Роботодавець - це людина, яка буде Вам платити зарплату, тому потрібно розуміти, що за красиві очі він цього робити не буде. Тим більше конкуренцію ніхто не відміняв, напевно на цю посаду претендуєте не тільки Ви. Так що якщо Ви дійсно хочете отримати бажану роботу, візьміть себе в руки і ні в якому разі не відступайте.
Як справити враження на роботодавця
1. Розберіться в собі. Гарненько подумайте Ви дійсно хочете отримати цю посаду? Буде нерозумно витратити сили і нерви в отриманні роботи, від якої Вам буде хотітися «лізти на стіну». Зважте всі за і проти.
2. Зберіть інформацію. Якщо Ви впевнені, що хочете працювати на цьому підприємстві, постарайтеся зібрати про нього якомога більше відомостей. Насамперед, Ви повинні знати повне ім'я роботодавця, основний вид діяльності підприємства, чітко представляти, який роботою Вам належить займатися. Роботодавцю буде приємно дізнатися, що Ви не просто хочете отримувати гроші, а цікавитеся підприємства. Для пошуку необхідної інформації використовуйте інтернет, ЗМІ, можна сходити в міський архів.
3. Хороше резюме. Навіть якщо Ви попередньо надсилали роботодавцю своє резюме, будьте готові до того, що він попросить Вас дати йому ще один екземпляр. Ваше резюме повинне відповідати всім основним вимогам. Буде непогано, якщо Ви вкажете в ньому ті якості і навички, які потрібні для роботи на цьому підприємстві.
4. Зовнішній вигляд. Психологи кажуть, що за перші тридцять секунд спілкування у нашого співрозмовника формується основна думка про нас, яке потім змінити дуже складно. За цей невеликий час Ви, швидше за все тільки встигнете представитися, так що думка про Вас складеться в залежності від того, як Ви будете виглядати. Ваша одяг повинен бути, насамперед, охайною та чистою. Жодних викликають деталей гардеробу: міні-спідниці, декольте, панчіх в сіточку, масивної біжутерії, яскравих речей. Образ повинен бути суворим, але стильним. Зверніть увагу на те, що Ви повинні відчувати себе комфортно в цій одязі, а не постійно відволікатися на спідницю, яка тисне.
5. Підготуйте питання. Роботодавець, обов'язково запитає у Вас, які питання не зрозумілі. Відповідь: «Мені все ясно» буде не правильним. Будинки продумайте кілька питань і обов'язково задайте. Тільки не переборщіть, не потрібно завалювати людини десятками питань, це може викликати роздратування.
6. Підготуйте відповіді. Прийняття на роботу - це стандартна процедура, тому є ряд питань, які Вам обов'язково зададуть. Вони стосуються Вашого минулого робочого місця, заробітної плати, Ваших поглядів на їх підприємство. Будинки підготуйте всі відповіді, щоб потім не загубитись перед роботодавцем.
7. Говорите правильно. Спілкуючись з потенційним роботодавцем, Ви розмовляєте, насамперед, з незнайомою людиною. Ваша мова повинна бути грамотною, дотримуйтеся субординації, не переходьте на «ти», висловлюйтеся чітко, навіть якщо сильно хвилюєтеся.
8. Слідкуйте за поставою. Ваша спина повинна бути прямою, то, що Ви не горбитесь, буде говорити роботодавцю про те, що Ви сильна і вольова людина. Не жестикулируйте, не махайте ногою, не крутіть у руках олівцем чи іншим предметом. Але, це не означає, що Ви повинні сидіти як робот. Навпаки, Ви повинні показувати своїм виглядом, що Ви абсолютно спокійні, але не напружені.
Справити гарне враження на роботодавця можна в тому випадку, якщо Ви будете самим собою. Навіть якщо від цієї роботи залежить дуже багато, намагайтеся про це не думати. Не хвилюйтеся і все у Вас вийде!