Види підприємництва
В залежності від масштабів, бізнес ділиться на великий, середній і малий. Тому що в Україні багато джерел корисних копалин і нафтогазових ресурсів, то гігантами великого бізнесу, природно, є представники важкої промисловості: нафтогазові корпорації, металургійні підприємства, а також великі транспортні компанії. Це найбільш прибуткові організації в Україні.
Банківська справа, в залежності від індивідуальних масштабів, можна віднести як до великого, так і середнього класу підприємницької діяльності. Середній бізнес в Україні успішно розвивається в напрямках будівельних і транспортних компаній. Також чималу частку ринку займають роздрібні мережі (магазини, супермаркети, аптеки), рекламні та маркетингові компанії. Активно розвивається і досить прибутковою на даному етапі є сфера IT-технологій. Конкуренція цього ринкового сегмента досить висока, але при правильному підході, вдалою ідеєю і ретельної розробки стратегії середній бізнес може приносити хороший дохід.
Все більшу поширеність отримує в наш час у Україні малий бізнес. Цей сегмент ринку доступний для більшої кількості підприємців, ніж середній і тим більше великий бізнес. В цьому напрямку найбільш успішними і найприбутковішими за останній період можна виділити сфери громадського харчування, дрібні монтажно-будівельні роботи, організації з надання різного виду послуг. Одним словом те, що необхідно людині щодня для комфортного існування (харчування, житло, одяг, ліки тощо).
Перші кроки до створення прибуткового бізнесу
Коли заходить мова про створення свого власного бізнесу, багато хто не знають, з чого почати. Насправді починати просто, головне - це визначити стартовий капітал. Те, скільки коштів ви можете вкласти у власну справу, допоможе вам позначити ту нішу економічного ринку, яку ви зможете зайняти.
Наступним етапом буде визначення напрямку вашої майбутньої діяльності. З цим вам допоможуть впоратися ваші талант, знання, досвід, спостережливість. Те, з чим ви обов'язково впораєтеся на «відмінно» і при цьому зможете отримати прибуток. Для цього знадобиться детальне вивчення ринку, попиту і пропозиції на тій ділянці, де ви плануєте почати роботу. Визначте свого клієнта - до якої вікової категорії він повинен ставитися або до якої сфери діяльності, його платоспроможність і т.д. Чим ширше діапазон охоплюваної аудиторії, тим ефективніше буде просування товару/послуги.
Основною умовою при проходженні початкових етапів ведення бізнесу є найголовніший психологічний момент: ви повинні розуміти, що побудова прибуткового справи - завдання складне, але здійсненне. Якщо ви готові заради поставлених цілей і завдань пройти непростий шлях, будьте впевнені, що ваші зусилля не залишаться без винагороди.
Отже, у вас є ідея для бізнесу, запал, капітал, які наступні кроки до здійснення задуманого? В першу чергу вам знадобиться якісний бізнес-план. Якщо ви відмінно розбираєтеся в заданій темі, можете самі написати бізнес-план, в іншому випадку, доручіть цей важливий для вашого справи пункт професіоналам.
Звичайно ж, прибутковий бізнес повинен бути легітимним. Для цього ви повинні отримати всі документи, що забезпечують взаємозв'язок з державою (дозволи, патенти, ліцензії тощо). Наступний важливий етап - визначити, де і з ким ви будете здійснювати свою підприємницьку діяльність, тобто знайти приміщення і персонал. Не буде зайвою і добре продумана рекламна компанія.
Етап підтримки прибутковості бізнесу
Уявімо, що ви впоралися з усіма завданнями до підготовки і відкриття свого власного найприбутковішого бізнесу. Досить поширена помилка підприємця - вважати, що його місія виконана, і можна вирушити на заслужений відпочинок, отримуючи дивіденди від виконаної роботи. Як вже згадувалося вище, ведення середнього та малого бізнесу ускладнюється великою конкуренцією, саме тому підприємець повинен завжди перебувати в пошуку нових ідей для свого бізнесу.
Що можна зробити? Ваша справа не повинна стояти на місці, необхідно постійно шукати нові можливості просування свого бізнесу. Намагайтеся збільшити цільову аудиторію, підсилюйте рекламну компанію, надайте особливу увагу своїм постійним клієнтам - найпоширенішим способом на даний момент є різноманітні дисконтні та бонусні програми. Тобто ваші товари та послуги завжди повинні бути затребувані, а значить, актуальні, якісні, цікаві. Будьте лідером і професіоналом у своїй сфері, щоб ваш бізнес був прибутковим.