Як молодій сім ї купити квартиру: субсидії, розстрочка, іпотека

У більшості молодих сімей немає достатньо коштів, щоб купити собі власну квартиру або будинок. І перше, про що думають новоспечене подружжя це, як правило, про те, щоб звернутися за допомогою до держави, адже воно повинно дбати про нових осередках суспільства.
Отже, як молодої сім'ї купити квартиру, вдавшись до допомоги держави? На даний момент існують різні соціальні програми, метою яких і є допомога молодим сім'ям у придбанні власного житла.
Субсидії
Зміст даної програми в тому, що після укладення договору частина вартості оплачує держава, воно видає одноразову субсидію, решта ж платить молода сім'я.
Розстрочка
Розстрочка дозволяє придбати квартиру за ціною, відповідної будівельної собівартості. Надається розстрочка на 10-річний термін. Але потрібно виплачувати відсотки, які нараховуються на вартість житла. Для сімей, в яких є діти, передбачається пільга, розмір якої залежить від кількості дітей.
Іпотека
Іпотечний кредит, який став дуже популярним в останні роки, видається на термін до тридцяти років. Відсоток по іпотеці, що надається державою, менше, ніж у банків. До того ж для сімей з дітьми існують певні пільги.
Умови участі в соціальних програмах
Дії соціальних програм поширюється не на всі сім'ї. Тут повинні виконуватися наступні умови:
- кожен з подружжя не повинен бути старше 35 років;
- житлові умови молодої сім'ї повинні бути визнані поганими й нужденними в поліпшенні;
- загальний дохід подружжя повинен дозволяти сплатити частину вартості житла.
Але і при дотриманні всіх цих пунктів родині дозволяють чи не дозволяють брати участь у програмі органи місцевого самоврядування, які можуть відхилити заяву, якщо, наприклад, подані не всі документи або дані в них недостовірні. Варто врахувати, що бажаючих багато і поки черга підійде, хтось із подружжя може вже не підходити за віком.
Придбання житла без допомоги держави
Якщо купити житло молода сім'я хоче самостійно, для цього є кілька способів.
Іпотека в банку
Іпотеку в банківській установі може взяти кожен, але молодій сім'ї не завжди легко виплачувати такий кредит. Справа в тому, що дохід у молодих людей не завжди великий, а банки, як правило, виходять з розрахунку того, що дохід на 50% повинен перевищувати платіж по кредиту. Але якщо коштів і вистачає, важливо не переоцінити свої сили і вибрати житло, відповідне по вартості, тобто відповідної площі і в найдорожчому районі. Тоді, навіть у разі будь-яких негараздів, все одно вдасться платити за кредитом. До всього іншого, перестраховуючись, банки можуть вимагати, щоб молоді позичальники заручилися підтримкою поручителів, які мають стабільний дохід.
Накопичення коштів на квартиру
Щоб зібрати гроші на купівлю житла, наприклад, відкривається депозит з можливістю поповнення, на який щомісяця кладуться гроші. Однак поки назбирається необхідна сума, вартість житла може сильно зрости. Таким чином, можна збирати постійно, але весь час коштів буде недостатньо.
Придбання квартири у забудовника
Коли купується квартира в споруджуваному будинку, щомісяця потрібно платити внески, за рахунок яких і здійснюється будівництво. Плюс такого способу - низька вартість, так як купівля-продаж відбувається без посередників. Недолік в тому, що тут нерідкі випадки шахрайства. Буває, що зібравши з громадян гроші, компанія-забудовник просто зникає.