Алгоритм правильної розморожування
У більшості випадків м'ясо, заморожене в домашніх умовах, промерзає нерівномірно - по краях більше, а в середині менше. Якщо при цьому ще й практикувати швидку разморозку, буде порушена клітинна структура продукту. Тому поспішати не варто, якщо, звичайно, ви не хочете замість якісного м'яса отримати білкову масу з сумнівними смаковими якостями.
Діяти потрібно так. Спочатку перекласти м'ясо з морозилки в звичайну холодильну камеру, бажано з нульовою температурою. І там його треба тримати протягом доби. За цей час м'ясо повинно стати м'яким і пластичним по всій товщині. Після цього продукт можна покласти у воду кімнатної температури і залишити його там до тих пір, поки температура м'яса не буде аналогічною. На це піде всього 10-15 хвилин.
Чому необхідно тримати саме під водою? Як вже говорилося, при домашній заморожуванню температура виходить нерівномірною. В повітрі теплообмін низький, і рівномірного розморожування не вийде. А ось вода справляється з цим завданням набагато краще.
Деякі нюанси
Розморожуючи м'ясо в холодильній камері, не варто тримати його в поліетиленовому пакеті. Краще покласти в закриту ємність, можна в звичайну каструлю. Коли м'ясо відтає, воно виділяє сік. Але на холоді і при закритій кришці цей сік буде знову вбиратися. А адже саме від нього багато в чому залежить смак.
Але що зробити, щоб продукт відтаював швидше? Потрібно дістати його з морозилки, покласти в поліетиленовий пакет під струмінь холодної води і потримати так деякий час. Розморожувати м'ясо безпосередньо у воді не варто, інакше в ній розчиниться сік. Навіть якщо вам це необхідно для приготування супу або печені. Якщо ви збираєтеся варити бульйон, то і після розморожування не варто класти шматок в гарячу воду, інакше верхній білок легко може згорнутися.