Правила гри у волейбол. Як вибрати форму для волейболу.
Волейбол (від англ. «volley-ball», що буквально означає «відбивати м'яч на льоту») - це командна спортивна гра з м'ячем, дуже популярна у всьому світі.
Вона з'явилася в Сполучених Штатах Америки, де наприкінці XIX ст. викладач фізкультури в штаті Массачусетс запропонував перекидати м'яч через тенісну сітку, яку натягували на висоті 2 м.
➣ В Європі волейбол з'явився на початку XX ст., в 1914 р. в нього почали грати в Англії, а особливо популярним він став у Франції.
У грі беруть участь дві команди, кожна з яких складається з 6 гравців. Змагання проводиться на майданчику розміром 9 х 18 м, яку сітка поділяє на дві рівні частини.
Правила гри досить прості: команда приймає подачу м'яча суперниками і намагається повернути його на протилежний бік, не даючи м'ячу впасти на підлогу. При цьому необхідно зробити не більше трьох ударів на своїй території, причому один гравець не може робити два удари поспіль. Рахунок гри зазвичай ведеться до 15 очок в кожній партії, яких буває при зустрічі всього 3 або 5.
Ось і всі правила, проте з плином часу гравець починає удосконалюватися в техніці і тактиці, також формуються нові прийоми ведення гри. Волейболісти застосовують нові силові і обманні удари, багато уваги приділяється передач всередині команди, велику роль грає захист, а сама гра стає все більш динамічною.
Вибираючи волейбол як вид спорту, яким ти хотів би займатися серйозно, відразу врахуй, що тренування зажадають від тебе не тільки наполегливості та сили волі, але й кмітливості і твердості духу. Волейболом можна займатися, відвідуючи тренування в найближчому спортивному комплексі, на уроках фізкультури в школі також дають комплекс основних прийомів техніки подачі м'яча. Тренер завжди покаже хитрощі і тонкощі, які можна використовувати при виконанні основних прийомів, а підходячи до справи творчо і з кмітливістю, завжди можна виробити свій оригінальний чи «фірмовий» прийом подачі або передачі м'яча.
Різновидом звичайного волейболу є пляжний волейбол, який став не менш популярним і навіть увійшов в програму Олімпійських ігор.
Пляжний волейбол за правилами і техніці гри практично не відрізняється від класичного. Однак гра проводиться на піску, при цьому немає лінії захисту і середньої лінії, а в кожній команді всього по 2 гравця, тому тут гравцям команд необхідно діяти особливо чітко і злагоджено. У пляжному волейболі гравець не має права на заміну, тому постійно повинен бути готовий як до захисту, так і нападу.
Будь-який з видів волейболу навчить тебе діяти в команді, спритно приймати і відбивати м'яч, розвине швидкість і силові якості.
➣ Волейбольний м'яч відрізняється від футбольного, тому, якщо ти хочеш, щоб він прослужив довше, не варто грати іл 6 футбол на асфальті або під дощем, а також сидіти на ньому.
Форма волейболіста підбирається аналогічно формі для гри в баскетбол. Кросівки для занять волейболом в залі повинні бути легкими, з рифленою підошвою, щоб забезпечити хорошу сцепляемость з покриттям, а для пляжного волейболу знадобляться тільки плавки або шорти.
Волейбол доступний кожному, хто хоче стати сильним, витривалим і спритним. Необов'язково йти у великий спорт, всі ці навички знадобляться на пляжі при грі в м'яч, а також в звичайному житті.