Як очистити електричний чайник від накипу?
При кипінні з жорсткої води виділяється величезна кількість солей. З часом вони обліплюють стіни і дно чайника, і саме їх називають «накипом». На перший погляд накип не особливо заважає жити - ну і що, що вода стала каламутна, а на зубах щось хрустить? І якщо власники звичайних емальованих чайників можуть ігнорувати накип роками, то власників електричних чайників можна засмутити - при товстому шарі накипу термін служби чайника зменшується в кілька разів, аж до півроку.
Як очистити електричний чайник від накипу?
Для того щоб продовжити термін служби електрочайника і зберегти смак води необхідне регулярне очищення від накипу, виникає переважно на нагрівальних елементах. Основні засоби боротьби з накипом:
лимонна кислота;
столовий 9% оцет;
сода;
сіль;
хімічні засоби проти накипу, наприклад, «Антінакіпін»;
У всіх випадках для ефективного видалення накипу той або інший засіб потрібно або кип'ятити, або залишати на ніч. Однак далеко не завжди ці загальновідомі і доступні засоби по-справжньому можуть допомогти в позбавленні від накипу. Що ж гарантовано дасть стовідсотковий результат?
  1. «Антінакіпін»
    По інструкції засипте засіб в чайник і залийте водою.
    Прокип'ятіть.
    Ретельно промийте чайник під проточною водою.
    Закип'ятіть і злийте воду ще 3-4 рази, щоб позбутися від залишків засобу.
    Підсумок. З накипом на стінках чайника «Антінакіпін» впорався на відмінно. А ось високий шар накипу на дні залишився практично незмінним. З побічних ефектів був відзначений неприємний запах по всій кухні і побоювання пити з прокип'яченого чайника воду. Однак можна сміливо ним користуватися, якщо наліт невеликий.
    Лимонна кислота
    Засипте столову ложку лимонної кислоти в чайник і залийте її водою.
    Прокип'ятіть.
    Промийте чайник під холодною водою.
    Прокип'ятіть ще раз.
    Підсумок. Стінки чайника кришталево чисті, а ось накип на дні, як і раніше живе, незважаючи на те, що лимонна кислота повинна була розщепити луг, що становить основу накипу. Після повторного кип'ятіння результати не змінилися, проте відгуки про використання лимонної кислоти рясніють успіхом. Може, не на всі чайники вона діє?
    Сода
    Столову ложку соди залийте холодною водою настільки, наскільки дозволяє обсяг вашого чайника.
    Прокип'ятіть.
    Під проточною водою промийте чайник.
    При необхідності можна потерти разрыхлившуюся накип губкою.
    Прокип'ятіть і злийте воду з чайника ще 2 рази, щоб прибрати залишки соди.
    Підсумок. Накип стала трохи більш пухкої, завдяки чому стало можливим злегка відшкребти її жорсткої стороною губки для миття посуду. Проте частково накип, вже щосили просочена корисними і не дуже засобами, залишається на своєму законному місці.
    Сода з сіллю
    Так само, як і в минулому варіанті, засипте дві столові ложки соди в чайник і залийте її водою, але тепер додайте столову ложку кухонної солі.
    Прокип'ятіть.
    Залиште на 5-10 хвилин і злийте воду.
    Промийте внутрішні поверхні чайника проточною водою.
    Два-три рази прокип'ятіть нову чисту воду, щоб остаточно очистити чайник.
    Підсумок. Нарешті вдалося здобути перемогу над накипом! Наліт практично розчинився повністю, залишився тільки невеликий шар, який з легкістю можна видалити губкою. Чайник блищить, на зубах більше не хрумтить осад - це не справжній ефект.
    Оцет.
    На 15 літра води в чайник налийте 200мл столового 9% оцту і залиште суміш на 15-20 хвилин.
    Прокип'ятіть.
    Ретельно промийте чайник під сильним струменем проточної води.
    Кілька разів закип'ятіть і свіжу воду злийте.
    Промийте чайник ще раз.
    Підсумок. Вся внутрішня поверхня чайника стала абсолютно чистою, дно заблищало, однак глибоко в'їдаються шматки накипу залишилися там же, де і були. Одним з побічних ефектів став специфічний запах, який заповнив всю кухню, але з поверхні чайника був легко прибраний проточною водою. В цілому, як і використання лимонної кислоти, цей спосіб хороший для невеликих шарів накипу, які він відчистить без праці.
    Багато відомі рецепти боротьби з накипом виявляються абсолютно недійсними в умовах реального життя, а от менш поширені рецепти дають несподівано хороший результат. У підсумку найкраще очистити електричний чайник від накипу допомогла сода в поєднанні з сіллю. Ну а найголовніше, що в результаті експериментів ні один чайник не постраждав.