Корпорація «Профмедіа», якою довгий час належали виняткові права на канал і бренд MTV, закрила проект і пустила на ці частоти інший канал. На MTV в свій час виховувалося не одне покоління молоді. Це був легендарний канал. Але за останні роки він втратив свою репутацію. Тому його закриття ніяк не вплинуло на медійну життя країни. Давайте розбиратися: чому закрили МТВ?
Чому MTV закрили?
MTV - «Музичне телебачення». Бренд народився в Америці. Перший ефір відбувся в серпні 1981 року. Це був канал, який ніс музичну культуру в маси. З плином часу MTV розширив тематику. Брендом користуються багато телекомпанії в різних країнах світу.
На території Росії мовлення почалося у вересні 1998 року. Спочатку MTV дотримувався обраного формату, за що і отримав серця глядачів. Але, видно, в російських реаліях всі хороші паростки приречені на загибель. Канал закінчив мовлення в кінці травня 2013 року. Чому закрили МТВ?
MTV повинен був стати важелем музичної індустрії. З'явившись на російському телебаченні, канал деякий час радував меломанів прогресивним музичним контентом. Але п'ять років тому почалася його планомірна чистка. Про ставку на якість геть забули. Зникло все: культові ведучі, культові групи, культові композиції.
Корпорація «Профмедіа» вирішила адаптувати канал до російських реалій. Бо нові власники сподівалися підняти рейтинги. Тільки російські реалії - це фабрична попса, яка приходить на сцену, так і йде. Не запам'ятовуються ні особи, ні пісні. Так і слухати там особливо нічого.
Клоновані красуні і жінкоподібний хлопчики повинні були нести музичну культуру в маси. Та тільки маси не бажали приймати таку культуру: занадто далеко було творчість від якості. Далі - більше. Рейтинги знижувалися. Канал намагалися рятувати, замінюючи музичне мовлення на розваги. АЛЕ ставало тільки гірше. MTV втратив свій вигляд і свій формат.
Ніхто нікого не підставляв, не продавав. Облажались самі. Цікаво, а чому закрили Руторг?
Історія падіння
Автори задумували МТВ як музичний канал. І в російські реалії він прийшов саме в музичному форматі. Музичні програми, відеокліпи, новини музики, концерти і т.п. Так тривало чотири роки. Глядачі могли насолоджуватися якісною музикою. Причому МТВ довгий час був єдиним в подібному роді каналом. В ті роки ніхто не займався музичною освітою молоді.
У 2002 році контрольний пакет акцій каналу MTV переходить в руки медіахолдингу Viacom. А в 2007 році - в руки компанії «Профмедіа». А кожна мітла, як кажуть, мете по-своєму.
З 2002 року з ефіру почали пропадати стали популярними програми-візитки каналу: «12 злісних глядачів», «Правило буравчика», «Бадьорий ранок» та інші. Наступний крок - опопсение каналу. Нібито попса ближче до нашого народу. Її стало настільки багато, що щорічна музична премія MTV Russia Music Awards втратила сенс. Один рік Земфіра навіть відмовилася брати участь у церемонії з-за того, що їй доведеться стояти на одній сцені з не найкращими попсовими виконавцями. Рейтинги, що стрімко падали.
Власники вирішили розважити глядача. Але використовували для цього матеріал низького штибу. Американські серіали типу «Пліткарка», «Блудлива Каліфорнія» і т.п. Мультфільми на кшталт «Губки Боба», «Бівіса і Батхеда» та ін. Потім почалась явна монетизація мовлення за допомогою реклами. Ставало тільки гірше і гірше.
Нічого страшного в начинці каналу немає. Але він тепер мало чим відрізнявся від інших подібних каналів. Природно, рейтинги тільки знижувалися. Глядачеві потрібен був старий MTV з якісною музикою. Власники прорахувалися.
Саме незрозуміле в цій ситуації, що ніхто не захотів повернути каналу колишньої формат, повернути в ефір якісну музику і прибрати мішуру. Вважали за краще закрити. Хоча конкурентів б у них не було. На російському телебаченні досі немає каналів, що несуть в маси музичну культуру.
Що це? Небажання зізнатися у власній неспроможності? Або відсутність якісної російської музики? Тиск американських колег? Чи неможливість в російських реаліях просувати хороший музичний контент?