Сирість у квартирі: ефективні способи усунення
Підвищена вологість повітря хороша в саду, але не в хаті. Сирість у квартирі веде до суцільних проблем. З-за неї не просто псуються речі, і руйнується дерев'яні меблі. На стінах з'являється цвіль, а це негативно відбивається на здоров'ї всіх мешканців. Звичайно, в сучасному будівництві намагаються вирішити ці проблеми ще на етапі зведення стін, наносячи на них спеціальні матеріали і продумуючи систему вентиляції в будинку. Тим не менш, іноді боротися з вогкістю доводиться власникам квартири.
Чому виникає сирість?
Найчастіше сирість у квартирі з'являється в результаті прорахунків, допущених ще на етапах проектування. Проте у цього явища можуть бути і інші причини. Наприклад, це недостатньо висока температура повітря в приміщенні в зимовий період, погана вентиляція і рідкісне провітрювання квартири, сушка великої кількості мокрого білизни в кімнаті і багато іншого. Незалежно від причини, позбутися від вогкості потрібно як можна швидше.
Навіщо боротися з вологою?
Вогкість викликає хвороби. Не потрібно бути фахівцем з фен-шуй, щоб зрозуміти, що вона негативно позначиться на всьому. Адже сирість - це неприємний запах у квартирі, а звідси - і головні болі і поганий настрій і проблеми з суглобами, тривале загоєння навіть незначних ран, грибкові захворювання, порушення в роботі органів дихання. Але що робити, щоб цього не було? Насамперед, усвідомити масштаб проблеми.
Ознаки вогкості
Далеко не завжди про те, що в квартирі сиро, можна здогадатися по запаху. Але якісь ознаки все-таки існують: темні плями грибка, що проступають крізь фарбу на стінах, вологі речі, конденсат на поверхнях. Щоб зрозуміти, в чому їх причина, можна провести експеримент. Для цього вибирають рівна ділянка стіни, щільно притискають до нього шматок скла і залишають на день. Якщо воно стало вологим зовні, то проблема криється в самій квартирі, якщо вогкість з боку стіни - винен зовнішній фактор.
Методи боротьби
Щоб прибрати вогкість, викликану зовнішніми впливами, потрібно утеплити будинок. Тут є різні варіанти. Це може бути утеплення зовнішньої стіни, теплоізоляційної шар зсередини квартири або закладення швів між панелями. При цьому будівельники одночасно проводять роботи по антигрибкової обробці поверхонь, щоб остаточно вирішити проблему.
Якщо причина вогкості криється всередині квартири, то тут слід зайнятися вентиляційною системою - почистити її, перевірити тягу. Потрібно оглянути всі труби та радіатори, дізнатися, чи немає десь витоку і в разі необхідності відремонтувати їх.
У суху погоду слід частіше провітрювати. Також потрібно збільшити площу дії обігрівальних приладів. Перемогти вогкість допоможе і кондиціонер, який сприяє осушення повітря. Народні засоби - це цукор і сіль, тобто продукти, що вбирають вологу. Їх необхідно розставити у відкритих ємностях по всій квартирі. Але це не дуже зручно, краще віддати перевагу техніці, тим більше, що в магазинах можна знайти спеціальний осушувач повітря.