Звичка відкладати справи на останній момент може стати джерелом серйозних проблем. Давайте розберемо причини цієї звички і пошукаємо розумні рішення.
1. Стрес
Важко працювати продуктивно, перебуваючи у владі тривоги і занепокоєння, коли зволікання є способом тримати рівень напруги під контролем.
Зменшіть напруга у вашому житті. Працюйте заради задоволення, а не тому, що так треба. Один з найпростіших способів зняти напругу - збільшити час, що виділяється на дозвілля. Вирішіть заздалегідь, скільки часу на тиждень ви будете виділяти на дозвілля, потім розплануйте години роботи. Існує оптимальна стратегія для високої продуктивності: 1/3 дня ви віддаєте роботі, 1/3 розваг та 1/3 відпочинку. Визнайте однакову важливість вашої роботи і дозвілля, щоб одне не зазіхало на інше.
2. Перенапруження
Іноді у вашому списку більше справ, ніж ви фізично можете виконати. Це легко призводить до перенапруження.
Зупиніться, перегляньте свої пріоритети і викресліть зайве. Варіанти скорочення списку своїх завдань включають: відмова від одних справ, передачу помічникам інших і перегляд третє.
3. Лінь
Ми часто відкладаємо роботу, коли відчуваємо себе фізично або емоційно виснаженими. Коли ви лінуйтеся, навіть найпростіші завдання здаються страшенно важкими, оскільки поточний рівень вашої енергії значно нижче необхідного.
Фізичне навантаження допоможе підняти рівень вашої енергії. Зробіть кілька фізичних вправ. Коли ваша енергія підніметься, завдання відразу здадуться вам набагато легше, а ваше опір взятися за них зменшиться. Спортивний людина більш продуктивний, ніж знаходиться в поганій фізичній формі, навіть за однакової складності завдань.
4. Брак мотивації
Якщо у вас низька мотивація, тоді саме час поглянути на життя і відкрити свою справжню мету. Поки ви не визначите надихає вас життєву мету, ви ніколи не зможете реалізувати свій потенціал.
Зосередьтеся на роботі, заснованої на надихає вас мрії, і у вас пропаде бажання відкладати.
5. Невміння управляти своїм часом
Вам знайоме відчуття, що ви відстаєте від життя через нестачу організації? Ця звичка призводить до відкладання на потім, причому, часто випадкового.
Необхідно виявити погану звичку і свідомо замінити її новою. Наприклад, якщо ви звикли прокидатися до полудня, киньте виклик цій звичці і стати жайворонком. Вчіться керувати своїм часом!
6. Брак навичок
Якщо вам не вистачає навичок для виконання завдання на гідному рівні, ви можете відкладати роботу над нею, побоюючись невдалого досвіду.
Є 3 способи вирішення цієї ситуації: навчитися, делегувати або відмовитися від завдання. Те, що ви не можете виконати цю задачу сьогодні, не означає, що ви ніколи не зможете з нею впоратися. Почніть вивчати потрібний вам ремесло, і дуже скоро ви станете професіоналом. Однак не можна освоїти всі професії на світлі, тому дуже часто вам доведеться покладатися на допомогу оточуючих. Якщо ж причиною відкладання є непотрібність роботи, вам потрібно просто відмовитися від її виконання.
7. Перфекціонізм
Прагнення до досконалості є стандартною помилкою. Бажання зробити щось ідеально, незмінно веде до стресу, і ви докладаєте всіх зусиль, щоб ухилитися від виконання роботи. Ви відкладаєте роботу до останньої хвилини, коли у вас просто немає часу для отримання ідеального результату.
Рішенням в цьому випадку є визнання того факту, що ви звичайна людина, і недосконала робота, зроблена сьогодні, набагато цінніше, ніж досконала, відкладена на невизначений термін.
Перемігши звичку відкладати справи на потім, ви станете більш сильним, дисциплінованим і цілеспрямованою людиною!