Як проходять хрестини

Самі первинні факти про хрещення повідомляє Євангеліє. Мова йде про проповіді Іоанна предтечі іудейському народу, приходить для хрещення на річці Йордан. Але хрещення Іоанна значно відрізнялося від того, яке пізніше проводилося апостолами, або ж яке проводять зараз єпископи. Іван волав грішників до покаяння своєю проповіддю і хрещенням. Коли ж сам Ісус прийняв хрещення, обряд набув зовсім іншу сутність.
Таїнство святого хрещення відкриває людське серце для прийняття Спасителя , а хрещення Іоанна Предтечі готував душу людську для прийняття слова Божого і віру в Христа прийдешнього.

Наречення охрещуваного людини православним іменем
Перш ніж здійсниться обряд, людині присвоюють ім'я канонізованого святого. Хрещений може підібрати собі вподобане ім'я, якщо воно не суперечить церковним правилам.

Як же правильно вибрати православне ім'я?
Зовсім необов'язково, щоб ім'я, вибране для Хрещення, збігалося з цивільним ім'ям. Буває так, що ім'я, дане людині при народженні, немає в списках канонізованих святих угодників Божих. Найголовніше - відчути душею, наскільки близький по духу той чи інший святий, чиє ім'я людина буде носити після прийняття Хрещення.
Можна вибрати святого, чий день святкується першим після дня народження охрещуваного людини, або ж порадитися з цього питання зі священиком. Після того як православне ім'я вибрано, священнослужитель тричі осіняє людини хресним знаменням. Він просить Господа Ісуса дарувати милість даній людині.

Таїнство святого Хрещення
Хрещення відбувається біля заздалегідь приготовленої купелі. Саме в неї будуть тричі занурювати охрещуваного людини. Таїнство хрещення починається з молитви священика до Всевишнього, в якій він просить Господа Ісуса очистити серце охрещуваного людини від усякої скверни, від нечистого і лукавого духа. Священик молить Господа долучити нового сина чи доньку до Святої Церкви. Той, кого хрестять, у відповідь обіцяє стати вірним сином Церкви Христової, служити Господу Ісусу, відректися від лукавого. Свою віру і клятви він підтверджує, тричі осіняючи себе хресним знаменням, тим самим приймаючи в своє серце Христа як Спасителя.
Хрещений чоловік тричі плює на знак того, що зневажає сатану і відрікається від нього, відмовляється йому служити. При Хрещенні немовля цей обряд виробляють його воспріємників. Після цього служитель церкви звертається з молитвою до Господа про освячення води в купелі. Він тричі осіняє її хресним знаменням, а після - святим єлеєм. Слідом за тим, він помазує святим єлеєм охрещуваного. Вода в купелі повинна стати для того, над ким проводиться святе таїнство, символом нової духовного життя, яка приведе його до спасіння та вічного блаженства. Священик, закликаючи Святу Трійцю, тричі занурює людину в освячену воду.
По закінченні обряду на охрещуваного надівається натільний хрестик. Він символізує знак віри вже охрещеного людини в Спасителя Ісуса Христа. Потім на нього надягають білі одягу, як символ чистоти душі нового сина або дочки Святої Церкви.