Найвищий хмарочос світуВежа «Халіфа», розташована в Дубаї - хмарочос, який вважається найвищим у світі. Висота більше восьмиста метрів, сто шістдесят два поверхи. Дубайський хмарочос побудували за п'ять років, будівництво почалося в 2004 році. Офіційне відкриття будівлі, яке відбулося в січні 2010 року, спостерігали майже два мільярди чоловік. Свою назву башта отримала в честь чинного президента Арабських Еміратів шейха Халіфи. Дубай славиться своїми амбітними проектами - архіпелаг The World, фонтан Дубай, проект The Palm і багато інших. Вежа «Халіфа» - вершина цієї архітектурної колекції.
Сучасні високі будівлі в світі
Хмарочосом вважається окремо стояча будівля висотою не менше ста п'ятдесяти метрів, використовуване для життя людей. Якщо висота більше трьохсот метрів, то він надвисокий.
Квартири, розташовані у Вежі «Халіфа», що користуються високим попитом. Всього в хмарочосі знаходиться тисяча квартир, офіси, готель. Його внутрішня площа становить 344000 квадратних метрів.
Через три дні після відкриття хмарочосу в Дубаї, свою роботу розпочав готель Rose Rayhaan, триста тридцять три метри і сімдесят два поверхи. Він отримав звання найвищого.
До Вежі «Халіфа» найвищим хмарочосом у світі вважався Taipei 101. Його висота зі шпилем п'ятсот дев'ять метрів, сто один поверх. Будівля була побудована в 2004 році. Американський 110-поверховий хмарочос Willis Tower без антени нижче висотки Taipei 101 на шість метрів, а з антеною вище на 18,1 метр.
У період з 1963-1974, 1991-2008 роки найбільшим будівлею в світі була телерадиомачта KVLY, розташована в США - 628,8 метрів.
Найвищі будівлі на Землі
Найбільша будова давнину - Піраміда Хеопса, її початкова висота - 146,6 метрів. Фароський маяк в висоту сягав ста тридцяти п'яти метрів. На жаль, він був зруйнований землетрусом.
У 1311 році в місті Лінкольн побудували Собор Діви Марії. До моменту обвалення центрального шпиля у 1549 році сташестидесятиметровый Линкольнский собор був будівлею, яке вважалося найвищим на Землі. Його сучасна висота - вісімдесят три метри. Надалі пальма першості належала церкві святого Олафа - 159 метрів. Споруда була виконана в готичному стилі, а в 1625 році зруйновано ударом блискавки.
Після цього найвищою спорудою була церква Святої Марії - 151 метр. Вона також була зруйнована блискавкою. Більше двох століть самим значним хмарочосом у світі був Страсбурзький собор - сто сорок два метри.
Кельнський собор на чотири роки - з 1880 по 1884 рік отримав звання найвищої будівлі в світі. Його висота становила 157 метрів, а будівництво тривало більше шестиста років з перервами.

Після цього титул найбільшого хмарочоса в світі переходив від будівлі до будівлі:

- Монумент Вашингтона - 169,3 метра, вага понад дев'яносто тисяч тонн.
- Ейфелева вежа - 312 метрів.
- Крайслер-білдінг - 319 метрів.
- Емпайр Стейт Білдінг - 448,7 метрів, 102 поверхи.
Епоха веж і щогл настала з розвитком телебачення і радіо:
- Griffin Television або вежа KWTV - 480,5 метрів,
- вежа KOBR-TV - 490,7 метра,
- вежа WGME-TV - 495 метрів,
- Raycom America Tower Cape Girardeau - 511,1 метр,
- щогла WTVM TV - 533 метри,
- вежа WIMZ-FM - 534,01 метра.
Всі вони були розташовані в США. Аж до 1991 рік будовою, яке вважалося найвищим у світі, була Радиомачта в Польщі. Її висота становила 646,38 метрів. В даний час найвищим хмарочосом залишається Вежа «Халіфа». І цей рекорд буде підкорений ще не скоро.

Критерії висотності будівель

У двадцятому столітті змагання за право отримати звання одного з найвищих будівель в світі було схоже гонки. Порівняння висоти хмарочосів ускладнило різноманітність архітектурних форм, які використовуються при будівництві.
Сьогодні висотна будівля - це спорудження, призначене для використання як житлового, комерційного або виробничого приміщення. Основною характеристикою є наявність поверхів.
В даний час при складанні рейтингу за основу беруть наступні критерії:
- конструктивна висота будівлі від рівня тротуару до вищої точки елементів споруди, включаючи шпилі,
- висота до рівня підлоги останнього доступного поверху,
- до найвищої точки даху,
- до кінчика шпиля або антени.
Перший критерій є основним.
Найвищі хмарочоси в майбутньому
Сьогодні в проекті досить багато будівель, які вражають уяву. Приміром, тысячеметровый хмарочос у Кувейті, двухсотэтажный Мурьян-Тауер у Бахрейні з висотою більше тисячі метра, 1600-метровий хмарочос Mile-High Tower в Саудівській Аравії.
Один з проектів самого значного будівлі в світі - X-Seed 4000 з відповідною висотою. Він має багато спільного з розробкою вежі Нікітіна-Травуша 4000 метрів для Японії.
Ще один цікавий проект - «Небесний місто 1000″ в Токіо, висота зі шпилем одна тисяча п'ятдесят метрів, а кількість поверхів 196. Його обіцяють реалізувати в найближчі двадцять років.
Зведення хмарочосів, веж та інших споруд успішно вирішує проблеми забезпечення людей житлом. Однак є й інша мета, людина в усі часи хотів бути ближче до сонця. Дослідники з Йоркського університету в Канаді хочуть створити величезну модульну вежу до п'ятнадцяти кілометрів. Її можна буде використовувати для проведення туристичних екскурсій, наукової роботи, запуску космічних апаратів.