Грамотність завжди була показником освіченої людини, якій не байдуже, що про нього думають який знає як правильно писати слова і любить спілкуватися з грамотними людьми. Сьогодні писати й говорити правильно не модно, правила ніхто не вчить, думаю, що сленгові поняття з легкістю замінять прогалини освіти і допоможуть здаватися «своїм» або модним.
Але коли справа доходить до складання резюме, в письмовому або в електронному вигляді, на поверхню виходять граматичні помилки, які можуть кинутися в очі роботодавцю і стати перепоною між вами і хорошою роботою. Можна навести ще сотні прикладів, в яких неправильно написані слова, помилки орфографічного і стилістичного характеру можуть негативно вплинути на успішність вашого життя. Kak Club допоможе розібратися в правильному написанні слів, в яких найчастіше виникають помилки:
Як правильно писати слова
- слово тут пишеться з буквою «Т» на початку. І ні як інакше. Використовується це слово займенник або прислівник. Є протилежним слову там.
- слово йогурт останнім часом викликало багато суперечок, жартів і дискусій. Правильно писати слово Йогурт потрібно саме так, але ось вимовляти його можна по-різному, роблячи наголос як на звук так і на звук У
- часто можна зустріти різне написання слова матрац. Деякі вважають правильно писати саме так, а деякі наполягають, що необхідно писати слово матрац з буквою Ц. Мають рацію всі, так як не потрібно сперечатися матрас чи матрас, а писати як вам подобається, адже це рівнозначні слова, що прийшли з різних мов і у всіх словниках стверджується, що обидва написання вірні
- часто робляться помилки в слові обожнюю, пишуть з літерою А - обажаю. Це помилкове написання, правильне слово ОБОЖНЮЮ, з коренем БОЖ
- часто можна почути суперечки з приводу вимови слова договір, які можуть виникнути в процесі написання автобіографії при прийомі на роботу. Всі знають, як правильно його написати, але ось на який склад має бути наголос при вимові знає не кожен. Словники кажуть нам, що наголос має бути на останню букву О, але в розмовній формі допускається робити наголос на першу О. У множині потрібно писати договори, а не договору, хоча знову ж таки, можна зустріти два цих написання і вони обидва вважаються допустимими
- слово Інтернет викликало бурю обговорення, яка вже вляглася, але раніше було не зрозуміло, чому його треба писати з великої літери. Було безліч оформлене рефератів і наукових доповідей на цей рахунок, але до єдиної думки прийшли не відразу. А треба писати з великої літери, тому що це всесвітня мережа, а мереж крім неї ще багато, кожна з яких пишеться з великої літери. Не дивлячись на те, що це найбільша, найвідоміша та найпопулярніша мережа, не потрібно писати з маленької літери як слово телефон, яким так само користуються всі. З малої літери пишуться такі слова, як інтернет-магазин або інтернет-проект, всі подібні складові слова пишуться з маленької літери.
- слово МИСТЕЦТВО пишеться так як написано і ні як інакше. Потрібно ставити ще одну букву И після другої літери. Запам'ятайте що в слові дві з і розташовані вони в середині слова.
- найчастіше ми використовуємо слово будь ласка, але пишемо його з помилкою. Правильне написання виглядає так - БУДЬ ЛАСКА, запам'ятайте, запишіть і не забувайте.
Природно це тільки найбільш популярні ключові слова нашого сучасної мови, в яких найчастіше роблять помилки. Для того щоб розвинути в собі грамотність не повторюю нудні правила з шкільної програми, намагайтеся читати більше книжок, адже доведено що ми підсвідомо запам'ятовуємо правильне написання слів при читанні книг.
Якщо будуть якісь сумніви, то можна скористатися зручними сервісами і дізнатися, як правильно писати слова онлайн. Просто введіть потрібне слово або його частину і бачите де були допущені помилки. Найбільш популярними сервісами є:
gramota - все що потрібно знати грамотній людині, зручна база словників, корисні речі і правила
advego - якісний сервіс перевірки тексту на помилки