Як почистити хутро в домашніх умовахПісля зими теплу хутряну одяг потрібно прибрати на зберігання, але попередньо з неї необхідно видалити всі забруднення. Найкращий варіант - віднести річ в хімчистку, однак цей варіант підходить далеко не всім. Тому питання, як в домашніх умовах почистити хутро, є дуже актуальним.
Хутряні вироби - це одяг високої вартості, яка відрізняється солідним зовнішнім виглядом. Вони підкреслюють статус людини, його бездоганний смак. Тому так важливо знати прості правила носіння та зберігання. А якщо ви вирішили в домашніх умовах почистити хутро, необхідно знати прийоми цього процесу. Корисні поради по догляду можна отримати на підприємстві хімчистки або в спеціалізованих майстернях. Якщо дотримуватися всі особливості чищення, хутро буде радувати вас довгий час.
Чистка натурального хутра
При чищенні хутра рухи повинні бути акуратними, важливо не промочити основу, інакше шкіра почне грубіти, перекосить і лопне. Будь складу попередньо потрібно перевірити в непомітному місці, щоб не зіпсувати всю річ.
Коли забруднення шуби або шапки незначні, можна скористатися старим відомим способом - нагріти житні або пшеничні висівки на сковорідці і розподілити їх по шубі рівномірно, акуратно втираючи в хутро. Після цього залишити річ на деякий час. Потім висівки треба струсити, хутро почистити щіткою.
Хутро можна почистити гарячим піском. Шубу слід розкласти на рівній поверхні, насипати частина піску і злегка втерти його рукою. Брудний пісок струшують, процедуру повторюють до тих пір, поки пісок не буде залишатися чистим.
Одне з поширених засобів, що використовуються для чистки хутра в домашніх умовах - шампунь. За допомогою води потрібно збити піну і нанести губкою або щіткою, після чого почекати пару хвилин. Потім шампунь обережно змивається.
Також можна взяти березові тирса, але попередньо їх потрібно просочити бензином або скипидаром. Тирсу розсипаються по хутру, після чого зчищають щіткою. Також для чистки хутра підійде суміш з столового оцту, спирту і води. Розчин наноситься поролоновою губкою або щіткою на хутро і тут же стирається чистої тканинною серветкою.
Щоб прибрати невеликі плями з хутра, можна приготувати кашку з бензину і крохмалю. Отримана суміш наноситься на масну пляму і залишається до висихання, після чого залишки прибираються за допомогою щітки. Короткий ворс завжди потрібно обробляти проти шерсті, а довгий - навпаки. Крім того, видалити пляму з хутра допоможе рідина, призначена для прання шовкових або вовняних виробів. Після обробки хутро треба протерти вологою серветкою, ретельно все зчищаючи. Ефективним засобом вважається картопляний крохмаль, тальк або крейда. Вони насипаються на хутро, злегка втираються і зчищають щіткою. Якщо забруднення залишаються, процедуру повторюють кілька разів.

Щоб в домашніх умовах почистити хутро і повернути йому первісний блиск, слід обробити слабким розчином оцтової або лимонної кислоти, гліцерином, після чого ретельно протерти чистою серветкою.
Для білого і світлого хутра підходять всі перераховані вище способи. Але особливо ефективний крохмаль. Якщо хутро пожовтів, допоможе перекис водню. Її розводять у склянці води, наносять на хутро і залишають шубу на сонці на добу.
Чистка штучного хутра
Щоб очистити в домашніх умовах штучне хутро, можна використовувати кашку з прального порошку, рідини для миття посуду в суміші з крохмалем. Коли засіб висохне, його залишки видаляються щіткою або змиваються вологою серветкою. Жирні плями можна видалити за допомогою бензину, засоби для чищення оббивки меблів і килимів. Не можна в домашніх умовах чистити штучне хутро оцтом і ацетоном.

Натуральне хутро категорично заборонено прати, так як після цього він потьмяніє, зовнішній вигляд сильно зіпсується, а основа стане ламкою.
Крім цього, неминуча усадка виробу. Штучний хутро, по суті, трикотажна тканина з ворсом, тому його можна прати в машинці, але слід використовувати тільки делікатний режим. Спосіб підходить тільки для синтетичної основи, бавовняна такий прання не потерпить. Після віджимання виріб розкладають для сушіння на рівній поверхні. Коли хутро стане злегка вологим, ворс потрібно розчесати. Якщо цього не зробити, після висихання він перетвориться на бурульки.

Щоб захистити хутро від комах, необхідно в мішок з виробом покласти кірку апельсина і лаванду, влітку провітрювати річ на свіжому повітрі.

Кожна жінка хоче бути красивою і притягувати погляди, особливо якщо на неї надіті дорогі хутра. Недбала носка, неправильна експлуатація та недотримання правил зберігання хутрових виробів впливають на зовнішній вигляд речі не кращим чином. По можливості довіряйте чищення хутра майстрам, це безпечніше, надійніше ефективніше. Однак і грамотна чистка хутра в домашніх умовах, правильне зберігання дозволять довгий час використовувати хутряний виріб.