День знань - 1 Вересня. Факти і особливості з історії свята
У 1930 році на XVI з'їзді комуністичної партії було прийнято рішення встановити в країні Рад обов'язкове загальне навчання дітей. У зазначеному рішенні партії також йшлося про знищення неписьменності дорослого населення. По всій державі, в містах та селах починалася епоха семирічного навчання.
Майже через 30 років, в 1958 році, розвиток загальної освіти в країні отримало новий напрямок. Радянський уряд ухвалив рішення про запровадження обов'язкового загального вже восьмирічного навчання дітей. На державному рівні було також приділено серйозну увагу розвитку середньої освіти.
У 1984 році в нашій країні з'явився свято - День знань.
Традиційно 1 вересня школи влаштовують урочисті лінійки, присвячуючи їх початку навчального року. У вузах і середніх спеціальних закладах лінійки не проходять, але, тим не менше, весь навчальний день сповнений урочистості та святковості.
День знань в школах
Для тих, хто вперше входить у шкільний клас, 1 вересня - надзвичайно урочистий і радісний свято. Перший дзвінок сповіщає про початок нового життя, довгою, захоплюючою і, звичайно, корисною. Першокласники та учні перших курсів відчувають особливе натхнення у День знань 1 вересня. Позитивне властивість цього свята полягає в закріпленні у початківців учнів позитивного ставлення до школі.
Майже кожна людина вважає шкільні роки незабутньою і чудовою порою свого життя. Куди б людина не попрямував після школи, він з теплим почуттям згадує однокласників і вчителів. Адже саме велика шкільна життя дала йому перші знання, познайомила зі світлим почуттям товариства, радістю розумової праці. У шкільному житті багато захоплюючих ігор, походів, перших наукових пошуків, олімпіад.
Незабутній день
Зрозуміло, і для вчителів є особливим це свято - День знань. Учитель вкладає власні знання і досвід у навчання та виховання чергового покоління школярів. Він витрачає величезну працю, щоб виростити з дітей гідних громадян своєї країни.
До Дня знань учителя готуються особливо. Вони задовго розробляють сценарії, за якими в цей день проходить класний годину. Цей захід дозволяє вчителю яскраво, весело і цікаво провести з учнями перше святковий захід в навчальному році. А діти надовго запам'ятовують цей хвилюючий день, особливо, якщо він організований змістовно і з вигадкою.
Розвиток освіти в нашій країні
Історія російського освіти почалася давно. Перші навчальні заклади на Русі називалися училищами. Слово «школа» з'явилася тільки в XIV столітті. Тоді в школах не тільки навчали, а й переписували рукописи, робили переклади.
Занепад освіти на Русі пов'язаний з татаро-монгольським ярмом. Його збереженню і поширенню ми зобов'язані православним монастирям. Даний професійну освіту було створено при Петрові Першому. З XVII століття в Росії відкриваються школи, схожі на європейські.
У 1714 році цар Петро Перший встановив в Росії обов'язкову освіту для дітей, незалежно від станів. За винятком селянських дітей. Потім з'явилася Академія наук і перший університет.
З 1917 року, після революції, навчальні заклади були націоналізовані. Школа стала обов'язковою, а також загальнодоступною і безкоштовною.
У 80-90-х рр. пройшла реформа освіти, яка набула сучасної форми.
Свято День знань підкреслює важливість освіти. Якщо людина не прагне до знань, він погано зрозуміє цікавий навколишній світ. Не кажучи про суто практичного завдання правильного пристрою в професії.