Бесіда. Як правильно вести бесідуДеякі примудряються говорити так, що оточуючим доводиться напружувати слух, щоб розібрати їх мова. Інші говорять дуже швидко, ковтаючи слова і розбризкуючи слиною - таких людей не легше зрозуміти, плюс ще й неприємно.
Розумний вихована людина говорить ясно, спокійно і стримано, не підвищує голос і голосні не розтягує. Мова - літературний, а в лексиконі відсутні жаргонні слова; інтонації не ріжуть слух, і він правильно робить наголоси у словах (погортай словник російської вимови і наголосу).
❧ Не забудь, що є два слова, вимова яких є своєрідним тестом на «освіченість» російської людини. Якщо хочеш вважатися освіченою, запам'ятай, як правильно потрібно говорити ці два слова: подзвонить, а не подзвонить (ми зателефонуємо вам, коли приїдемо додому), класти, а не класти (я кладу цю книгу на стіл).
❧ Не вживай в розмові слова-паразити: розумієш, значить, як би, ну, не виражай своє ставлення до чого-небудь вигуками: ага, угу, ого, небажано вживати і простонародні вигуки.
❧ З іноземними словами обходься теж обережно: вживай їх тоді, коли точно знаєш їх значення та вимову. Над помилками і промахами інших не смійся.
❧ Ніколи не перебивай співрозмовника: перш ніж заперечувати, дослушай фразу до кінця. А якщо переб'ють тебе, то не намагайся перекричати, а мовчки вислухай заперечення: якщо ти розмовляєш з невихованим людиною, то це треба враховувати.
У кожної людини, як би йому не було нудно, повинно вистачати терпіння, щоб вислуховувати до кінця думка або розповідь співрозмовника.
❧ Якщо ти не розчув якого-небудь питання, то не слід перепитувати односкладово : «що?» чи «а?», ввічливіше буде сказати : «вибачите, я не розчув»чи «прошу прощення, повторіть, будь ласка» і т. п.
❧ Будь-різке запитання або відповідь звучить неввічливо, тому уникають односкладових виразів типу «так», «ні», «що?» і т. п.
❧ Не слід починати гарячу суперечку зі старшими. У свою чергу, старші повинні давати молоді можливість висловлюватися і не переривати.
❧ Тема бесіди у компанії повинна бути цікавою для всіх. Такою загальною темою може стати розмова про політику, економіку, новому відеофільмі, погоду. Дівчатам можна поговорити про моду, косметичних новинки, дієтах, фітнесі.
❧ Не у всіх виходить говорити просто, коротко і цікаво, адже не кожен володіє даром оповідача. Тому молодим людям при виході у світло» для початку потрібно навчитися відповідати на питання і самим ставити ці питання. Тільки після того, як освоєна ця наука, можна переходити до викладу цілого сюжету.
❧ Якщо ти об'єктивно оцінюєш свої здібності оповідача як «дуже середні» - не впадай у відчай. Адже можна стати вдячним слухачем, а це дуже цінна якість. Повір, люди дуже люблять, коли їх уважно слухають, і назвуть тебе «прекрасним співрозмовником», якщо ти расспросишь про життя, успіхи та плани на майбутнє.
❧ Якщо вже почав грати роль «вдячного слухача», то грай її до кінця. Це означає, що під час розповіді не можна розсіяно блукати поглядом по стінах або мрійливо дивитися у вікно, а також двозначно посміхатися, ніби сумніваєшся в правдивості слів співрозмовника. Навіть якщо історія нецікава, запасися терпінням і дослушай її.
❧ В суспільстві будь обережний з жартами і анекдотами. По-перше, не можна повторювати чужі або старі жарти, пам'ятай, «жарт, повторений двічі, перестає бути смішним»; по-друге, вони не повинні бути вульгарними; по-третє, їх треба вміти смішно подати.
❧ Жахливо виглядає людина, яка сміється в самоті над своїм жартом, а всі присутні ніяково посміхаються, намагаючись врятувати становище.
❧ Якщо хто-небудь розповів в суспільстві непристойний анекдот, зроби вигляд, що нічого не чув, або не зрозумів сказаного.
Що ще можна робити в суспільстві?

Не можна шепотітися - це сприймається як образа; якщо потрібно комусь щось сказати - скасуй цієї людини тихенько вбік і усамітнися з ним. У компанії не можна обговорювати свої і чужі хвороби, не можна говорити про себе, хвалитися своїми талантами і успіхами, а також грошима і багатством, тим більше що все це явно належить не тобі, а твоїм батькам.
У компанії не можна розповідати про своїх сердечних справах і переказувати плітки, інакше прийде час, і ти почуєш щось неприємне і про себе.