Зазвичай школярі віддають перевагу прогулювати заняття за невиконаної домашньої роботи. Перш ніж лаяти дитину, спробуйте поглянути на проблему очима фахівців.
Вчителі інколи задають дуже багато завдань на будинок, включаючи додаткові, абсолютно не враховуючи скільки їх вийде в підсумку, що дитина може бути зайнятий на позакласних заняттях. Вчителів звинувачувати немає сенсу, у них є план, за яким вони ведуть уроки, відхилення від плану вельми суворо карається, так що залишається правильно розподіляти час дитини. Для цього важливі знання, терпіння і уважність до потреб дитини.
Найкращий час для уроків з 16:00 до 18:00 але цього часу не вистачає для таких обсягів домашнього завдання. Тому, коли дитина прийде зі школи, дайте йому час відпочити, побалуйте горіхами або шоколадкою для активації роботи мозку. І приступайте до навчання. Спершу робіть усні, потім письмові предмети, зубріння напам'ять залиште на самий кінець.
Слідкуйте за вашою дитиною, під час виконання домашнього завдання.
Бажано починати з математики. Якщо дитина помиляється, на помилку треба вказати максимально коректно, не рвіться вирішувати завдання самі, дайте дитині зрозуміти процес. Не давайте маляті користуватися калькулятором. Початкові алгоритми вирішення завдань найбільш важливі. Бажано, щоб дитина ще до школи знав таблицю множення. Перерва треба робити більше двадцяти хвилин, давши дитині гарненько здригнутися і перейти до російської мови. Якщо дано завдання - написати твір, то спершу з дитиною треба поговорити, простежити за тим, як він висловлює думки, це допоможе дізнатися, в чому може бути проблема. Дитина може не знати правил російської мови, які йому треба буде терпляче пояснити, а також і не мати уявлення про план твору. Йому постійно треба нагадувати про важливість навчання, оскільки в такому віці у дітей пріоритети розставлені інакше, ніж у дорослих.
Потім настане черга літератури. Для правильної дикції дитині треба читати близько трьох годин у день. І переказувати прочитане, після чого батько повинен поставити питання, щоб переконатися в тому, наскільки добре дитина усвідомив текст.
Після чого переходимо до іноземної мови. У багатьох школах вони введені з самих молодших класів і найскладніше - це зацікавити малюка до вивчення мови. Розкажіть йому, в яких ситуаціях він може стати в нагоді. Можна так само віддати його на заняття з іноземної мови.
Така методика дуже ефективна для учнів молодших класів, але зі старшими через підліткового максималізму, такий фокус не пройде. Прищеплюйте їм любов до навчання з дитинства і не намагайтеся переправити тих, хто постарше. Так само слідкуйте за успішністю дитини. Перший час саме вона допоможе вам зорієнтуватися в тому, що у дитини не виходить.
Не бійтеся труднощів, все у ваших руках.