Найбільший стадіон світуСьогодні стадіон - це величезний комплекс заввишки вісім метрів, його посадочних місць може вистачити на населення невеликої країни. Жодне спортивне подія неможливо уявити без великого стадіону. Тільки тут можна розмістити вболівальників і продемонструвати спортивні досягнення. Сьогодні при будівництві та реконструкції великих стадіонів у першу чергу забезпечуються такі показники, як комфортність і безпека глядачів. З цієї причини останнім часом більшість нових стадіонів вміщає не більше шістдесяти тисяч глядачів. Тим не менш, можна знайти чимало стадіонів, що вражають своїми обсягами і проведеними на них спортивними змаганнями.
Стадіон, визнаний найбільшим у світі
Це стадіон May Day Stadium в Північній Кореї - найбільший стадіон в Азії. Його площа понад двісті тисяч квадратних метрів. Він вміщує в собі сто п'ятдесят тисяч глядачів, а зовні схожий на квітку магнолії. Стадіон сягає понад шістдесят метрів у висоту, налічує вісім поверхів, тут проводяться спортивні ігри, паради, свята.
Місця на стадіоні є і сидячі, і індивідуальні. Трибуни покриті дахом, виконаної у формі пелюсток. Спорудження названо в честь острівця Рунгра та Дня міжнародної солідарності трудящих.
Найбільші стадіони

Другий за місткістю стадіон індійської молоді, відомий як Солт-Лейк-Стедіум.
Вміщає в себе сто двадцять тисяч глядачів. Стадіон побудований в 1984 році, а останній раз реконструювався в 2001 році. На стадіоні є дах з алюмінію, закриває трибуни на сімдесят відсотків. В основному на трибунах лавки, але є й індивідуальні сидіння. Стадіон оснащений власною системою водопостачання та автономним дизельним генератором.
Третій за розміром стадіон в світі - це Бівер Стедіум в США. Місткість споруди - 107 282 людини. Це університетський стадіон, названий на честь Джеймса Бівера - губернатора штату Пенсільванія. Рекорд відвідуваності був зафіксований у 2002 році, тоді на трибунах зібралося більше ста десяти тисяч глядачів. Індивідуальні сидіння є тільки на двох ярусах трибун за воротами, решта - це лавки.

Четверте місце віддано Мічиган Стедіум.
Він вміщає в себе більше ста п'яти тисяч глядачів. Стадіон був побудований в 1927 році, спочатку він був невеликим, але з кожною реконструкцією збільшувався. У 2003 році стадіон прийняв 112 118 глядачів.

На п'ятому місці Ацтека Мексика, його місткість - 105 064 особи.
Стадіон був побудований в 1966 році і реконструйований перед чемпіонатом світу в 1986 році. На ньому приймали матчі всіх стадій: відкриття, груповий, чверть фіналу, півфінал і сам фінал. На зеленому газоні стадіону відзначилися талант Пеле і феєричні голи Марадони. Ацтека часто називають фортецею. Це відображає не тільки висотне розташування стадіону, але й впевнені позиції збірної Мексики на домашньому полі. У створенні стадіону брали участь десять архітекторів, тридцять чотири інженера, п'ятнадцять техніків, вісімсот робітників. Саме на цьому стадіоні Пеле закінчив свою кар'єру перемогою над збірною Італії з рахунком 4:1. Багато хто називає цю гру кращим матчем всіх часів.
Шосте місце - Огайо Стедіум США. Здатний прийняти 102 329 осіб. Стадіон належить університету Огайо. Ігри тут проводяться тільки вдень, так як на арені немає освітлення. Всі сидячі місця - лавки. Тільки в центральних секторах є індивідуальні сидіння, які заброньовані для членів клубу. Центральний вхід зроблений у вигляді ротонди. Сам стадіон овальної форми. Це обумовлено тим, що спочатку тут були бігові доріжки, а споруда використовувалася для легкої атлетики. Потім доріжки були прибрані, а трибуни добудовані таким чином, щоб стадіон став футбольним. Реконструкція проводилася за рахунок клубної прибутку і коштів на пожертви.
Сьоме місце віддано ДКР-Техас Меморіал Стедіум штат Техас. Вміщає в себе 101 096 глядачів. Стадіон був побудований в 1924 році, а останній раз ремонтувався у 2009 році, та тут же роботи були знову розпочато. Після їх завершення місткість повинна стати 115 000 чоловік. На трибунах є і лавки, і індивідуальні сидіння. Західний сектор найвищий - до тринадцяти поверхів. Під час останньої реконструкції повністю була перебудована Північна трибуна, надбудований другий ярус, істотно перероблений фасад стадіону. Сьогодні виконуються роботи на Південній трибуні, яка повинна стати аналогічною північного сектору. Якщо при цьому поставити індивідуальні сидіння, стадіон стане найбільшим в сша та третій у світі.

Наступний стадіон - Мельбурн Крикет Граунд в Австралії.
Місткість - трохи більше ста тисяч чоловік. Споруда має освітлювальні вежі, які є найвищими в світі. Над трибунами є козирок, але він закриває їх не повністю. Рекорд відвідуваності був зафіксований у 1959 році - 130 000 глядачів.
Дев'яте місце займає Нийланд Стедіум США. З моменту спорудження в 1921 році кожні п'ять-десять років споруда реконструюється. На трибунах розташовані лавки. Стадіон входить в список сімдесяти арен, які претендують прийняти матчі чемпіонату світу 2018 або 2022 року, якщо господарем змагань буде обрано США.
На останньому місці Камп Ноу Іспанія. Це найбільший стадіон в Європі. Вміщає в себе 98 934 людини.
Ось так виглядає рейтинг найбільших стадіонів у світі. При цьому всі вони є дуже гарними.