Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
Вивчення англійської мови для сучасної людини є необхідністю. Немає сенсу розповідати про те, де він може стати в нагоді: так практично скрізь! Дана стаття присвячена тому, як потрібно правильно організувати процес навчання. Ми поспішаємо поділитися з читачами ВсеТут комплексним підходом до вивчення мови, який включає в себе:
Граматичні аспекти. Побудова слів в пропозиції, правильне вживання фраз, точності формулювань, відсутність помилок у написанні слів - всім цим займається англійська граматика, їй потрібно приділити особливу увагу!
Лексичні. Тут мова йде в першу чергу про Вашому словниковому запасі. Знання безлічі синонімів та інших засобів виразності допоможе зробити Вашу мову більш багатою і насиченою, Ви станете писати й говорити правильно і не вставляти абсолютно недоречні фрази та афоризми в свою промову.
Розмовні. Крім офіційної мови є ще і розмовний. До нього теж треба звикати, це дещо інша стихія, ніж простий правильний письмовий англійський. Приміром, в американському варіанті велика кількість слів "з'їдається", скорочується, спрощується до мінімуму. британці схильні до більш чистого мови, без видимого кількості скорочень, однак усна мова все одно відрізняється від письмової своєю безпосередністю, легкістю і відсутністю складних конструкцій.
Аудіальні (сприйняття тексту на слух). Сприйняття тексту на слух - це складне випробування для вивчає англійську. Зрозуміти, як говорить викладач в школі або на курсах - це одне. Але якщо слухаєш носія - це зовсім інша стихія. Тому, якщо навчитися вникати в слова мовця і розрізняти всі слова окремо, додаючи до цього цілісне сприйняття концепції тексту - можна вважати, що пів справи зроблено - залишається навчитися так само говорити.
Правильна вимова. Якщо Ваш слух говорить Вам про те, наскільки добре Ви сприймаєте англійську, то Ваша вимова означає те, наскільки добре зрозуміють Вас (і зрозуміють взагалі), бо цього моменту необхідно приділити чимало часу. Наприклад, є люди, які мають масу проблем з выговариванием поєднання "th", літери "r" і т. п.
Отже, ВсеТут поспішає поділитися з Вами деякими порадами з вивчення англійської і пропонує ознайомитися як з сучасними, так і з перевіреними роками способами самонавчання. Не будемо плутатися і розглянемо все в тому ж порядку, почнемо з граматики.
Граматика і синтаксис
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
* Перше, з чим потрібно познайомитися при вивченні граматики - це побудова речень. Сучасні підручники пропонують безліч варіантів, але найвірніший - це складання схем. Будь-яка доросла людина подужає ці схеми швидше, ніж учень початкових класів за умови контролю викладача. Найважливішим моментом у побудові речень є порядок слів, розрізняється прямий і непрямий.
* Другим важливим граматичним моментом є вивчення часів. На перший час потрібно вивчити Present Indefinite , Present Continuius (найпростіші), а потім Past Indefinite , Future Indefinite . Тільки після того, як ви розберетеся з цими основними часом, Ви будете готові залізти глибше і вивчити групу Perfect . Постарайтеся спочатку навчитися користуватися тільки сьогоденням і минулим часом. Важливим моментом у вивченні англійської є підбір якісного підручника, де граматика представлена найбільш зручним та зрозумілим для Вас способом. Більшість посібників легко доступні в Інтернеті і завантажити їх не складе труднощів.
* Не забудьте про те, що в англійській мові існує безліч схожих слів, які пишуться однаково, але мають різні значення: можна переплутати і частини мови і члени речення, тому навчитеся відрізняти їх. Зробити це дуже просто, достатньо уникати однією цікавою помилки: люди часто не вникають у всю концепцію пропозиції цілком, а починають переводити окремі шматки, намагаючись щось зрозуміти. Спочатку прочитайте, зрозумійте, про що весь текст, вникніть у контекст, а потім вже починайте переводити.
Лексика
Розглянемо одні з найбільш ефективних способів вивчення слів.
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
* Одним із сучасних методів є прослуховування аудіо у машині, в громадському транспорті, дома, де завгодно! В машині і вдома цей метод ще більш ефективний: Ви можете не соромитися і повторювати за диктором все, що він говорить. Ще більш ефективний цей метод буде за умови наявності книги, адже деякі слова можна новачкові і не зрозуміти, а книга буде гарним підкріпленням і "заповненням прогалин" Вашого навчання. Існують такі курси, як "Англійська за кермом" , які нескладно знайти.
* Вивчайте англійську, коли займаєтеся спортом. Наприклад, виконуючи вправи, придумайте собі таку систему, при якій у Вас найкращим чином будуть запам'ятовуватися слова. Грубо кажучи, перед початком вправи прочитайте кілька слів, а виконуючи його - на видиху вимовляєте слова. Але це лише приклад, що і як Вам робити - виберіть самі. ВсеТут радить не перевантажуватися, інакше не буде ні англійської, ні здоров'я. Робіть все поступово і помірно.
* Ймовірно, Ви любите слухати музику. Може, Ви і не вмієте співати як відомі співаки світової сцени, але це і неважливо. Знайдіть собі кілька англомовних пісень, які Вам подобаються. Бажано саме британських виконавців і тих, у яких досить життєві та філософські тексти. Спробуйте, наприклад на Beatles , Muse , Robbie Williams і т. д. Там ще й граматику підтягнете. Спочатку прослухайте пісню, спробуйте розібрати слова. Потім знайдіть слова, співаючи її. Наспівуйте протягом дня. Обов'язково перед цим переведіть її, щоб розуміти, про що ви співаєте, кожне слово! ВсеТут рекомендує сайт www.amalgama-lab.com На ньому Ви знайдете величезну кількість Ваших улюблених пісень з перекладами.
