ідносини між діловими партнерами ще на початку минулого століття були дуже прості - пара рукостискань, просте «ти», яке в принципі, в англійській мові з успіхом замінює наше шанобливе «Ви», трохи блефу, посмішок, вечеря В кінці минулого століття в Росії бізнесмени вели себе ще більш розкуто, і вся психологія ділових відносин будувалася на посиденьки в ресторані і поїздках в сауну з «дівчатками».
Але, нове століття диктує свої правила, і сьогодні в бізнесі професійної етики приділяється величезне значення. Часом, саме цей аспект відіграє вирішальну роль при укладенні угод, тому кожен, хто хоче досягти успіхів у бізнесі (в якості його власника або найманого працівника), повинен приділити вивченню етики ділового спілкування величезну увагу, вивчивши напам'ять усі тонкощі вибудовування відносин у цій сфері.
Як збудувати ділові стосунки?

По-перше, потрібно знати загальноприйняті правила етикету і доброго тону, оскільки один невірний крок, особливо, допущений на зустрічі міжнародного рівня, може стати кроком у прірву, з якої вибратися буде неможливо. До речі, це відноситься не тільки до представників керівної ланки, але і до простих менеджерам, оскільки часто саме цей фактор формує імідж організації і сприяє створенню її репутації.
Але психологія ділових відносин включає кілька пунктів, які зобов'язаний виконувати кожен учасник бізнес-діяльності - від кур'єра до генерального директора. До них слід віднести:
  • пунктуальність. Неприпустимо спізнюватися і змушувати партнерів і колег чекати себе. Запізнення однієї людини позначається на роботі всієї команди, тому необхідно розраховувати з 10-15 хвилинним запасом.

  • точність і ясність мови. Неприпустимо в діловій діяльності і базікати «не по темі». Під час такої розмови «ні про що», тлумачний кадровик може витягти масу цінної для себе інформації, а якщо ця людина представляє інтереси конкурентів?

  • чужа думка має право на існування. Не можна не прислухатися до чужої думки: його необхідно вислухати, подякувати людини, а потім вирішувати, наскільки доцільно використовувати його в роботі.

  • статус і відповідність йому. Кожен співробітник повинен не тільки вміти точно формулювати свої думки і правильно говорити, але і правильно одягатися. Суворий дрес-код застосовується не у всіх організаціях, але хоча б приблизно слідувати йому необхідно, і поява в офісі в літній футболці і короткої пляжної спідниці є грубим порушенням корпоративної етики.

  • Як збудувати ділові стосунки?

    Як бачите, психологія ділових відносин відіграє одну з ключових ролей у діяльності кожної компанії. Щоб досягти успіху, крім професійних знань, необхідно бути пунктуальним, стриманим, вміти вислухати співрозмовника, правильно одягнутися і висловити свої думки, також потрібно знати основні вимоги загального та професійного етикету. Якщо вся команда працює, як один згуртований організм і дотримується корпоративну етику, досягти успіху набагато простіше.