Покласти під килимок біля порога крекер, щоб з'ясувати, чи був господар будинку, - старовинний злодійський прийом. Крекер розкришився - значить заходив додому, залишився цілим - був відсутній. Але сучасні злодії набагато витонченішими, тому і захищатися від них необхідно серйозними засобами.
ФІЗИЧНІ СПОСОБИ ОХОРОНИ
Перший спосіб - це найняти охоронця. Але тут є два серйозних «але». По-перше, такий варіант підходить більше для заміського будинку. По-друге, це дорого. Адже вважається вартість однієї години охорони, а значить, за підсумками навіть одного робочого дня доведеться розщедритися дуже серйозно.
Другий спосіб - пультова охорона. Один з найпопулярніших варіантів.
По периметру будинку встановлюються датчики, і як тільки сигналізація спрацьовує, виїжджають на виклик охоронці. Тут доведеться витратитися сначалана установку сигналізації, а потім вносити щомісячну абонентську плату.
Третій варіант найбільш бюджетний - розміщення в під'їзді консьєржа. Згідно поширеній думці, такий «охоронець» практично непереможний. Консьєрж знає своїх в обличчя і вже точно не допустить bкого-то стороннього без вагомої на те причини. Укупі з домофоном ваш під'їзд перетвориться просто в справжню фортецю. Коштувати це буде небагато, оскільки скидатися на таке «обслуговування» можна всім під'їздом.
Якщо в охороні немає гострої потреби (район благополучний, обстановка в місті сприятлива), а ви, наприклад, їдете у відпустку, то про «надання охоронних послуг» можна попросити сусіда. Він же і за квітами догляне. Але з вибором такої людини необхідно бути уважним, оскільки нерідкі випадки, коли і знайомі чесних сусідів розкрадали залишені квартири. А ще перед від'їздом залиште максимальну кількість «ознак життя». Наприклад, білизну на балконі, або попросіть сусідів ж виймати пошту. Це може відлякати злодія, який вже «взяв на мушку» вашу квартиру.
БЕЗДУШНА ОХОРОНА
Є й інші способи охорони. Так сказати, неживі. По суті, це та ж сигналізація, тільки сигнал в даному випадку не надходить на пульт охорони, а, наприклад, на мобільний телефон господаря. Тут є один великий плюс - не треба платити за «живу» охорону. Після установки оплачується лише обслуговування. Сигналізація працює так: як тільки хтось проникає в будинок, на стільниковий телефон господаря приходить повідомлення. Далі він вже сам вживає заходів, або їде на місце особисто, або просить розібратися поліцію. Є варіант, коли повідомлення приходить про того ж сусіда. Можна зробити так, щоб ви могли бачити або чути, що відбувається у вас в квартирі. За таким же принципом працює і більш популярний і поширений «ревун», тільки в даному випадку сповіщення про вторгнення нікому не приходять, а просто включається сигналізація, яка глушить» всю округу. Така система не дуже популярна в місті і має безліч мінусів. Самий головний з яких: досвідчений рецидивіст «ревуна» не злякається.
Є й інші, зовсім бюджетні і прості способи. А саме: грати на вікна, ролокасети та броньовані двері. З подібних засобів захисту будинку самим естетичним є ударостійка плівка. Вона наноситься на звичайне скло у кілька шарів і значно підвищує його міцність.
Спосіб охорони залежить від типу житла, його розташування поверху і навколишнього оточення. При цьому ніхто не забороняє вам комбінувати уважного сусіда, сигналізацію і дрессированную собаку. Порахуйте, оцініть і зміцняйтеся. При правильному підході ваш будинок стане неприступним.