Відзвучав весільний марш, озвучені всі привітання і побажання, отримані всі подарунки. Сумно, але весільний день закінчився. Втім, засмучуватися не варто - попереду ще маса річниць та ювілеїв. Адже це день народження нової сім'ї, а значить, і святкувати його потрібно кожен рік, як будь-який день народження. Та й хіба може бути для люблячої пари більш важливе свято? Крім того, кожна чергова річниця має своє значення і, знаючи назви цих річниць, можна робити самі незвичайні подарунки.
Взагалі основоположниками в такій справі, як святкування річниці весілля, стали жителі середньовічної Німеччини. Хоча, за великим рахунком, їх святкування не були святкуваннями річниці весілля, а були продовженням самого весілля у часі. В сам день весілля були присутні тільки близькі родичі, через пару тижнів накривали столи для друзів, через рік збирали на святкування хороших знайомих, ще через рік - далеких родичів.
У нас же традиція відзначати ювілеї весіль з'явилася в 19-му столітті. Правда тоді ця «мода» була поширена лише у вищих сословиях і серед заможних людей, кошти для проведення свята потрібні були чималі. Однак поступово святкування річниць весілля ставало все більш популярним, і ця традиція остаточно прижилася у всіх шарах суспільства. В той же час почали з'являтися певні обряди та фольклор.
Всі річниці весілля по роках. Ювілеї і дати

Особливо популярним у нас святкування ювілейних дат спільного життя стало у 80-х роках 20-го століття. У СРСР взагалі заохочувалися міцні шлюби, і ювілярів, у яких виповнилося 25,50 або 65 років з весілля, спеціально запрошували в ЗАГС на урочисту церемонію. В принципі такі церемонії можна організовувати і зараз, але тепер доведеться оплачувати самому.
Більшість з нас знає тільки річниці, які відзначаються найбільш масово. Це срібне (25 років), золоте (50 років) і діамантове (60 років спільного життя) весілля. Насправді ж весільних річниць набагато більше. Українці, як і англійці, наприклад, святкують близько десяти таких ювілеїв. А в відповідності з російськими традиціями таких річниць близько 30-ти, кожна з них має свою назву, в яку закладено певний сенс, у кожної свої обряди, для кожної покладені свої подарунки.
У нас на сайті ви знайдете список усіх весільних ювілеїв та річниць. Ми розповімо який закладений сенс в кожному з назв, які повинні бути (за традицією) подарунки і кожну з річниць належить святкувати.

Все річниці весіль:


0 рік - день одруження і весь 1-й рік - зелене весілля
1 рік - Ситцеве (марлеве, ватяна) весілля
2 роки - Паперове весілля
3 роки - Шкіряне весілля
4 роки - Лляне весілля
5 років - Дерев'яне весілля
6 років - Чавунне весілля
6,5 років - Цинкове весілля
7 років - Мідне (вовняна) весілля
8 років - Жерстяне весілля
9 років - Фаянсове весілля
10 років - Рожеве (олов'яна) весілля
11 років - Сталеве весілля
12,5 (12) років - Нікелева (порцеляновий) весілля
13 років - Мереживне (вовняна) весілля
14 років - Агатове весілля
15 років - Кришталеве (скляна) весілля
18 років - Бірюзове весілля
20 років - Фарфорове весілля
25 років - Срібне весілля
30 років - Перлинове весілля
34 роки - Бурштинова весілля
35 років - Коралова (нефритова, полотняна) весілля
37,5 років - Алюмінієве весілля
40 років - Рубінове весілля
45 років - Сапфірове весілля
46 років - Лавандове весілля
50 років - Золоте весілля
55 років - Смарагдове весілля
60 років - Діамантове весілля
65 років - Залізне весілля
67,5 років - Кам'яне весілля
70 років - Благодатне (вдячна) весілля
75 років - Коронне весілля
80 років - Дубове весілля
100 років - Червоне (платинова) весілля