Співбесіда. Каверзні питання на співбесіді

Під час інтерв'ю роботодавець хоче дізнатися про заявника як можна більше. Тому вдається до різних хитрощів
Кадровики часто задають на співбесіді каверзні питання. Це робиться для того, щоб викликати розгубленість у кандидата, спровокувати його на спонтанні відповіді та оцінити, як він поведе себе в критичній ситуації. Тому, перш ніж відповідати, подумай, чому задають подібні питання.

Стосунки з шефом


Питання: " Чому ви не змогли порозумітися з керівництвом на колишньому місці?
У чому підступ? Сам питання припускає, що ти конфліктувала з керівництвом
Що відповісти? Скажи, що з колишнім босом у тебе були нормальні робочі відносини, але ти зрозуміла, що для самореалізації потрібно розширити горизонти, і відправила резюме на дану компанію.

Питання про самооцінку


Питання: "Перелічіть ваші найбільші недоліки".
У чому підступ? Найпоширеніший відповідь - гиперответственность і трудоголізм. Скажеш те ж саме, тебе запідозрять у нещирості.
Що відповісти? Говори тільки про ті недоліки, які позитивно впливають на роботу. Наприклад, менеджер може бути балакучий, а юрист надмірно педантичний.

На стресостійкість


Питання : " В незнайомій країні у вас вкрали валізу.
Що будете робити? " У чому підступ? Мета цього і подібного йому питань - змоделювати екстремальну ситуацію. Роботодавець намагається з'ясувати, як ти будеш вирішувати проблему. І визначає твою майбутню роль в компанії: ти лідер, командний гравець або зірка-одинак.
Що відповісти? Обдумуючи відповідь, керуйся логікою, а не емоціями. Наприклад, скажи так: "Вкрали речі - звернуся до поліції".

Провокаційний


Питання: "Чому ви в свої 30 (3540) років так і не стали керівником?"
У чому підступ? З'ясовують твої кар'єрні амбіції.
Що відповісти? Якщо хочеш стати керівником, скажи приблизно так: "Раніше я воліла професійний розвиток, вивчала структуру роботи зсередини, а тепер готова очолити колектив".

Невелика фірма або корпорація?


Масштаб компанії, де відкрита вакансія, безпосередньо впливає на лояльність інтерв'юера до шукача. Наприклад, тим, хто стоїть біля основи кар'єрних сходів, простіше влаштуватися в невелику фірму або на мале підприємство.
? В даному випадку, швидше за все, конкурс невеликий, а співбесіда буде проводити сам керівник. Для кандидата це шанс з порога заявити про себе як про вартому професіонала. Май на увазі, що на невеликих підприємствах часто відчувається брак кадрів. Якщо хочеш отримати місце, скажи роботодавцю, що ти легко обучаема, і якщо потрібно буде щось освоїти, зробиш це без проблем.
? Щоб зайняти місце у великому холдингу, тобі доведеться докласти чимало зусиль. Найчастіше вимоги до кандидатів у солідних компаніях настільки високі, що відбір проводиться в кілька етапів. Май на увазі, саме в корпораціях найчастіше практикують стресові інтерв'ю і задають каверзні питання кандидатам. А причиною для відмови може стати яка-небудь дрібниця на зразок несвіжого манікюру.
Будь готова до того, що в холдингу для тебе встановлять серйозний випробувальний термін, зате коли приймуть, зможеш розраховувати на різні премії і бонуси.