Досить важко повернути колишню красу каструлі після того, як вона сильно пригоріла і покрилася неприємним нальотом. Звичайно, можна піти в магазин і накупити безліч миючих засобів на будь-який смак, які моментально очищають пригорілі залишки їжі, але робити цього не варто, бо каструлі покриваються емаллю, керамікою, алюмінієм або склом, і кожен матеріал потрібно очищати відповідним способом. При підборі кошти не можна забувати, що воно може лише нашкодити покриття каструлі, а це набагато гірше, ніж пригорілі їжа. Можливо, на миючому засобі зазначено, які типи покриттів воно очищає, а яким шкодить, але в будь-якому випадку потрібно знати про це заздалегідь і перед походом в магазин ознайомитися з актуальними миючими засобами для тих чи інших матеріалів.
Вміст статті:

Як очистити каструлю (народні засоби)

Як почистити пригоріла каструлю (миючі засоби)

Як очистити пригорілу каструлю. Кращі засоби для чищення

Як очистити каструлю (народні засоби)
Вам навіть не доведеться йти в магазин, щоб очистити каструлю народними методами.
Сода - використовується нашими бабусями для чищення важких забруднень посуду. Можна використовувати соду зручними для вас способами. Наприклад, сода відноситься до абразивних засобів, тому позбутися від нагару можна за лічені хвилини. Висипте частина соди на губку або залізну мочалку, а потім натріть зі всієї сили забруднену поверхню. Наступний спосіб - кип'ятіння каструлі у розчині соди, а розчин повинен бути дуже міцним. Кип'ятити воду з содою доведеться близько 50 хвилин, щоб нагар повністю відійшов, а разом з ним і товсті шари жиру в місцях, до яких складно дотягнутися.
Оцет - використовується завдяки тому, що в ньому міститься багато кислоти, яка допомагає розчиняти жир і нагар. Всередину каструлі залийте як можна більше оцту, після чого дайте їй постояти два або три години. Потім помийте каструлю будь-яким миючим засобом.
Сироватка - теж старий спосіб, використовуваний бабусями. Вона допомагає позбутися від нагару дуже швидко, правда, оцет діє набагато швидше і ефективніше. Справа в тому, що вміст кислоти набагато нижче, ніж в оцті, тому доведеться чекати значно довше. Налийте в каструлю багато сироватки і приберіть її на ніч в будь-яке місце, вранці ви побачите, що нагар відійшов.
Кухонна сіль - непотрібно використовувати її як абразивний засіб, сіль набагато ефективніше, якщо змішати її з водою і додати в каструлю. Далі закип'ятіть воду в каструлю, приблизно через годину забруднення відійдуть.
Як очистити пригорілу каструлю. Кращі засоби для чищення
Лимонна кислота - така ж ефективна, як оцет, але діє краще, тому що справляється не тільки з нагаром, але і з вапняними відкладеннями. Знадобиться міцний розчин лимонної кислоти для очищення.
Легше всього відмивається від пригорілої їжі алюмінієвий посуд, але у неї теж є мінуси - забороняється миття металевою мочалкою, так як алюміній не такий вже міцний метал, і якщо ви зніміть частина алюмінію зі стінок, то каструля швидко зноситься і її стан стане ще гірше. Каструлю з алюмінію потрібно очищати простий содою, а при утворенні темних плям скористайтесь ганчіркою, але попередньо замочіть її в оцті.
Каструлю з покриттям з емалі краще очищати милом і теплою водою. Згодиться для очищення миючий засіб або сода, якщо є темні плями, знадобиться шкірка кислих яблук. Попередньо закип'ятіть шкірку яблук. Не можна мити каструлю металевою щіткою, це знижує її термін придатності. Емаль деформується з-за різких перепадів температур, тому не чергуйте гарячу і холодну воду при митті.
Саме переважний покриття - нержавіюча сталь, тому що шанси на те, що їжа пригорить мінімальні. Для миття знадобиться миючий засіб для даного матеріалу, щоб частина води не застоювалася в каструлі. З-за того, що блискуча поверхня швидко дряпається, виключіть очищення порошками.
Як очистити пригорілу каструлю. Кращі засоби для чищення

Як почистити пригоріла каструлю (миючі засоби)
На вибір представлені гелі та порошки від провідних виробників:

Fairy - в чисту каструлю налийте воду, після чого додайте 20 мілілітрів кошти і тримайте одну годину із закритою кришкою.

Cillit Bang - використовується як спрей або гель. Нанесіть на пригоріла поверхню частина миючого засобу і утримуйте десять хвилин, далі очистіть нагар м'якою губкою.

Саніта-гель, що містить луг у складі, завдяки чому швидко видаляє нагар з поверхні. Принцип дії такий же: нанесіть засіб на десять хвилин і змивають губкою.

Шуманит - використовується для очищення духовок, посуду, листів і так далі. Але потрібно бути акуратними, надіньте рукавички і захисні окуляри.

Як очистити пригорілу каструлю. Кращі засоби для чищення
Бажаємо удачі, дорогі друзі!