Як вибрати зубну щітку?
Вибір зубної щітки може стати непростим завданням, враховуючи різноманітність пропозицій від різних виробників на ринку. Коли справа дійде до безпосереднього вибору ви зіткнетеся з десятками різних форм, розмірів, стилів і патентованих функцій. При цьому, якщо вірити рекламі, кожна щітка буде найкращою, що забезпечує неперевершену чистоту та здоров'я ваших зубів. Насправді все не так складно і вам потрібно знати кілька простих правил того, як вибрати зубну щітку.
Як відомо, у будь-якій роботі важливу роль відіграє правильно підібране обладнання і інструменти. Для видалення нальоту з зубів основним інструментом буде зубна щітка. Наліт являє собою липку плівку, яка залишається на поверхні зубів після вживання їжі. Якщо його не видаляти, то з плином часу це буде призводити до руйнування зубів і захворювання ясен. Від того, наскільки вдало ви підберете собі зубну щітку і будуть залежати результати по очищенню зубів від нальоту і підтримання їх у здоровому стані.
Насамперед потрібно знати, що за жорсткості щетини зубні щітки поділяються на мають жорсткої, середньої і м'якою щетиною. Багато стоматологи рекомендують використовувати щітки з м'якою щетиною, які не будуть псувати десни і зубну емаль, приводячи до підвищеної чутливості зубів. Не варто піддаватися рекламі і купувати дорогі щітки з натуральною щетиною. Ворсу з штучного матеріалу нейлону, якій забезпечений переважна більшість сучасних зубних щіток краще очищає зуби, володіє більшою міцністю, набагато швидше сохне, що перешкоджає розмноженню в ній бактерій.
Також важливо підібрати оптимальних для вашої ротової порожнини розмір чистячої голівки зубної щітки. Великий розмір не завжди є ознакою хорошої щітки. Рекомендується, щоб головка захоплювала два-три зуба і при цьому забезпечувала чищення зубів у важкодоступних місцях, таких як задня частина дальніх зубів.
Також експериментальним шляхом підберіть для себе максимально зручну конфігурацію ручки щітки. Зубні щітки випускають з різним кутом вигину чистячої голоки по відношенню до ручки і універсальних рекомендацій по цьому параметру дати не вийти. Все дуже індивідуально і те, що буде зручно для однієї людини, виявиться абсолютно неприйнятним для іншої. Саме тому отримали широке поширення щітки з гнучкою чистячу головку.
Ручка повинна мати достатній рифленням і не ковзати у вас в мокрій руці.
Електричний або ручний зубна щітка?
Немає жодних доказів того, що електричні зубні щітки працюють більш ефективно, ніж звичайні ручні. Тим не менше вони можуть бути корисні для людей з обмеженими можливостями, або носять брекети. Електричні зубні щітки мають підвищений вплив на ясна. Тому перші спроби використання щіток даного типу можуть супроводжуватися незначною кровотечею з ясен. Щоб цього уникнути не сильно притискайте щітку до зубах, а просто водіть її вздовж зубів, дозволяючи їй самостійно виконувати свою роботу.
Звукові щітки.
Принцип роботи полягає в механічної вібрації щетинок насадки з частотою від 9000 до 31000 мікровібрацій в хвилину. Висока швидкість руху щетинок насадки за словами їх виробників забезпечує динамічний потік рідини, яка глибоко очищає проміжки між зубами і уздовж лінії ясен, що забезпечує новий рівень чистоти і здоров'я зубів. Треба відзначити, що ультразвукові зубні щітки дають набагато кращий ефект очищення. Якщо провести по зубах мовою після очищення звуковий щіткою, то можна помітити легку шорсткість, що може говорити про залишковому нальоті. Після ультразвукової чистки щіткою зуби мовою відчуваються абсолютно гладкими.
Ультразвукові зубні щітки.
Працює на безпечній ультразвукової частоті 16 MHz, яка абсолютно безпечна для людини і широко використовується в терапевтичних цілях. Ультразвуковий генератор вбудовується в кінчик насадки. Щітка даного типу краще вичищається зубний наліт і знищує бактерії на глибині до 5 мм з під'ясневих кишень. Безсумнівним зручністю є те, що однією щіткою може користуватися всі сім'я, замінюючи тільки насадки для чищення.
Іонні зубні щітки.
Ця інноваційна розробка була створена в Японії. Принцип дії іонної зубної щітки полягає в зміні під час чищення полярності зубної поверхні з негативної на позитивну, в результаті чого від неї відштовхується зубний наліт і прилипає до негативно зарядженої щетині для подальшого видалення. В результаті досягається ефективність очищення зубів, недосяжна при використанні звичайних і електричних зубних щіток.
Міняйте зубну щітку не рідше ніж один раз на три місяці, так як до цього часу щетина частково втрачає свою первісну форму, а значить і свої чистячі властивості. Крім того, тривале користування зубною щіткою може призвести до розвитку популяції бактерій на її щетині. Деякі щітки мають вбудований індикатор, що сигналізує про необхідність заміни.
У кожного члена сім'ї повинна бути своя індивідуальна зубна щітка. Не користуйтеся чужими зубними щітками. Якщо так склалися обставини, що ви залишилися без зубної щітки, то краще просто прополоскати ротову порожнину чистою водою.
Резюмуючи вищесказане можна зробити висновок, що кращим вибором зубної щітки буде той інструмент особистої гігієни, який забезпечує вам найбільш комфортний процес чищення зубів. Проводячи його два рази в день, вранці після їжі і вночі перед сном ви збережете здоров'я своїх зубів настільки, наскільки це можливо.