Найбільший сом у світі
Сом - найбільша прісноводна риба, що живе на Землі сьогодні. Він водиться практично по всьому світу, місце їх проживання, - прісноводні озера й річки. Вага сома рідко перевищує півцентнера, але даних про сомів-гігантах, які були виловлені в різний час і в різних країнах чимало. Не всі вони підтверджуються документально, тому сказати однозначно про те, який саме сом найбільший у світі, важко.

Найбільший сом у світі
У книгу рекордів Гіннеса занесений сом, факт упіймання якого офіційно зареєстрований, - це був улов таїландських рибалок вагою 292 кг. Подія сталася на річці Меконг 1 травня 2005 року. Ця місцевість раніше славилася своїми гігантськими сомами, але останнім часом через забруднення річки вони майже зникли, тим дивніший був улов, удостоєний Книги рекордів. Сому-рекордсмену планували зберегти життя і віддати під нагляд екологів, але він не вижив.
Найбільший сом у світі
Найбільшим сомом, виловленим в наші дні в Європі, вважається улов італійського рибалки Армандо Фризеро, вагою 150 кг Це сталося на одному з невеликих озер на півночі Італії.


Як свідчить історія, в минулі століття ця риба в Європі була набагато більші. Так, в 1830 році на Одері (Німеччина) був зловлений сом, вага якого за різними джерелами було 400-450 кг, Проте доказів його існування (кісток скелета) не збереглося.
У 19 столітті в Росії був зловлений сом вагою 347кг, довжина його тулуба була 45 метрів! Параметри ще одного улову, цього разу в озері Іссик-Куль, на жаль, не зафіксовані, зате в пам'ять про цю небувалу знахідку була збережена і встановлена на березі озера у вигляді арки гігантська щелепу дивовижною риби. Крізь неї, не нахиляючись, міг пройти людина.
Найбільший сом у світі
У голландському парку відпочинку "Centerparcs" живе величезний, можливо, найбільший сом у світі. Рибина на прізвисько Велика матуся харчується, в основному, зазевавшимися качками, яких їй вдалося підстерегти на озері, в якому вона мешкає. За спостереженнями співробітників парку, в день сом-велетень довжиною 23 з'їдає 2-3 птиці. Охорону парку він завдає чимало клопоту, точніше, браконьєри, які мріють виловити Велику матусю, - ночами, долаючи огорожу, встановлену навколо озера, намагаються організувати полювання на гігантську рибину. Біологи зоопарку пояснюють феномен сома-рекордсмена тим, що в озері достатньо їжі і дуже чиста вода.
До речі, завдяки останній обставині, озеро облюбували і дайвери. Вони вважають, що боятися нема чого, оскільки поки що не було випадків нападу сома на людину. Однак керівникам школи дайверів не завадило б проявити обережність. Місцеві пернаті вже перебралися на сусідні озера, подалі від ненажерливого монстра, тому зараз йому доводиться задовольнятися випадково опинилися на озері птахами. На жаль, на рахунку цього підводного чудовиська вже не одна маленька собачка. Сом - хижак, раціон середньої особини - дрібна рибка, молюски, жаби, раки і падаль. Але історії відомі випадки існування величезних сомів-людожерів, в шлунках яких знаходили окремі частини людського тіла і навіть цілі трупи людей. Так, описаний випадок, коли в 1558 році в шлунку сома були виявлені персні і людська рука, а в 1754 році - труп семирічної дитини.
Рідко, але зустрічі з сомом-людоїдом бувають і в наші дні. В 1970 році в Туреччині був спійманий гігантський сом, в шлунку якого був знайдений труп жінки, і через кілька років там же зафіксований випадок нападу величезного сома на двох дівчаток та їх загибелі у пащі річкового монстра. Правда, деякі дослідники наполягають: соми не нападають на людей, а лише ковтають утоплеників. Тим не менш, свідчення очевидців спростовують доводи вчених-біологів. Свідчення людей, що піддалися нападу сома-вбивці, свідчать про те, що ці хижаки можуть дуже боляче кусатися і здатні завдати травми, небезпечні для життя, особливо, коли мова йде про маленьких дітей.