Церковний календар на 2015 рік
Повний церковний (православний) календар на кожен день: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад і грудень 2015 року.
12 квітня - Великдень. Найбільше християнське свято. Відзначається на честь великого Воскресіння Ісуса Христа.
Двунадесяті свята
На початку року першим святом, яке ми зустрінемо, буде Хрещення Господнє. В цей день, 19 січня, повсюди в храмах, на водоймах здійснюють водосвяття, обряд освітлення в ополонці води. Це одне з великих дванадесятих свят, не менш важливий, ніж Різдво.
15 лютого відзначається свято Стрітення Господнє. Свято вчить тому, що Господь вірний у своїх обіцянках і словах.
5 квітня в 2015 році буде свято Входу Господнього в Єрусалим.
Відразу після нього, 7 квітня, відзначається Благовіщення Пресвятої Богородиці. Назва свята є її головним змістом, святкується день, коли Діві Марії прийшла добра новина про зачаття і народження Христа.
21 травня відзначається Вознесіння Господнє. Свято відображає суть самої події - вознесіння Ісуса на Небеса.
31 травня відзначатимуть день Святої Трійці. П'ятидесятницю. В цей день будинки прикрашаються квітами і зеленню. Цей звичай пішов ще від Старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашали в цей день в пам'ять того, як на Синайській горі все розквітало і зеленіло, коли Мойсей отримав скрижалі.
19 серпня відзначається свято Преображення Господнього. Сенс свята полягає в тому, як Спаситель показав людям їх перетворення в майбутньому житті і преображення всього земного світу після цього.
28 серпня відзначають свято Успіння Пресвятої Богородиці. Дане свято отримало свою назву Успіння (засипання), тому що Матір Божа померла тихо, немовби заснула, а її тіло перебувало в гробі недовго, бо через 3 дні вона була відроджена і вознесена на небо.
21 вересня відзначається свято Різдва Пресвятої Богородиці.
27 вересня є днем Воздвиження Хреста Господнього. Свято в честь Христового Хреста і Його воздвиження.
4 грудня-свято Введення Пресвятої Богородиці в храм. Це свято на честь першого введення в храм Діви Марії.
7 січня відзначають одне з найважливіших свят - Різдво Христове. В честь народження Христа Спасителя.

Великі свята

14 січня - день проведення Обрізання Господнього. Свято на честь обрізання Господнього. Обрізання піддавалися всі немовлята чоловічої статі.
7 липня відзначається день пам'яті Різдва Івана Хрестителя.
12 липня - апостолів Петра і Павла. Вони багато працювали в поширенні християнської віри, тому справедливо шануються в церкві. Пам'ять про них відзначається в один день.
11 вересня відзначають день пам'яті Усікновення голови Іоанна Предтечі. Відзначається день пам'яті, коли помер Хреститель Ісуса Христа Іоанна Предтеча.
14 жовтня свято Покрови Пресвятої Богородиці. У цей день багато православних люди відвідують храми, щоб попросити в молитві біля Матері Божої милості і заступництва, заступництва.
Багатоденні пости
23 лютого - 11 квітня Великий піст. Він дотримується в честь Спасителя, який спокушався дияволом, але все одно нічого не пив і не їв 40 днів. Дуже строго дотримують пост першу і страсну седмиці.
З 8 червня до 11 числа наступного місяця триває Петрів піст. Піст починається в понеділок, в день всіх Святих, а закінчується тільки 12 числа, тому тривалість посту може коливатися. Строгість в пості слід дотримуватися особливо по середах і п'ятницях.
З 14 до 27 серпня-Успенський піст. Його тривалість становить два тижні. Пост закликає до наслідування Божої Матері, яка перед вознесінням на небо перебувала у постійному пості і молитвах.
З 28 листопада і до самого Різдва - Різдвяний піст. Піст полягає в преподнесению Господа на жертви за зібраний урожай, а також готує до єднання з новонародженим Христом Спасителем.
Одноденні пости
По середах і п'ятницях, але виключаються суцільні седмиці.
18 січня є Водохресним святвечором. Дотримується напередодні Хрещення Господнього. День є підготовчим до освячення святою водою.
11 вересня відноситься до пам'яті Усікновення голови Іоанна Хрестителя. Відзначається день пам'яті про загибель пророка Іоанна Предтечі, Хрестителя Ісуса Христа.
27 вересня - в пам'ять про Спорудженні Хреста Господнього. В пам'ять про страждання Христа на хресті за спасіння людського роду. День проводиться в молитвах, сокрушении про гріхи, пості.
Суцільні седмиці
7 -17 січня Святки. Відмінною особливістю цього циклу свят є заборона працювати вечорами, тому народна назва цього циклу носить назву «святі вечори».
1-7 лютого Седмиця про митаря і фарисея. З цього тижня починається підготовка віруючих до Великого посту.
16 - 22 лютого Сирна седмиця. У народі називається Масляною. Масляна триває тиждень, і кожен день має власну назву і зміст.
12 - 18 квітня Світла седмиця.
31 травня - 6 червня Троїцька седмиця.