* Використання карток зі словами - також хороший спосіб поповнення словникового запасу. Ви можете важити картки на що завгодно, головне не захоплюйтеся: якщо Ви вирішите наклеїти на свого начальника картку Director , то ВсеТут зовсім не винен
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.

* Існує досить складний метод - асоціативний. Він підходить для більш складних слів англійської мови. Створюйте асоціацію або образ з даним словом, щоб його запам'ятати. Зверніть увагу, що якщо Вам складно - це не Ваш метод.
Розмовна англійська
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
* Розмовна англійська починається з вивчення базових фраз усного мовлення (вітання, прощання, привітання, компліменти, звернення тощо). Почніть з них, потім поступово вивчайте інші розмовні конструкції і їх варіації, підкріплюючи їх словниковим запасом, який Ви поступово збираєте, займаючись вивченням англійської.
* Розмовляйте з носіями мови. ВсеТут рекомендує наступний метод: подружіться з ким-небудь на FaceBook і спілкуйтеся на будь-які теми. Спочатку можна спілкуватися письмово, а потім, отримавши достатню кількість досвіду, переходити на розмови по Skype . Адже саме усна мова є показником того, наскільки добре Ви володієте мовою. Крім цього існують також і такі сайти, як www.couchsurfing.org , www.languageforexchange.com , www.interpals.net , www.conversationexchange.com , www.sharedtalk.com та інші, де відбувається справжній обмін: іноземці вчать російську, а Ви - англійська. Добре, якщо ще й люди трапляться добрі, стануть для вас друзями і приятнейшими співрозмовниками.
* Якщо Ви живете в столичних містах - Вам набагато простіше: адже іноземців багато, а живе спілкування ніколи не заміниться ніякими технологіями. Знайдіть собі приємного співрозмовника, і Вам буде дуже цікаво.
Аудіальну сприйняття тексту на слух
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
Обговоривши найвірніший спосіб вивчення англійської мови - спілкування з носієм, повернемося до заочної його вивчення. Аудіальну сприйняття, як вже було сказано, грає величезну роль: ми не навчимося говорити, не навчившись слухати.
* Уроки англійської. Грамотний промовляє диктор завдання, читає тексти, просить повторювати за ним. Тут доречно прослуховування розповідей, діалогів, і все це бажано на певну тематику. Тому і добре, коли у школах англійську викладають з 1-2 класу: програма підручника з різними тематичними розділами переплітається і підкріплюється аудиоматериалом.
* Аудіокниги - це також хороший спосіб, але, на жаль, досить складний. Бажано мати при собі та друкований варіант книги, інакше Ви ризикуєте нічого не зрозуміти. Тому ВсеТут радить використовувати їх більш досвідченим учням. Існують книги, які розділені на рівні складності. До таких відносяться аудіоматеріали Oxford University Press . До них-то якраз і прикріплені досить непогані друковані варіанти видань і навчання відбувається набагато швидше і приємніше. Тим більше, фахівці Оксфорда цінуються більше, ніж невідомі видавці.
Вимова
Іноземна мова без перепон: вчимо англійську самостійно.
Правильне вимова сприяє тому, щоб Вас розуміли, а крім того - красива мова завжди цінується більше. Багато хто не приділяють їй ніякої уваги, постійно вимовляють замість "th" звуки[з],[в],[с],[ф]. Також специфічну вимову букви "R" дає про себе знати і ріже вухо. І це вже не кажучи про інших моментах вимови інших букв.
ВсеТут дає кілька порад щодо правильного вимови:
* Вивчіть транскрипції. Прослухайте як повинні звучати ті, або інші звуки. Якщо у Вас не вийде - не полінуйтеся звернутися до викладача, який виступить в ролі своєрідного логопеда. Слухайте уважно іноземні пісні, знайдіть відмінності в звуках і їх поєднаннях.
* Переказуйте тексти. Правильна вимова - це не просто поєднання звуків, це ще і зв'язна мова. Розставляйте в розумі знаки пунктуації, а ще - працюйте над інтонацією! Основна помилка новачків, які читають текст - це суцільний набір слів, не розділених нічим. Згадайте, як читають першокласники - приблизно так починають читати і дорослі люди, бачачи текст на малознайомому англійською.
* Використовуючи аудіоматеріали - повторюйте за диктором. Намагайтеся вимовляти так, як він. Нехай на перший погляд це здається смішним, однак потім Ви звикнете, і у Вас навіть сформується власний стиль. Головне - приділяти інтонації і фонетиці не останню роль.
Перевіряємо рівень англійської
Існує кілька рівнів знання англійської мови, які комплексно відображають і узагальнюють всі Ваші знання англійської мови. Перевірити себе легко: достатньо ввести в пошуковому рядку "перевірити рівень англійської". Ви можете пройти тести онлайн в Інтернеті і виявити, наскільки добре Ви підготовлені. Деколи навіть ті, хто впевнений у своїх знаннях і уміннях отримують досить низькі бали: це результат самовпевненості. Хоча, дані тести не завжди об'єктивні: наприклад, у Вас погано йде граматика, але величезний словниковий запас дозволяє Вам розмовляти і вірно висловлювати свої думки. Тому не треба на цьому зациклюватися, адже ВсеТут дав Вам комплексні поради по вивченню англійської, якщо Ви будете робити все так, як сказано - будьте впевнені, Ви будете знати англійську мову!