Як вивести жирну плямуЗалишити пляму на одязі - це, напевно, одне з самих простих завдань, яку одного разу доводилося виконувати практично кожному з нас. Часто ми навіть не помічаємо, як і звідки воно з'являється. Всім відомо, що плями від бруду відпираються дуже легко, але коли мова йде про жирному плямі, то тут доведеться повозитися.
Виводимо пляму в домашніх умовах

Якщо ви помітили, що поставили на свій одяг жирну пляму, то вам дуже пощастило: свіжі плями легше вивести. Потрібно постаратися, не гаючи часу, його запрати. При цьому не поспішайте використовувати пральний порошок, оскільки, як показує практика, проти жирних плям він малоефективний. Такі плями на одязі краще всього буде обробити миючим засобом, який ми використовуємо для миття посуду. Після цього одяг необхідно випрати в пральній машині звичайним засобом, які ви використовуєте для прання.
Зверніть увагу, що далеко не весь одяг можна прати і тим більше в пральній машині. Тому, якщо пляма попало, наприклад, на кашемірове пальто, доведеться задовольнятися такими підручними засобами, як щітки, і методами сухого очищення.

Незалежно від матеріалу виробу, на якому утворилося жирне пляма, потрібно його видалити, поки воно ще не встигло повністю вбратися.
Щоб вивести таку пляму потрібно скористатися будь-яким засобом, яке здатне увібрати жир. Якщо пляма ще зовсім свіже, можна спробувати видалити його за допомогою кухонної солі. Потрібно ненадовго залишити сіль на одязі, щоб дати їй можливість увібрати весь жир. Після цього сіль потрібно видалити і повторити таку процедуру ще раз з новою порцією солі. Через деякий час ви побачите, що пляма поблекло, тоді щіточкою для одягу необхідно зчистити залишки солі і випрати річ.
Ефективним засобом для видалення свіжих жирних плям на одязі вважається картопляний крохмаль. Для того щоб вивести пляму, треба покласти забруднений одяг на рівну поверхню. Безпосередньо під пляму, тільки з внутрішньої сторони цієї одяг, підкласти паперову серветку, а потім насипати жменьку крохмалю на забруднення і залишити виріб в такому стані на п'ять хвилин. Після закінчення часу краще буде повторити процедуру спочатку, струшуючи кожен раз старий крохмаль і змінюючи його на нову жменьку. Так потрібно робити до тих пір, поки пляма з одягу повністю не зникне.
Плями на різних видах тканини
Безумовно, ці засоби можна застосовувати не для кожного виду тканини і одягу. Наприклад, дуже складно вивести жирну пляму, яке було посаджено на комір сорочки. Ці засмальцьовані плями найчастіше виникають у результаті виділення природного жиру на шкірі шиї і наших волоссі. Позбутися від таких плям стає можливим завдяки розчину, приготовленому з 3-4 ст. ложок спирту (нашатирного) і 1 ложки кухонної солі. Потрібно змочити шматочок ватки в цій суміші і протерти місце жирного плями на комірі. Після чого зробити мильний розчин, змочити їм зубну щітку, і протерти ще раз пляма. Далі сорочку добре обполоснути і повісити сушитися.
Щоб видалити жирну пляму на атласному шовку, варто скористатися товченою крейдою. Для цього потрібно насипати на масну пляму трохи крейди і добре розтерти його з тканини пальцем. Далі одяг добре струсити, щоб залишки крейди не залишилися на плямі, і прополоскати в теплій воді виріб. Варто зазначити, якщо жирне пляма посаджено на ацетатний шовк, то терти крейдою його не можна, оскільки це може зіпсувати одяг. Для того щоб вивести жирну пляму з такого матеріалу, краще змочити ватний тампон в ефірі і акуратно протерти місце забруднення.
Якщо потрібно видалити подібне пляма з оксамитової тканини, підійде білий пісок. Потрібно трішки сухого піску насипати в мішечок і добре його підігріти. Покласти тканину на стіл і гарячим мішечком натискати на область жирного плями поки воно повністю не вбереться в мішечок з піском.
Для видалення жирної плями з грубих текстильних виробів найпоширенішим способом є суміш мила і нашатирю.
Вивести плями з замшевої одягу можна за допомогою адсорбентів: картопляного крохмалю, тальку та манної крупи.
Ці речовини мають пористу структуру і тому відмінно вбирають жир. Замшу потрібно розстелити так, щоб вона була трохи натягнутою. Пляму присипати товстим шаром одного з перерахованих адсорбентів і залишити вбиратися на дві години. Потім акуратно видалити порошок з одягу за допомогою щітки.

Виведення застарілих жирних плям

Якщо після того, як було поставлено жирну пляму на одязі, пройшло більше трьох годин, то вивести його стає складніше, але все ж можливо. Для цього можна використовувати кухонну сіль, яку додають в гарячу воду. На невеликий тазик знадобиться приблизно полкружки солі, в ньому і замочують забруднене виріб. Після того, як сіль вбере весь жир, необхідно випрати одяг в мильному розчині, а потім у прохолодній воді.
Також впоратися з таким завданням допоможе гліцерин. Потрібно нанести його на масну пляму і залишити так лежати як мінімум півгодини. Через деякий час цю ділянку тканини слід протерти шматочком марлі.
Коли для виведення застарілих жирних плям на одязі були використані різні засоби, але жодне з них не допомогло впоратися з забрудненням, багато хто часто вдаються до такого продукту, як бензин. Він, незважаючи на неприємний запах, є дуже дієвим у боротьбі з жирними плямами. Щоб очистити річ від плями з допомогою бензину, потрібно намочити ним ватний тампон і протерти місце забруднення. Щоб не утворилися розлучення, під пляму варто постелити промокающую папір. Протирати необхідно, починаючи від країв поступово доводячи до центру плями.
Якщо пляма було поставлено машинним маслом, то вам допоможе кашка, приготовлена з ефіру і порошку магнезії. Інгредієнти суміші беруться в рівних пропорціях, потім такий засіб наноситься на пляму, а після того, як ефір випарується, потрібно очистити магнезію з одягу допомогою щітки.
Також для виведення жирного плями можна скористатися сумішшю скипидару і нашатирного спирту, які також беруться в рівних частинах. Приготованою сумішшю потрібно натерти пляму і залишити трохи полежати. Не впадайте у відчай, якщо пляма не зникне з першого разу, протріть його ще раз і знову залиште на кілька хвилин. Після чого добре вимийте одяг в мильній воді.
Старі жирні плями піддаються видаленню, якщо їх видаляти з допомогою суміші з натертого на тертці мила, однієї частини нашатирного спирту і двох частин скипидару. Потрібно все добре перемішати, намазати пляма такою сумішшю, а через півгодини змити чистою водою.