Як навчитися писати диктанти без помилок?

Будь диктант - це кошмар для школяра, та й не тільки. Але в диктантах насправді нічого страшного немає, якщо ви вмієте їх писати. До того ж, є ще і навчальні диктанти , а не тільки контрольні . Вчителі повинні час від часу проводити навчальні диктанти, щоб учні чогось навчалися, а вже потім перевіряти їх. Але якщо ваш вчитель не робить такого, то ви легко можете самі підготуватися до написання під диктовку.
Як правильно підготуватися? Для цього можете придбати спеціальні аудіо записи , на яких у форматі mp3 записані тексти. І все, що від вас вимагається - це практикуватися. Або ж попросіть будь-якої людини, щоб він виступив в ролі вчителя.
Насправді, якщо ви хочете писати під диктовку без помилок вам необхідно знати правопис і російську мову . Щоб грамотно писати, треба багато читати. Якщо ви будете це робити, то слова з текстів будуть запам'ятовуватися, і потім буде більше ймовірності без помилкового написання. Ще один спосіб - це читати слова по складах, звертаючи увагу на кожен склад. Робіть такі тренування хоча б два рази в тиждень і беріть складні слова. Раніше люди радили просто переписувати тексти, тобто читати вголос і записувати, це теж може допомогти.
Важливо! Під час диктанту зосередитися і не хвилюватися . Це також причина, за якою повинні проводитися навчальні диктанти. Це допоможе закріпити знання і виробити звичку писати під час стресу. Репетиція дозволяє подолати емоції і позбавити від помилок, які вони, напевно, зроблять в умовах стресу.

Кілька порад


  • Прослухайте текст і постарайтеся визначити його загальну структуру, стиль та інше. Це дозволить вам правильно розподілити пунктуаційні знаки. Якщо ви чуєте текст вперше, то в цей момент він найкраще закладається в голові.

  • Коли вам читають текст, ви повинні автоматично уявити собі, як він пишеться. Як тільки почали читати, ви повинні думати про це.

  • Коли дають час на перевірку, вам потрібно для початку перевірити орфографію, потім пунктуацію. Рухайтеся від кінця до початку, щоб зміст тексту вас не відволікав.

  • Коли перевіряєте, постарайтеся читати текст, ніби ви його в перший раз бачите, і якщо нічого не змушує задуматися і не привертає увагу, сміливо здавайте його.

  • Відео