Роль англійської мови в житті сучасної людини зросла до небувалих висот, по суті, він вважається мовою міжнародного рівня, а тому його важливо знати кожному, хто хоче в цьому житті чогось досягти.
Ні для кого вже не секрет, що все, більше чи менше, високооплачувані посади вимагають знань англійської мови, він важливий для тих, хто постійно подорожує, адже з допомогою англійської можна висловитися, хоч в Америці, хоч в Таїланді, а значить, відчувати себе набагато впевненіше і вільніше в чужій країні.
Як можна самостійно вивчити англійську мову?

Крім цього, знання англійської мови дозволяє ставити для себе більш високі цілі: навчатися в закордонних ВУЗах, читати твори літератури в оригінальному виконанні, де думка і стилістика автора зберігається в повному обсязі. Те ж саме стосується зарубіжних фільмів пісень, та й більша частина корисної і важливої інформації поширюється безпосередньо на англійській мові.
Та й що говорити: знання будь-якої іноземної мови розвиває людину, відкриває для нього нові можливості і простори, а, значить, потрібно, як можна швидше, братися за справу.
І тут виникає основна проблема: хто-то й зовсім ніколи не вчив іноземних мов, а значить, йому доведеться повністю починати з нуля, що не так просто вже в дорослому житті. А хтось навіть щось і вчив у школі, так забув, тому знову зійде за новачка.
Звичайно, вивчити англійську можна з репетитором або записатися на групові курси, але і тут підстерігає безліч проблем: вічно не вистачає вільного часу, індивідуальні заняття завжди досить дорого обходяться, не завжди влаштовує кваліфікація викладача.
Як можна самостійно вивчити англійську мову?

А ось у групі свої турботи: знову прихильність до часу, так і в колективі вічно чекаєш тих, хто відстає, тим самим витрачаєш в порожню свій час, або сам відстаєш від впередиидущих, а значить, нічого толком не усваиваешь. Але є і інший спосіб - вивчити англійську мову самостійно, але, як це зробити?
Зовсім необов'язково платити величезні гроші викладачам і шукати зручні години курсів, все можна зробити власними зусиллями, головне, задатися певною метою.

Що потрібно для того, щоб вивчити англійську?


Як можна самостійно вивчити англійську мову?

Напевно, багато хто тут же почнуть сумніватися в реальності самостійного вивчення мови з нуля: тут і з репетитором не завжди виходить, а самому як? Насправді, в будь-якій справі потрібно володіти певним запасом якостей, щоб воно пройшло успішно, і у вивченні англійської теж є свої принципи.
  • Бажання і мотивація. Коли є справжнє бажання - людина готовий гори звернути, не кажучи вже про вивчення мови. Традиційне «немає здатності до мов» нічого не означає, якщо людина поставила мету і впевнено до неї йде. Ви в курсі, що всього у 8% населення землі є справжні здібності і схильності до іноземним мовам? Такі люди працюють в таємних розвідках та інших серйозних конторах, інша ж частина бажаючих приблизно на рівних умовах, так що вперед!

  • Регулярність. Якщо ви дійсно хочете отримати розмовний рівень мови (а це іноді простіше, ніж навчитися писати й читати на цьому ж мовою), то ви повинні підходити до цієї справи серйозно. Що це означає? Встановіть собі певну кількість годин в тиждень, по яким ви будете виразно займатися мовою (наприклад, 3 рази в тиждень або 10 днів у місяць). Постійні і регулярні заняття дозволять запам'ятовувати нові слова і правила, не забуваючи старі. Якщо ви будете займатися від випадку до випадку, то швидко закинете це справа, адже результатів буде мало, а значить і мотивація швидко зникне. Знайти час для домашніх занять куди простіше, адже не потрібно витрачати додаткові години на дорогу, як у випадку з курсами або індивідуальними заняттями.

