Тепер рахуємо. В сто гривень вартості товару (наприклад букет квітів), за які ви його купили, продавцем вже вкладено 18% ПДВ. Виходить, що ми заплатили за товар 118%. До цієї вартості ми додали ще 50 гривень і продаємо товар ще дорожче. В такому разі нам доведеться сплатити лише податок на додану вартість, тобто той самий ПДВ. Він вважається в нашому випадку тільки з 50 доданих до ціни гривень.
118% - це 50 гривень.
1,18 - це ті ж 50 гривень.
Ділимо 50 гривень на 1,18 і отримуємо 42,372... гривень. Це те, що ми заробили після сплати ПДВ. Виходить, сума самого податку дорівнює 7,6... гривень. Принцип розрахунку самий що ні на є простий і придумали його для того, щоб не платити податок двічі за один і той же товар.
Що ж взагалі таке ПДВ?
То, то це податок, який розраховується з вкладених фірмою на ринкову ціну товару чи послуги грошей, це нам відомо. Всього груп товарів, які оподатковуються ПДВ, існує більше сотні. Його ставка на сьогоднішній день дорівнює 18%. Деякі групи дитячих товарів та товарів продовольства оподатковуються 10% податком. Якщо товар експортується, він взагалі не підлягає оподаткуванню податком на додану вартість.
Податок, який належить сплатити в бюджет є різницею між сумою податкового вирахування і сумою податку за встановленою ставкою з податкової бази. Якщо говорити зрозуміліше, то суми вирахувань це ті суми, які вже були сплачені за куплений товар або послуги, і використовувалися в роботі підприємства.
Трапляються такі ситуації, коли потрібно відшкодувати суму ПДВ. Таке відбувається, коли при операції купівлі-продажу ставка ПДВ прирівнюється до нуля. У числі таких операцій можна назвати експорт товару та інші операції. Для відшкодування необхідно подати певні документи - підтвердження з митниці і деякі інші. У технічному плані відшкодовується ПДВ по-різному. Але в будь-якому разі, якщо провести облік ПДВ по всій ланцюжку продавців, починаючи від виробника, то сума ПДВ виходить набагато більше, ніж отримана в результаті прибуток від продажу товару.