Як доглядати за ламінатом: головні правила і поради
Ламінат - один з найбільш універсальних варіантів підлогового покриття, який вважається більш практичною заміною дорогому паркету. Порівняно з підлогами з натурального дерева, матеріал менш вимогливий щодо прибирання. Тим не менше, певні правила тут все-таки є. Як доглядати за ламінатом, щоб він прослужив довгі роки? Для початку потрібно розібратися, що він собою являє.
Структура покриття
Ламінат - це багатошаровий матеріал. Як правило, для виробництва використовується технологія, що з'єднує чотири шари. Нижній вважається шумоизолирующим і стабілізуючим, середній - несучим (його роблять з деревного пилу, яка змішується зі спеціальними смолами). Рідше для виготовлення шарів використовують пластмасу. Але в будь-якому випадку саме вони відповідають за експлуатаційні характеристики. Декоративний шар робиться з особливою папери, фактура якої імітує дерево або плитку. А ось верхній - захищає її від механічних впливів. Чим вище навантаження на покриття, тим товщі має бути захист. В залежності від цього показника розрізняють класи матеріалу.
Загальні правила
Вибирайте ламінат відповідно до потенційної навантаженням. А в місцях, особливо схильних до забруднення (біля входу в квартиру) обов'язково покладіть грязеулавливающий килимок.
Щоб на підлозі не залишилося подряпин і механічних пошкоджень, на ніжки меблів необхідно приклеїти повстяні накладки. Деякі виробники вважають це одним з обов'язкових умов гарантійного обслуговування. Пластикові та металеві ролики офісних і кімнатних стільців також рекомендується замінити на більш м'які гумові.
Як і для дерев'яної підлоги, важливо, щоб на його поверхні не було великого скупчення води. Тому потрібно дуже ретельно стежити за квітковими горщиками і контейнерами (часто під ними утворюються калюжі при поливі). Адже ламінат - це, по суті, папір із захисним покриттям. Від вологи він може пожолобитися, навіть при наявності воскової просочення.
При прибиранні ганчірка повинна бути не мокрою, а вологою. Але витирати підлогу потрібно дуже ретельно, особливо якщо ви робите прибирання з допомогою чистячих засобів, оскільки вони можуть залишати розводи.
Щоденне прибирання
Як правильно доглядати за ламінатом? Якщо ви прибираєте щодня, можна обмежитися пилососом. Для цих цілей підходять звичайні щітки та швабри. Але спеціалісти радять проводити вологе прибирання тільки в тому випадку, якщо є забруднення, яке не очиститься за допомогою пилососа.
Для ламінату можна купити спеціальні чистячі засоби, розроблені з урахуванням його структури. Можна чистити підлогу нейтральним миючим засобом. А ось абразивні порошки та поліролі використовувати не можна, так як вони можуть пошкодити верхній шар підлогового покриття. Ні в якому разі не можна використовувати відбілювачі, їдкі лужні розчинники, воски.
Корисні поради
За темним ламінатом треба стежити не менш ретельно, ніж за світлим. Якщо після миття на ньому залишилися білясті розводи, обов'язково протріть підлогу м'якою ганчіркою, змоченої водним розчином оцту.
Плями від чорнила, фломастерів або фарби можна прибрати за допомогою спирту або ацетону. Якщо на підлозі залишилися сліди від клею чи воску, потрібно почекати, поки вони висохнути і акуратно видалити скребком. Так можна вчинити і з косяком на підлозі пластиліном. Якщо на поверхні залишаться при цьому невеликі подряпини, їх можна приховати за допомогою спеціальної пасти для реставрації, ретельно підібравши колір.