  • Чесність. Навчатися самостійно - непросто, тому потрібно бути чесним з собою: якщо ви не в змозі чесно сідати за заняття і виконувати необхідні вправи, поки вас ніхто не підганяє в спину, то краще найміть педагога.

  • Самоконтроль. Щоб навчатися вдома, природно, необхідно вміти себе контролювати і перевіряти, тільки закріплюючи і роблячи висновки після вивченого, можна просунутися у своїх знаннях іноземної мови.

  • Навчання дітей. Дитині дуже складно навчитися чогось самостійно, для цього потрібно усвідомленість, яка буває тільки у дорослих людей. Найкращий варіант для дітей - це групові заняття, на яких дитина буде весело і цікаво.

  • Як бачите, серед всіх перерахованих принципів, які допоможуть вам вивчити англійську мову в домашніх умовах, немає ні слова, про схильність, наявність теоретичної бази - це лише говорить про те, що впоратися з цим завданням здатен кожен, головне - бажання.

    Способи, які допомагають швидко заговорити англійською


    Як можна самостійно вивчити англійську мову?

  • Найдієвіший варіант, що для дітей, для дорослих - це відправитися на кілька місяців в англомовну країну. Безпосередній контакт з носіями мови, необхідність адаптуватися до нового життя підштовхне людей до швидкого і непомітного вивчення мови, всі основні слова і словосполучення в таких ситуаціях вбираються дуже швидко. Звичайно, такий спосіб досить дорогий і не кожному під силу, але, тим не менше, вважається найефективнішим.

  • Запасіться підручниками і корисною навчальною літературою, не полінуйтеся, витратьте час на вивчення форумів та відгуків з приводу тих чи інших авторів, адже пишуть книги і намагаються навчати багато, а реально хороших книжок дуже мало. Вибирайте найбільш комфортний для себе спосіб вивчення літератури: купуйте друковані видання, там ви зможете підкреслювати і виділяти найбільш складні для себе способи, плюс до всього, таким чином, непогано працює зорова пам'ять. Вам далеко їхати чи у вас є вільний час полежати на дивані? Вставити навушники у вуха і проведіть час з користю: аудіокниги і аудіо-уроки на англійською мові досить непогано тренують пам'ять.

  • Дивіться фільми англійською мовою. Напевно, важко знайти людину, яка хоч іноді не дивився б фільми: намагайтеся. Як можна більше дивитися з англійською звуковою доріжкою і російськими субтитрами. Таким чином, відмінно запам'ятовується правильну вимову слів і словосполучень, а за рахунок російських субтитрів, зрозумілий сенс слів, що дозволить швидко запам'ятовувати їх на слух. Не переживайте, з часом, вам і субтитри не знадобляться, відомо чимало випадків, коли люди вивчали мову виключно за рахунок таких от переглядів.

  • Вам подобається зарубіжна музика? Так будьте уважніше, слухаючи пісню, постарайтеся зрозуміти, про що там мова. Якщо не вдається, знаходьте слова, виписуйте в конспект незрозумілі вам вирази, перекладайте з допомогою словника і вивчить. У піснях можна почерпнути саме розмовна мова, усталені вирази, які використовуються носіями мови в реальному житті.

  • Поставте собі за мету: вивчити в тиждень 100 (скільки вам зручніше, можна більше) нових слів, виписуйте кожну нову порцію собі в конспект і весь тиждень вчіть. В кінці влаштовуємо залік: перевіряємо, що запам'яталося, а що потрібно закріпити, залишаємо на наступний тиждень.

  • І пам'ятаймо: мову можна вивчити лише численними повтореннями і зубрежками, придумуйте певні асоціації до слів, такий спосіб також вельми ефективний.
    Є і такий спосіб: наріжте з паперу картки однакового розміру, на одній стороні пишемо слово англійською, а на зворотному його переклад. З допомогою таких шпаргалок відмінно тренується зорова пам'ять, та й себе легко перевіряти.