Одним з переваг пластикових вікон вважається відсутність конденсату. Але це в теорії. На практиці багатьом домовласникам доводиться стикатися з питанням, чому потіють пластикові вікна. Для цього потрібно повернутися до шкільного курсу фізики.
Як можуть запотівати вікна?
Слід зазначити, що вікна можуть пітніти в кімнаті, тобто з внутрішньої сторони, або ж всередині склопакета, що набагато гірше. У другому випадку основною причиною проблеми є неправильна установка вікон. Єдиний вихід із ситуації - це звернення у фірму, яка встановлювала вікна. Якщо ж вікна запотівають в квартирі, причому в основному взимку, це відбувається з-за різниці температур. Тут варто розглянути, що таке «точка роси», і як на неї впливає відносна вологість і температура повітря.
«Точка роси» та її значення
Отже, нам потрібно розібратися, що криється за цим терміном. А це температура, при якій починається процес насичення міститься у повітрі водяної пари. В результаті його надлишки можуть випадати у вигляді конденсату. Ось чому потіють пластикові вікна на балконі - на них осідають надлишки води з повітря. Точка роси може змінюватися в залежності від атмосферного тиску (однак в квартирі його прийнято вважати постійним і не брати в розрахунок), а також від температури і вологості повітря. Чим нижче температура повітря в дерев'яному бетонному або цегляному будинку, тим менше води потрібно для насичення пари, і тим більше води буде випадати у вигляді конденсату. Тобто у вологій і холодній кімнаті конденсат буде випадати неминуче. Так, якщо вологість повітря становить 60%, а температура +20°С, тобто в ідеальному варіанті, якщо температура скла складається менше 12°С, то на них обов'язково буде утворюватися конденсат.
Чому запотівають вікна в дерев'яному будинку?
Слід зазначити, що будь-який будинок дає усадку. Але в будинках з бруса або оциліндрованного колоди цей процес йде досить активно, і не рік, як стверджують рекламні проспекти (за цей термін будова вмощується всього на 3-5 см), а набагато довше, близько п'яти років. В місцевості з вологим повітрям це може розтягнутися і на більш тривалий період. Не кажучи вже про те, що дерево схильне до розбухання під впливом високої вологості повітря. Цей факт потрібно врахувати при монтажі пластикових вікон.
Як боротися з запотівання вікон?
Таким чином, важливу роль відіграють дві умови:
Перше - недопущення охолодження скла. Їх температура може знижуватися за рахунок зіткнення з зовнішнім морозним повітрям, так і за рахунок його проникнення через дренажні отвори, які робляться внизу вікна для видалення конденсату. Закрити ці отвори не можна. І всі профілактичні заходи повинні мати на меті зниження відносної вологості і обігрів приміщення. Для цього найбільш ефективним з усіх точок зору вважається не стільки внутрішнє, скільки зовнішнє утеплення стіни. При цьому вирішується відразу два завдання. Завдяки пристрою паро - і гідроізоляції знижується вологість повітря в приміщенні, а завдяки утеплювачу - підвищується температура повітря. Фахівці рекомендують утеплювати віконні укоси. На останніх поверхах утеплювати треба не тільки стіни, але й стелю, а на перших поверхах - подбати про утеплення підлоги, через який теж можуть відбуватися значні тепловтрати.
По-друге, в приміщенні повинна бути налагоджена хороша вентиляція. Погана циркуляція повітря призводить до підвищення вологості. Герметичність вікон в цьому випадку обертається їх недоліком, адже в кімнаті з дерев'яними вікнами повітрообмін йде через самі рами. Значить, в пластикових вікнах дренажні і вентиляційні отвори повинні бути в ідеальному стані.