Найбільші кішки світу
Кішки - граціозні і милі домашні тварини. Однак представників далеко не всіх порід можна тримати в звичайній міській квартирі. Вже хоча б тому, що деяким з них потрібно набагато більше вільного простору. Як ви вже здогадалися, мова йде про таких породах, як мейн-кун або чауси. Але навіть це не найбільші кішки. Хто ж лідирує в цьому рейтингу?

Ашера: близькі родичі леопарда

Мабуть, найбільшим представником домашніх кішок є ашера. Це гібридна порода, і за її фото видно, що вона трохи нагадує леопарда. Ашера була виведена порівняно недавно, в 2006 році, відомою компанією Lifestyle Pets.
Найбільші кішки світу

Цей гібрид є результатом схрещування африканського сервала, азіатської леопардової кішки і звичайної домашньої кішки. Свою назву порода отримала в честь фінікійської богині, за переказами є матір'ю всіх інших богів. Що ж, ашера справді найбільші кішки в світі - їх вага може становити 14 кг, а тулуб в довжину досягає 1 метра!
Стоять кошенята цієї породи - 22000 доларів. Однак, незважаючи на таку високу вартість, бажаючих придбати представника цієї породи багато, вони навіть змушені записуватися в чергу на кілька місяців вперед, оскільки компанія вирощує за рік всього 100 особин.
Саванна: круглі вуха і симпатична морда
Ще одна велика кішка - савана. Це також гібрид, отриманий шляхом схрещування домашньої кішки, африканського сервала, короткошерстих східних, сіамських і єгипетських мау.
Це граціозне створення з довгою шиєю і густою шерстю може виростати до 60 см, а її вага становить в середньому 15 кг. Цікаві, активні, і в той же час доброзичливі кішки, чудово пристосовані для життя в домашніх умовах. Ціна кошеня досить висока - 5-10000 доларів. Вартість в багато визначається генетичним складом, чим більше в ньому від африканського сервала, тим дорожче кішка.
Найбільші кішки світу

Мейн-кун: царське велич
Мейн-кун може вважатися третьою за величиною породою. Виведені ці кішки були вже близько 100 років тому. Вага дорослої тварини становить до 15 кг, самки зазвичай важать трохи менше.
Відмітна ознака породи - симпатичні пензлики на вухах, а ще - характерний голос. Мейн-куни не нявкають, а видають дуже ніжні звуки, вони відмінні мисливці, витривалі, рухливі, цікаві і практично невтомні.
Найбільші кішки світу
Чауси: азіатська елегантність

Чайси - одомашнені родичі очеретяних котів, що живуть у Південній Азії. Якщо в дикій природі вага тварини досягає 16 кг, то його домашній побратим важить всього 6-12 кг.
Мигдалеподібні очі, коротка шерсть густа, м'язисті лапи і вузька витончена голова - всі ці ознаки породи є результатом схрещування очеретяних котів і абіссінської породи. Ці тварини ласкаві, слухняні, люблять спілкування і ласку.
Піксі-боб: магія ельфів
Піксі - міфологічні істоти, які в англійському фольклорі є родичами ельфів. На честь цих проказливых створінь і названа молода порода кішок Піксі-боб, виведена в Америці. Ці чарівні тварини забарвленням і формою вух нагадують рись. Але це не єдина характерна риса породи. Серед її особливостей - многопалые лапки, це єдина домашня порода з таким ознакою.
Найбільші кішки світу

Маса тіла Пікс відносно невелика - до 10 кг, але вони відрізняються досить високим «зростанням». Що ж до характеру, то це грайливі, однак тактовні і ненав'язливі тварини. Вони насторожено ставляться до чужих людей, але зате до господарів виявляють воістину собачу відданість. Піксі люблять гри, і якщо захоплюються, можуть видавати гучне гарчання. Хоча зазвичай вони налаштовані спокійно і люблять помовчати.