Як одягнутися по погоді?Осіння погода нині мінлива. На вулиці можна зустріти людей і в шубах, і в вітрівках. Як же одягнутися так, щоб не замерзнути, але і не взопреть під теплими шатами?
Ефект «капусти»
Здається, одягнутися восени тепло нескладно: досить куртки на синтепоні або пальто. Але на ділі, коли вранці температура тримається близько нуля, а то і нижче, а вдень значно тепліше, важливо одягнутися так, щоб не було ні жарко, ні холодно. У боротьбі з холодом, звичайно, допоможуть в'язані речі: светри, шапки і шарфи, вовняні плаття, трикотаж. Але протягом дня у такому одязі можна і взопреть. Тут як не можна краще підійде старий добрий метод «капусти»: одягаємо білизна, зверху футболку, зверху трикотажну кофту або светр, шарф, а потім вже куртку або пальто. Багатошаровий одяг відмінно гріє. У той же час, коли стане жарко, від однієї частини наряду можна легко позбутися.
Термобілизна - і сухо і тепло
Білизна в таку погоду краще носити не звичайне, а те, що з приставкою «термо». Зараз продають і штани, кофти, і футболки, і навіть шкарпетки такі. А воно зручно тим, що і гріє виключно настільки, скільки потребує організм, і відводить вологу - спітніти в ньому не страшно. Утворюється піт тут же, як за помахом руки, зникає. Адже термобілизна не тільки сушить тіло, але і швидко висихає саме. Приміром, якщо побігати в звичайному бавовняна білизна, піт, застрягаючи у традиційних строях, створює незабутнє відчуття - культурно назвемо його «дискомфортом». У термобілизна такого не буває! Для його виробництва використовують синтетичні матеріали, багатошарова структура тканини. При цьому внутрішній шар відводить вологу від тіла, а верхній працює на випаровування. Таким чином, тіло не відволожується і видаляється, не переохолоджується. Завдяки особливій структурі тканини, повітря утримується всередині, а значить тепло людини теж. Головне - одягати таку білизну на голе тіло. Можна відзначити, що термобілизна нейтралізує подразнюючу дію поту на шкіру. Тому не менше двох причин. По-перше, зменшується час контакту поту з шкірою, а по-друге, деякі виробники обробляють термобілизна антибактеріальними складниками. А коли на вулиці стане ще холодніше, можна купити термобілизну з додаванням вовни або флісу.
Звертайте увагу на температуру комфорту. Цей показник присутній поряд з прогнозованими температурами в повідомленнях синоптиків. Він допоможе вам зорієнтуватися і одягнутися по погоді. Наприклад, при денній температурі +15оС, сильному поривчастому північному вітрі і вологості 70% температура комфорту становитиме не вище +10-12оС. Таким чином, слід одягатися тепліше, надягаючи шарф або хустку, легкий бере або кепку.
Подбайте про взуття. Вибирайте такі моделі, які забезпечать вам сухість і тепло незалежно від пори року. Використовуйте захисні і утеплені устілки, придбайте поліуретанові чоботи або черевики, без яких важко обійтися в міжсезоння в сиру і дощову погоду. Обов'язково стежте за тим, щоб ваші ноги не промокали і не переохлаждались, тому що це загрожує хворобами нирок, репродуктивних органів, загальним ослабленням імунної системи організму.
Перебуваючи на вулиці, захищайтеся від вітру, тому що він легко здуває з шкіри захисний прошарок із теплого повітря. Одягайте теплий верхній одяг. У нестійку міжсезонну погоду до +15оС краще не ризикувати здоров'ям і не поспішати хизуватися в легких плащах і куртках. Одягаючи демісезонне пальто або утеплений плащ, досить змінити зимовий шарф на хустку або палантин, а теплий вовняний светр - на більш тонкий, напіввовняної. Можна надіти бавовняну або льняну туніку або пуловер.
Зверніть увагу на головні убори. Звичайно, люди по-різному сприймають зміна температур. Але цього предмету гардероба слід приділити особливу увагу. Крім краси волосся, важливо відзначити захищеність вух і шкіри голови. Взимку не забувайте носити теплу шапку, капюшон і т.д. При низьких температурах дуже легко застудити вуха, піддатися інфекційних захворювань, що потім може зажадати тривалого і, до речі, не завжди успішного лікування. Восени і навесні можна поекспериментувати. Якщо температура комфорту не піднімається вище +5-10оС, приміряйте, наприклад, шкіряну кепку, бере або класичну бавовняну шапку з відворотом.
Зверніть увагу на пончо і накидки. Достаток матеріалів, фактур і кольорів дозволяє підібрати зручну річ, яка допоможе відчути себе тепло і затишно. Пончо добре захищає від вітру, незамінне в прохолодні вечори. Зазвичай його носять в суху погоду від +10оС.