Зміст:
Що собою являє СНІЛС ?
Як отримати СНІЛС дорослому ?
Як отримати СНІЛС дитині ?
Заміна СНІЛС
Пенсійного фонду внизу ви можете завантажити бланк і зразок даної форми.
Якщо ж громадянин є найманим працівником, то СНІЛС оформляє роботодавець. Відбувається це на його першому місці роботи (при першому офіційному працевлаштуванні). Оформлення СНІЛС роботодавцем є обов'язковим і повною мірою покладається на нього. Цим питанням займається відділ кадрів.
Як правило, виготовлення свідоцтва займає від 3-х тижнів.
Після того, як громадянин заповнить анкету і подасть її до ПФР, або коли дані працівника передасть в ПФР відділ кадрів, ця інформація вноситься в базу, потім для громадянина виготовляється персональне свідоцтво з індивідуальним номером.
Про готовність свідоцтва непрацюючому громадянину повідомить працівник ПФР, уточнивши, коли його можна буде отримати. Працевлаштованим громадянам видадуть свідоцтво за місцем роботи.
Неповнолітнім дітям
СНІЛС також необхідний і дітям, так як даний номер є ідентифікатором особистих даних у всіх державних і муніципальних органах, для отримання різного роду державних послуг.
Якщо дитина не відвідує дошкільний та шкільний заклад, то СНІЛС необхідно оформляти в органах ПФР. Якщо ж дитина відвідує дитячий садок або школу, то видача СНІЛС проводиться в даних установах.
Для отримання СНІЛС в першому випадку, потрібно звернутися в найближче відділення ПФР за місцем проживання. Один з батьків повинен мати при собі документ, що посвідчує особу, а також свідоцтво про народження дитини. Батько заповнює анкету і ставить свій підпис. Після чого протягом трьох тижнів видається страхове свідоцтво дитини.
У другому випадку батьки заповнюють анкету в закладі, який відвідує дитина, після чого анкети надсилаються в органи Пенсійного фонду, а він потім передає в дану установу страхові свідоцтва.
Заміна СНІЛС при зміні прізвища
У випадку зміни прізвища страховий номер не змінюється, а лише вносяться зміни паспортних даних в базу, і видається нове свідоцтво з зміненими анкетними даними. Змінити дані СНІЛС можна у відділенні ПФР - якщо ви не працюєте, або ж за місцем роботи - якщо ви працюєте.
У першому випадку вам необхідно звернутися у відділення ПФР за місцем проживання, у другому - у відділ кадрів за місцем роботи. Необхідні наступні документи:
Паспорт з новим прізвищем;
Документ, який підтверджує зміну даних (свідоцтво про шлюб або розлучення);
Старе страхове свідоцтво.
Рекомендується замінити страхове свідоцтво та проінформувати ПФР про зміну даних протягом 14 днів після отримання паспорта з новими паспортними даними.
При зверненні до ПФР нове свідоцтво ви зможете отримати через 10 днів, при зверненні до відділу кадрів - орієнтовно через три тижні.