Найшвидший літак у світіНайшвидшим у світі вважається гіперзвуковий літак X-43A. При тестуванні він показав унікальну швидкість - 11230 кілометрів на годину, що у дев'ять разів більше швидкості звуку.
X-43A - найшвидший літак у світі
Розробкою літака займалися фахівці низки великих компаній. На проект було витрачено близько десяти років досліджень і чверть мільярда доларів. Літак, який вважається найшвидшим у світі, невеликого розміру. Розмах крил становить півтора метра, а довжина всього три з половиною метри. У літаку встановлений експериментальний двигун надзвукового горіння. Особливість його полягає у відсутності рухливих деталей. Паливом для повітряного судна виступає суміш водню і кисню. При цьому для накопичення газу не потрібні спеціальні баки, він надходить безпосередньо з атмосфери. Подібне рішення забезпечує суттєве зменшення маси найшвидшого літака. В результаті роботи двигуна утворюється звичайний водяний пар.
Основна мета розробки найшвидшого літака в світі - випробування нової технології, яка має стати альтернативою сучасним турбореактивным двигунів. Вчені вважають, що надалі подібні літаки зможуть долетіти до будь-якої точки земної кулі всього за чотири години. У Книзі рекордів Гіннеса X-43A відзначений як найшвидший літак у світі.
Рейтинг найбільш швидких літаків
Крім X-43A можна виділити ще кілька літаків, які вважаються одними з найшвидших у світі.

Х-34 здатний розвивати швидкість до 12144 кілометрів на годину.
Друге місце він займає тільки з однієї причини: в ході експерименту була досягнута швидкість менше одинадцяти тисяч двохсот кілометрів на годину. Прискорення літака здійснюється за допомогою твердопаливної ракети «Пегас», прикріпленою до судна. Перші випробування проходили навесні 2001 року. На проектування і створення двигуна було витрачено сім років і 250 мільйонів доларів. Успіхом випробування увінчалися лише через три роки, коли апарат зміг досягти швидкості 11000 кілометрів на годину.

North American X-15 - експериментальний американський літак з ракетними двигунами.
Це перший і єдиний в історії гіперзвуковий літальний апарат, який здійснював суборбітальні пілотовані космічні польоти. Основне призначення X-15 - вивчити умови польоту на гіперзвукових швидкостях, оцінити конструкторські рішення, теплозахисні покриття.

SR-71 («Blackbird») - надзвуковий стратегічний розвідник військово-повітряних сил США.
Сьогодні це найшвидший серійний літак в світі, здатний літати на великій висоті, він залишається таким вже протягом двадцяти п'яти років. Одна з головних проблем, що виникли при проектуванні літака - сильний нагрів корпусу при певних швидкостях. Для вирішення проблеми конструктори зробили основну частину корпусу з титанового сплаву. Крім цього, його пофарбували в темно-синю фарбу, яка робить апарат невидимим на тлі нічного неба і сприяє радиолокационному відображенню.

Міг-25 «Летюча миша» - реактивний військовий літак, який вважається одним з найшвидших.
З його допомогою було встановлено двадцять дев'ять світових рекордів. Виділяють два основних різновиди літака: розвідник і перехоплювач.
Міг-31 - двомісний надзвуковий винищувач-перехоплювач великого радіусу дії. Перший такий літак був призначений для перехоплення повітряних цілей на різних висотах і в різних часових і погодних метеоумовах і подальшого їх знищення. Чотири літака Міг-31 здатні контролювати повітряний простір довжиною до дев'ятисот кілометрів.
Макдоннелл-Дуглас F-15 «Ігл» - винищувач четвертого покоління, основне завдання якого - встановити перевагу в повітрі. Він використовувався з 1976 року. Всього існує двадцять дві модифікації літака. Винищувачі F-15 застосовувалися в Югославії, Перській затоці, на Близькому Сході.
Дженерал Дайнемікс F-111 «Aardvark» або «Pig» - тактичний бомбардувальник значного радіуса дії з крилом змінної стріловидності.
Су-24 - радянський бомбардувальник, який призначений для нанесення ракетно-бомбових ударів на малих висотах, у різних погодних умовах, вдень і вночі, з прицільним ураженням цілей на землі й у воді.
ТУ-144 «Charger» - радянський надзвуковий пасажирський літак. Він був розроблений КБ Туполєва в шістдесяті роки. Ту-144 - перший у світі авіалайнер цього типу, який використовувався для комерційних перевезень.
При з'ясуванні питання, якою літак є найшвидшим у світі, відповідь не може бути однозначною. Він залежить від того, що з чим порівнювати. Це стосується і літаків, так як вони бувають різного типу і призначення - військові, пасажирські, безпілотні.