину аміаку, 2 г соди і трохи миючого засобу. Помістити в ємність з розчином хутряний одяг і акуратно промити за допомогою щітки. Якщо забруднення сильне, то можна замочити хутро приблизно на 1 годину. Після цього виріб слід ретельно прополоскати у воді.
2. Як для штучного, так і натурального хутра, перед нанесенням фарби підкладку (мездру або тканинну основу) слід обробити гліцерином або будь-яким жирним кремом, щоб уникнути розтріскування і розривів.
3. Важливим етапом у підготовці перед фарбуванням є розміщення виробу на плоскій поверхні, з обов'язковим закріпленням хутра - щоб він не розтягнувся і не деформувався в процесі фарбування.
4. Сама забарвлення - проводиться так само, як і для звичайних волосся - за допомогою спеціальної щіточки, з рівномірним розподілом фарбувальної суміші по всій поверхні хутряного покриву. Залишати фарбу для досягнення необхідного ефекту потрібно на такий проміжок часу, який рекомендується в інструкції.
5. Завершальний етап - промивання хутряного виробу від фарби, нанесення бальзаму або кондиціонера для волосся, для отримання м'якості хутра. Ретельне полоскання, яке завершується сушкою. Тільки після цього виріб можна знімати з дошки твердої і застосовувати в повсякденному житті.
Отримання зі старої хутряний речі нового виробу - яскравого, модного і барвистого - процес не дуже складний, який буде під силу будь-якому охочому, який проявить трохи терпіння і уважності. Виконання певних правил дозволить заощадити бюджет на придбання нових речей і створить неповторний яскравий образ.