Зміна роботи

Зміна роботи - поради та рекомендації для жінок.
Причини зміни роботи. Подальші дії після зміни роботи. Це ми з вами і обговоримо
Усіх нас час від часу відвідує думка про те, що не змінити роботу, а то й зовсім сферу діяльності?! Причини тому можуть бути різні: робота не йде, все валиться з рук, не влаштовують стосунки в колективі, заробітна плата, погані умови для роботи, постійний стрес або звичайна втома. Деколи, навіть після досягнення певного рівня задоволеності матеріальними благами, деякі люди починають замислюватися про не претворенных в життя мрії. Нове захоплення - це завжди виклик, розбурхує кров. І якщо за емоційну стагнацію платять хороші гроші, це ще не привід ховати себе живцем.
В психологічному плані зміна професії - це завжди розставання з чим-то вже добре знайомим і одночасно крок назустріч чомусь новому і путающему. І почати треба з спроби розібратися в самій собі. Найголовніше в даному випадку - вірно проаналізувати причини, по яких ви бажали б змінити роботу, оцінити, наскільки ці причини вагомі та об'єктивні. Важливо також ніколи не приймати поспішних рішень, які можуть призвести до незворотних наслідків.

В яких випадках не варто міняти роботу


? Не варто міняти роботу унаслідок того, що ви просто втомилися. Багато приймають рішення про відхід з роботи або зміну сфери діяльності саме від накопиченої втоми. Краще візьміть чергову відпустку і як слід відпочиньте. Як правило, після відпочинку все здається не таким вже поганим. Не варто міняти роботу унаслідок того, що пішли Колеги, з якими ви чудово спілкувалися. Безсумнівно, втрачати однодумців і друзів нелегко, проте в даній ситуації ви можете просто спробувати вибудувати добрі відносини з іншими колегами по роботі.
? Не варто йти з роботи, щоб «насолити» комусь, показати, що без вас буде вкрай складно успішно реалізувати проект, виконати якусь роботу. Нічого ви цим дитячістю нікому не доведете, а нашкодите собі напевно.
? Не варто міняти роботу унаслідок того, що на цій посаді в іншому місці ви могли б заробити більше. Звичайно, матеріальна сторона дуже важлива, однак проаналізуйте інші умови роботи, можливість кар'єрного росту в майбутньому, наявність певних бонусів.
? Не варто змінювати роботу через думки друзів і близьких, що ви гідні чогось кращого. Адже ви працюєте не для них, а для себе самої, і тільки ви знаєте, що для вас добре, а що ні. Так, вони дають поради, щиро сподіваючись, що допомагають вам, однак керуються при цьому виключно своїм життєвим досвідом. Своїм, а не вашим. Тому не забувайте час від часу нагадувати собі, що проживати ваше власне життя належить вам, а не численних порадників.
? Не варто обов'язково міняти роботу унаслідок того, що терпіти не можете керівництво. Ви не зобов'язані і не повинні когось любити або не любити, але вибудовувати ділові відносини і витримувати елементарні правила етикету все ж варто. Постарайтеся бездоганно виконувати ваші обов'язки, цим і зведете до мінімуму спілкування з керівництвом.
? Не варто безоглядно змінювати сферу діяльності. Ви витратили багато часу і сил на те, щоб досягти певних висот у своїй професії, і навіть вклали чимало грошей в освіту, але останнім часом відчуваєте, що вичерпалися, що у відношенні до професії з'явилося деяке огиду Але не жалко всіх матеріальних і моральних інвестицій, які протягом всіх цих років ви вкладали у підтримку і розвиток свого професійного майстерності? Тут варто перерахувати все заново і зрозуміти, що дорожче: минулі вкладення або сьогоднішні і майбутні емоційні втрати?
Перш ніж думати про повну зміну кар'єри, потрібно зробити деякі спроби поліпшити умови праці. Для початку складіть список умов, які на вашій роботі вам подобаються і не подобаються. Якщо з написаного випливає, що ви терпіти не можете свого начальника, або вам ненависний режим роботи 9-18», або місце розташування роботи не влаштовує, то проблема вирішиться швидко, як тільки ви змінити ці умови. Іншими словами, вам не кар'єру потрібно змінювати, а саме місце роботи.
А ось якщо ви переконані в тому, що всі ваші проблеми походять від самої природи вашої професії, тоді наступні кроки повинні допомогти вам на шляху до зміни кар'єри.

Що робити далі?


