Якщо в будинку з'являються не прошені гості, це завжди неприємно. А якщо ці гості поїдають крупу, прогризають пакети і лінолеум і, взагалі, огидні всім, то від них неодмінно потрібно позбавлятися. Мова йде про мишах і щурах. Як же вигнати їх з будинку?

Чому вони з'являються?


Як позбутися від щурів і мишей у себе вдома?

Перш ніж гнати мишей або щурів, потрібно з'ясувати, чому з'явилися ці противні гризуни. Адже якщо не усунути причину, то навіть після цькування вони будуть знову і знову приходити до вас у будинок. Перерахуємо основні можливі причини появи в будинку гризунів:
  • Доступ до їжі. Якщо у вас всюди валяються крихти, обгортки з залишками їжі та інше їстівне, то, звичайно, мишкам тут жити буде здорово.

  • Якщо у вашому будинку зберігаються запаси круп та інших продуктів, то щури також з задоволенням будуть розглядати таке місце проживання. Саме тому часто заводяться гризуни в приватних будинках, в яких є льоху.

  • Нерідко миші і щури проживають в підвалах. А коли їжа там закінчується, вони починають шукати нове місце проживання. У першу чергу ними окупують перші поверхи, хоча й на інші (навіть на п'яті) вони цілком можуть забратися.

  • Гризуни можуть потрапляти до вас, наприклад, від сусідів через щілини. Так що якщо ремонт вами так і не був дороблений, то чекайте непроханих гостей, які неодмінно прийдуть на запах їжі.

  • Якщо вдома вашого району розташовані поблизу складських приміщень, то миші і щури можуть мігрувати звідти.

  • При наявності домашніх тварин теж є ризик появи мишей. Кішки і собаки можуть при поїданні корму розкидати його або розносити по інших кімнатах. Господарі часом шматочків не помічають, а ось гризунам це сподобається.

  • Дивовижний факт! Щури і миші дуже живучі. Крім того, вони можуть пролазити через найменші отвори. Так що навіть через сітку, яка закриває у ванні або раковині зливу води, мишка може пролізти. Тому, по суті, від появи таких гостей не застрахований ніхто.

    Як визначити, що завелися гризуни?


    Отже, як же з'ясувати, що в будинку або квартирі крім вас живе хтось ще?
    Ось основні ознаки:
  • Запах. Багато хто його не знає, але він досить характерний. Хочете стати більш обізнаною? Можна відправитися в зоомагазин і понюхати там хом'яка. Це той же самий гризун, запах його схожий на мишачий.

  • Екскременти. Вони являють собою дрібні круглі блискучі катишки щільної консистенції. З часом вони твердіють. Запаху практично немає або він настільки незначний, що непомітним для людського носа.

  • Звуки. Якщо в квартирі постійно хтось десь шарудить, шкребе або тим більше пищить, то не поспішайте викликати екстрасенсів. Ймовірно, це зовсім не потойбічні сили, а звичайні гризуни.

  • Гнізда. Якщо миша чи пацюк планує обзавестися потомством, то вона побудує гніздо. Виглядає воно зазвичай як купка папірців, ганчірок або ниток.

  • Діри, щілини в будинку. Якщо ви виявили в стіні комори дірку, або, наприклад, плінтус відстав від стіни, то це може бути явною ознакою.

  • Прогризені пакети, розсипана крупа. Мишкам ж треба щось їсти.

  • Як боротися з такими непрошеними гостями?


    Як позбутися від щурів і мишей у себе вдома?

