Хочете вивчити яку-небудь іноземну мову? Відразу варто сказати, що це не так просто, як може здатися на перший погляд. Але є мови, вивчення яких може стати настільки складним і тривалим, що ви вирішите закінчити все на півдорозі. А які мови найбільш складні?
Яка найскладніша мова у світі?

Найскладніші мови


Отже, який найскладніша мова у світі? Пропонуємо дізнатися 10 таких:
  • Неймовірно складна арабська мова. Тут безліч складних звуків, вимовити з першого і навіть з другого разу вийде навряд чи. Голосні букви не пишуть. Якщо у мовах європейських країн зустрічаються схожі за вимовою або написання слова, то в арабському ви їх не побачите. Всі слова складні, а деякі літери мають по декілька варіантів вимови (воно буде залежати від розташування букви в слові). Дієслово йде не після присудка, а перед ним, також він ставиться і перед додатковими словами. Всього є три числа дієслова: множинне, єдине і двоїсте. У арабського неймовірно багато діалектів, які суттєво відрізняються один від одного. Крім того, іменники мають два роду і три падежу, а нині - цілих 13 форм! Спробуйте розберіться.

  • Складною вважається російська мова. По-перше, труднощі може викликати вимова. У багатьох мовах наголос завжди ставиться на певний склад, російською ж воно може бути в будь-якому місці і нерідко визначає сенс слова. По-друге, одне і те ж слово може мати різні значення. По-третє, наша мова настільки багатий і різноманітний, що багатьох іноземців це дивує. Ну, і не можна забувати про різні часи, відмінках, числах, склонениях і численних знаки пунктуації (пунктуація теж дуже складна).

  • У топ-10 входить китайська мова, яка видається складною практично для всіх, хто її не знає. Ієрогліфи дуже давні, а якщо допустити найменшу помилку в написанні (наприклад, пропустити або зробити кривий риску), то сенс слова може сильно змінитися. Кожен ієрогліф - окреме слово, а часом і ціле речення. І, бачачи всі ці закарлюки, ви не будете мати ні найменшого уявлення про те, яким має бути правильне вимова. Крім того, тут є різні омофоны і тони, які теж можуть змінювати зміст речень, слів і фраз.

  • Японська мова теж складна. Якщо ви навчитеся читати на такій мові, це зовсім не означає, що ви будете говорити на ній. Тут є три різних системи письма. Крім того, використовується дві складові абетки, що відрізняються один від одного. Одна призначається для частинок і суфіксів, інша - для слів. Ієрогліфів неймовірно багато, студент повинен вивчити близько 10-15 тисяч! До речі, на вивчення японської мови в школах і ВУЗах зазвичай виділяють в 2-3 рази більше часу, ніж на освоєння інших.

  • В список входить угорська мова. Складна вона є тому, що в ній є цілих 35 п'ять відмінків (форм іменників). Крім того, є всілякі суфікси, експресивні сталі словосполучення. Приголосних неймовірно багато, а вимовляється їх більша частина горлом, що для більшості вивчають здається складним. Взагалі, угорський має складну вимову, так що, навіть вивчивши його, говорити зрозуміло ви навчитеся нескоро. А якщо постійно на такій мові не розмовляти (причому з угорцями), то навички швидко загубляться.

  • Польська. Складнощів тут чимало. По-перше, складна і незрозуміла граматика. Це та мова, в якій правил менше, ніж винятків з них, а запам'ятати всі ці винятки не так легко. В алфавіті 32 букви, але звуків набагато більше, так як кожна з букв має кілька варіантів і способів вимови. Деколи навіть просто прочитати написане слово неймовірно складно. Відмінків всього сім, але щоб їх вивчити і зрозуміти, варто спочатку вникнути в ази розмовної польської мови, а потім освоювати лист. І навіть якщо слово здасться вам знайомим і рідним, значення його може бути абсолютно іншим і несподіваним.

  • Дуже складна баскська мова, на якій розмовляють деякі жителі Франції, а також народи північних регіонів Іспанії. У такій мові цілих 24 падежи, запам'ятати та вивчити їх досить складно і проблематично. Для утворення нових слів використовуються приставки і суфікси, а для зв'язку між словами застосовуються відмінкові закінчення. При цьому зміниться не тільки закінчення дієслова, але і його початкова частина. Зворотів тут теж чимало, серед них є складні, наприклад, потенційне. Складна і система доповнень, причому всі вони відносяться до дієслова і є його частиною.

  • Продовжує рейтинг не менш складна моватуюка. Говорять на ній небагато, вона поширена в східних областях Амазонки. Звуків і букв тут не так багато, але ось слова, фрази і пропозиції дуже складні. Так, одне слово може означати ціле речення, причому складне. І ще одна складність, яку нелегко усвідомити і зрозуміти тим, хто з мовою не знайомий: за допомогою спеціальних закінчень дієслів можна не тільки описати свою дію, але і пояснити його, дати зрозуміти, звідки мовець знає про це.

  • Навахо - мова індіанців, які проживають в штаті Арізона і деяких інших штатах на південному заході США. Говорить на ній близько 200000 осіб, а словники відсутні, так що покладатися можна лише на знання носіїв мови. Голосних всього чотири, але зате є чотири тони їх вимови. Приголосні мають дуже хитромудре і складне вимова, незрозуміле для багатьох жителів Європи. Чисел і відмін іменників немає, зате дієслова, складні і мають безліч форм. Таку мову використовували у Другу світову війну як систему шифрувань. Зрозуміти слова не зміг ніхто.

  • Ісландська мова є однією з найдавніших і з-за цього досить складна. Деякі слова, що використовуються донині, настільки старі, що не зустрічаються ніде. Вимова неймовірно складна і має кілька основних моментів. Щоб вивчити мову досконало, одних підручників і книг буде мало, потрібно регулярно спілкуватися з носіями або слухати аудіозаписи з розмовної промовою. А власні імена заслуговують окремої уваги. Так, один з вулканів носить назву Ейяф'ядлаєкюдль. Ще не зламали язик?

  • Яка найскладніша мова у світі?

    Тепер ви знаєте, освоєння яких мов дається найбільш складно. Але будь-які труднощі можна подолати, так що розвивайтеся і вчіть іноземні мови!