Перш за все, потрібна правильна психологічна установка. У вас не повинно бути відчуття, що ви біжите від кар'єри, яка вам не подобається. Вашої основною мотивацією має бути не бажання залишити швидше обридле справу, а сама думка про рух до заповітної мети, до виконання пожадливості, яким прийшов час почати виконуватися. В іншому випадку, маючи неправильний погляд, ви Можете зайнятися новою цікавою справою, яка з часом почнете ненавидіти так само, як і попередній.
Спробуйте пройти тести на профпридатність і ставлення до нинішньої службі. Подібні тести можна легко знайти в Інтернеті, в спеціалізованих газетах і журналах. Пригадайте, які предмети ви любили в школі, які сфери вас цікавили і продовжують цікавити, яке хобі вас не відпускає багато років. Зверніть увагу, які журнали та газети привертають вашу увагу: технічні, фінансові, психологічні? Які сайти в Інтернеті ви найчастіше відвідуєте? Всі ці маленькі деталі - відмінні підказки в пошуку вашого справжнього діла.
Складіть список основних цінностей майбутньої професії. В деталі вдаватися не варто, вкажіть лише, що ви хочете займатися, наприклад, літературною творчістю або що-небудь вирощувати. Позначте на папері, де ви хочете працювати: в домашніх умовах, в установі або де-небудь ще. Обов'язково вкажіть, які умови для вас абсолютно неприйнятні. Наприклад, паперова тяганина, багатогодинне сидіння за комп'ютером, строгий графік роботи і т. д.
Тепер всі сформульовані вами цінності, неприємні моменти, інтереси, навички з'єднайте. Спробуйте побачити єдино вірний напрямок, який вам підходить.
Дослідіть всі сторони вашої майбутньої професії. Припустимо, ви обожнюєте вироби з кераміки і думаєте, що будете подорожувати по світу в пошуках дрібничок, а потім продавати їх у своєму магазинчику. Але справа в тому, що вас може захопити одна сторона ідеї, а інші проблеми, пов'язані з цим заняттям, можуть виявитися абсолютно безнадійними.
Можливо, вам доведеться стикатися з бухгалтерією, через яку ви, власне кажучи, і хочете піти зі своєї роботи. Може бути, більше доведеться спілкуватися з людьми в мундирах», тобто чиновниками. А на вашій нинішній роботі цього і так вистачає по саме горло.
Зарубіжний досвід
Згідно з дослідженнями психологів, три чверті європейців горять бажанням поміняти професію. Не змінити місце роботи, а пройти повну переорієнтацію. Для середньостатистичного Ганса або Луї вважається нормальним зайнятися після журналістики, скажімо, розведенням великої рогатої худоби. Крім того, в Європі довге перебування на одному підприємстві часом характеризує працівника як безперспективного і ледачого.
Не виключено, що вам доведеться повернутися за парту. Коли люди хочуть змінити свою кар'єру, їм часто потрібні нові знання. Підіть на заочне відділення вузу або вечірні курси, призначені саме для тих, хто не може пройти повне навчання. Всіма силами здобувайте необхідний досвід для нової діяльності. Вам життєво необхідно мати за плечима багаж.
І ніколи не думайте, що ваш час минув. Задаючись питанням: «А чи не пізно мені змінювати роботу?», прислухайтеся до себе - адже ви ж ще дихайте!

Як правильно змінити роботу? ЙДУ, ЙДУ


Отже, ви твердо вирішили міняти роботу. Більш того, Вже знайдено нове місце, там вас чекають і ви сповнені радісного очікування нового світлого майбутнього. Але навіть якщо колишня служба залишила не найкращий осад в душі, не варто, йдучи, голосно грюкати дверима. Хто знає, як складеться життя? Якщо тверезо оцінити ситуацію, швидше за все, не все там було так погано. Тому, якщо ви остаточно і безповоротно вирішили піти, не забудьте про деяких важливих дрібницях.
Першим новину про ваше звільнення повинен дізнатися начальник. І як би не було бажання розповісти подружці з сусіднього відділу про те, яке чудове пропозиція вам зробили в іншій компанії, і про те, що ви вже на нього погодилися, - не піддавайтеся! Керівник повинен дізнатися про все особисто від вас, а не від секретарки, яка почула, як подружка під великим секретом розповідала цю новину своїй колезі.
Не потрібно критики. На питання про те, чому ви вирішили піти з компанії, не потрібно говорити про те, що начальство не цінує ваших заслуг, згадувати конфлікти з колегами та інші негативні моменти. Подумайте, адже в цій компанії ви отримали дуже важливий досвід, так і позитивних моментів, напевно, було набагато більше, ніж негативних. Досить просто назвати реальні причини (більш висока заробітна плата, нова цікава посаду тощо).
Доведіть до кінця всі проекти, які на вас покладено. Ні в якому разі не залишайте компанію до тих пір, поки не передасте всі свої справи. Не слід кидати все як є, адже тим самим ви створите своїм поки ще колегам масу проблем, і навряд чи після цього вони будуть згадувати вас добрим словом. Повірте, йти з чистою совістю набагато приємніше, ніж тікати, залишивши купу недороблених справ. Заздалегідь обговоріть з керівником колишньої компанії максимальний термін, на який ви можете затриматися, щоб передати справи і пояснити все необхідне своєму наступникові. Керівництво нової компанії зазвичай відноситься до таких моментів з розумінням, крім того (що дуже важливо!), вони побачать, що ви людина, на якого можна покластися.
Всі матеріальні цінності, які на вас записані, аж до останньої скріпки, залиште на роботі. По-перше, ви починаєте нове життя і речі зі старої роботи вам не потрібні. По-друге, ваша ділова репутація дорожче декількох папок і навіть офісного стільця, чи не так?
Влаштуйте прощальну вечірку з легкими закусками, на яку запросіть всіх колег, навіть тих, з якими склалися прохолодні відносини. Не подавайтеся спокусі висловити останнім все, що ви про них думаєте. Будьте привітною і при цьому в міру стриманою. Подякуйте кожного за ті хвилини, коли ви працювали пліч-о-пліч. Повірте: світ тісний. Адже цілком може виявитися, що в майбутньому вам ще доведеться працювати з цими людьми або вести справи з цією організацією. Пафосні тости також будуть зайвими. Все добре в міру. Покинути захід бажано в числі перших, і наостанок обов'язково ще раз подякуйте своїм тепер уже колишніх колег.
Головне, якщо ви тверді у своєму намірі змінити роботу, ніщо не зможе перешкодити вам! Пробуйте, не ризикуйте і не сумнівайтеся - вам обов'язково пощастить.