    Як позбутися від щурів або мишей, які мешкають вдома й заважають жити іншим повноправним мешканцям? Існують різноманітні методи боротьби з гризунами (ведьчеловечество бореться з ними вже далеко не перший рік і навіть не перше століття). Кожен з таких методів має свої особливості, переваги і недоліки.
    Перерахуємо існуючі способи:
  • Звичайні мишоловки. Їх використовували ще наші бабусі і дідусі, але такий засіб досі залишається одним з найбільш ефективних і, що важливо, майже безпечним для мешканців квартири. Але використовувати мишоловки потрібно правильно. Даремно багато хто думає, що тварини не можуть мислити. Часом вони виявляються розумнішими за людей. І миша чи пацюк не піде при першій же можливості в мишоловку, гризуни дуже обережні. Так що для початку розставте мишоловки, розкладіть приманки, але не взводите пристрій. Нехай мишки зрозуміють, що тут все безпечно. А коли гризуни звикнуть до того, що в цьому місці можна поїсти, вони почнуть охоче сюди йти. Так що можна запускати механізм. Але як тільки ви почуєте клацання, тут же прибирайте нещасну мишку. Варто повторитися, що ці тварини досить хитрі та розумні. І якщо вони побачать загиблого побратима, то навряд чи в наступний раз повірять в безкоштовний сир. Варто зазначити, що хоча мишоловка вважається безпечною для мешканців, наприклад, маленька дитина може поцікавитися і прищемити пальчик. Пам'ятайте про це!

  • Також можна спробувати липучі пастки. Принцип їх дії зрозумілий і простий. Шматочок паперу (чи іншого матеріалу) змащується клеючим складом, на нього збожеволіє принада. Мишка заходить на пастку, починає їсти, а от назад піти вже не може, так як всі її лапи просто пристане. Миша чи пацюк може почати пронизливо верещати, це не дуже приємно. Зате цей засіб дуже і дуже ефективно.

  • Гуманні пастки влаштовані таким чином, що мишка заходить всередину, ласує сиром або чимось іншим, а дверцята в цей час закривається, перегороджуючи гризуну шлях виходу. А потім з твариною можна зробити все, що завгодно.

  • Ультразвукові відлякувачі. Такі пристрої видають ультразвукові сигнали. І якщо для звичайних людей вони не представляють ніякої загрози, то на психіку гризунів діють вкрай негативно. Миші або щури починають панікувати, кидатися і, врешті-решт, залишають приміщення. Але встановлювати такі відлякувачі потрібно на рівні проживання гризунів, тобто прямо на підлозі і так, щоб звук доходив до вух мишок (не за рогом, а на відкритому просторі).

  • Заведіть кішку! Якщо у неї є мисливські задатки, то незабаром вона спритно зловить всіх шкідників і з гордістю принесе видобуток господареві або просто розправиться з нею. До речі, кішки більш активні, ніж коти. За день вони можуть винищувати до 10 гризунів!

  • Отрути і отрути. У гризунів відсутня блювотний рефлекс, так що якщо вони раптом скуштують отрути, то неодмінно помруть. Розставте миски з отрутою близько норок і поряд з крупами. Але якщо в будинку є домашні тварини або діти, то будьте гранично обережні, так як всі речовини дуже і дуже отруйні! І якщо кішка покуштує отрута, то ветеринар може її не врятувати.

  • Можна забарикадувати всі нори. Але померлі мишки можуть перебувати в таких місцях, що дістати їх буде складно. І може з'явитися неприємний запах.

  • Викличте спеціальну службу. Фахівці опрацюють всі простір. Але на час цькування всі домочадці повинні будуть покинути своє житло.

  • Народні засоби. Наші давні предки не знали про отравах і використовували підручні народні засоби, наявні в ті часи. Гризунам сильні неприємні запахи. Наприклад, сильно і різко пахне звичайна м'ята. Також можна використовувати, наприклад, оцет або аміак. Змочіть у складі шматочки вати і розкладіть їх по дому. Таким же чином діє і лавровий лист.

  • Профілактика


    Як позбутися від щурів і мишей у себе вдома?

    Щоб не допустити появи в будинку гризунів, дотримуйтеся простих правил:
  • Слідкуйте за чистотою. Забирайте всі крихти і шматочки їжі, що впали на підлогу.

  • Не повинно бути ніяких щілин! Так що всі дірки латати вчасно!

  • Всі запаси круп прибирайте у верхні ящики або пишіть в тару, яку складно розкрити і яка не пропускає повітря.

  • Нехай ваш будинок не відвідують непрохані гості!