Відшуміла барвиста Масляна, і настав Великий піст. Країна, яка вирвалася з чіпких обіймів атеїзму, вирішила повернутися до витоків віри. Хтось робить це щиро, хтось-слідуючи моді чи бажанням бути, як всі. Так чи інакше, але багато людей дотримуються посту або хоча б намагаються дотримуватися його. Навіть офіційна медицина не сумнівається в його користь для організму.
Втім, напевно, наші предки були не дурніші за нас і набагато ближче до природи, тому і жили в більшій згоді з нею, ніж ми. Проте поєднувати час посту з дієтою для схуднення, м'яко кажучи, не зовсім розумно.
Піст - це, передусім очищення духу, можливість заглибитись у свій внутрішній світ, пізнати себе і вдосконалювати свою особистість, по мірі можливості наблизившись до Бога. Під час дієти ж, як правило, не до роздумів про законах Божих. В голові тільки одна думка - як хочеться їсти! У сні і наяву мариться холодильник, приймає то образ кращого друга, то заклятого ворога. Тому, якщо ви вирішили постити, викиньте з голови хоча б на час думки про дієти і схуднення. Відпустіть себе з їжакових рукавиць на волю. Просто дозвольте собі жити. Жити у злагоді зі світом, створеним не нами
Цього року Великий піст починається з 10 березня і триває по 27 квітня. До Великодня він триватиме 49 днів. За церковним уставом під час Великого посту не можна їсти м'ясо, рибу, молоко і яйця.
Лікарі-дієтологи вважають, що православний піст не тільки безпечний для людського організму, на відміну від багатьох дієт, але і корисний. Деяка монотонність продуктів і рослинна їжа сприяють очищенню організму, виводячи з нього токсини та інші шкідливі речовини, що викликають порушення в роботі внутрішніх органів і, як наслідок, передчасне старіння людини, що позбавляє його можливості жити повноцінним життям до глибокої старості.
Їсти під час посту фахівці рекомендують невеликими порціями, але більш часто, ніж у звичайні дні. Рекомендується пити морси, трав'яний чай, квас, ягідні настоянки, соки. У щоденний раціон повинні входити крупи, овочі, злаки, зелень, горіхи, хлібобулочні вироби. Від хліба під час посту відмовлятися не варто, щоб не позбавити себе вітамінів групи В, необхідних організму.
Дотримуватися строгий піст не рекомендується людям, які мають тяжкі захворювання, маленьким дітям, вагітним жінкам і годуючим матерям, а також людям, які займаються кожен день важкою фізичною працею.
І не забувайте, що мета православного посту - не голодування, а моральне очищення і піднесення духу.