Питання це не однозначне. Формально, ці два заходи ніяк між собою не пов'язані. Хоча б тому, що церква відокремлена від держави, живе і діє за своїм законами. В тому числі й обряд вінчання не залежить від того, чи перебувають чоловік і жінка в шлюбі.
Чи можна вінчатися до весілля? Обвінчатися можна навіть в тому випадку, якщо ви взагалі не вступаєте в шлюб. Просто хочете жити разом, а скріпити зв'язки бажаєте виключно церковним шлюбом. Це - ваше право.
Позиція церкви у даний момент
Хоча в даний час деякі служителі церкви чомусь перед здійсненням обряду вінчання вимагають пред'явити або свідоцтво про вже укладений шлюб, або запрошення, яке видається органами ЗАГСУ при подачі заяви на реєстрацію шлюбу. У цьому випадку служителі церкви, безсумнівно, «перегинають палицю», оскільки обряд вінчання від процедури реєстрації залежати не має. Деякі «завзяті» служителі церкви хочуть таким чином запобігти двоєженство, коли в ЗАГСІ чоловік розписується з однією жінкою, а вінчається з іншого.
Треба сказати, що питання моралі - не питання церкви в даному випадку. Крім того, реєстрація шлюбу в миру для церкви не має ніякого значення. Церква не визнає шлюб, укладений в Загсі, бо він не є шлюбом, укладеним на небесах.
Тому, на питання, чи можна вінчатися до весілля, відповідь може бути лише позитивною - так, можна!
Після вінчання в ЗАГС
З точки зору зручності процедуру вінчання краще все-таки провести в один день з реєстрацією шлюбу в Загсі. При цьому вінчатися краще до весілля в Загсі. Обряд вінчання - дуже красивий і урочистий. Виходячи з церкви і прямуючи в ЗАГС, наречений і наречена відчувають себе одухотвореними. Взагалі, почуття нареченого і нареченої після здійснення обряду вінчання неможливо описати словами. Таке враження, що молодята знову відкрили для себе один одного, а ще більшою мірою відчули почуття безмежної любові один до одного.
Якщо ви замислюєтеся про те, чи можна вінчатися до весілля, можете вважати вирішеним питання - безумовно можна.