Тих, хто очікує, що можна почати заробляти гроші в інтернеті «з нуля», нічого не вкладаючи, чекає жорстоке розчарування - неможливо отримати щось, нічого не вкладаючи. Звичайно, можна зайнятися незаконними махінаціями (фінансовими пірамідами) або крадіжкою сайтів, але бізнесом це вже не назвеш. Для того, щоб почати свій бізнес в Інтернеті, потрібні хоча б мінімальні вкладення коштів, а також велику працю і знання. Знання приходять тільки з досвідом, ніхто з вами не поділиться надійним рецептом заробітку в Інтернеті, все доведеться проходити самостійно. На щастя, відомі основні напрямки «білого» заробітку в Інтернеті, на які варто орієнтуватися.
Їх усього два - торгівля через Інтернет та отримання прибутку зі свого сайту.
Оба ці способи заробітку пов'язані із створенням Інтернет-сайтів. У першому випадку ваш сайт буде представляти собою онлайн-варіант звичайного магазину, в якому представлений асортимент звичних і знайомих всім магазинів. Торгувати можна чим завгодно, головне - не порушувати законодавство, інакше ваш бізнес може закінчитися не прибутком, а цілком серйозними неприємностями. Звичайно, назвати онлайн-торгівлю «чистим» заробітком в Інтернеті не можна - все одно ви будете мати справу з товаром, який доведеться продавати і в більшості випадків відправляти покупцям. Як тільки онлайн-проект отримає хоч якусь популярність, доведеться оформляти папери на відкриття власної фірми.
Другий спосіб вже можна назвати «чистим» Інтернет-заробітком. Вам продавати нічого не доведеться, вірніше, ви будете продавати, але тільки не реальні речі, а рекламні місця зі свого сайту, а також посилання з нього. Мало хто знає, що власники великих порталів, які щодня відвідують хоча б 10 тисяч відвідувачів, можуть заробляти в середньому 1000-2000 доларів в місяць зі свого сайту. Для того, щоб почати заробляти з сайту, потрібно не тільки створити і домогтися прийнятної відвідуваності, але і навчитися його монетизувати, тобто заробляти з нього. Часом монетизація є більш складною справою, ніж створення відвідуваного сайту.
Так як же монетизують сайт? Сам принцип простий - заходячи на ваш сайт, відвідувач побачить рекламу, яка його зацікавить, і він клацне по банеру або посиланні, і пройде на сайт, який пропонує товари або послуги, тобто здійснює заробіток за першим способом. Виходячи з цього, можна зробити висновок - або ви будете самі торгувати, або ви будете поставляти відвідувачів на сайти, які торгують (це називається «лити трафік»). Звичайно, самому торгувати багато прибутковіше - на порядок, але і значно більш клопітно. Набагато легше просто «лити трафік», і витрачати невеликі зусилля на розвиток сайту, і просто отримувати гроші.
Шукати рекламодавця можна самостійно - це істотно вигідніше, ніж розміщувати у себе на сайті рекламні блоки посередників. Посередниками можуть виступати як пошукові системи (Яндекс, Гугл), так і «партнерки» - сайти, що займаються пошуком рекламодетелей. Також можна заробляти на своєму сайті, розміщуючи на ньому за певну плату посилання на сторонні ресурси. Для цього сайт повинен мати крім гарної відвідуваності і високі показники індексу цитування (Тіц).
Але який би шлях бізнесу в Інтернеті не вибрати, без створення сайту не обійтися. Для початку потрібно придумати бізнес-план. Навіть якщо ви не хочете торгувати в Інтернеті, сайт, який приносить гроші, повинен бути т.зв. «товарної» тематиці. Іншими словами, сайт про образотворчому мистецтві стародавніх індійців принесе мало прибутку, а от сайт про автомобілі або юриспруденції напевно стане джерелом доходів. Звідси можна зробити висновок: створювати сайт для заробітку краще тільки на «комерційні» теми. Про те, як створити свій сайт, ми розповімо в інший раз. Насправді, для створення середнього сайту великих витрат не потрібно - головне, правильно вибрати свою нішу, і розміщувати на сайті цікавий людям контент.