Що диктує нам дрес-код?

Якщо підходити до цього серйозно, практично всі. Що носити, як зачісуватися, який мейк-ап підбирати. Хоча у вузькому розумінні цього слова, дрес-код - це внутрішньокорпоративне угоду про зовнішньому вигляді працівників.
Самий звичайний вид дрес-коду - світлий верх, темний низ в одязі і для чоловіків, і для жінок. Найбільш ускладнений варіант передбачає особливу уніформу, яку повинні носити на роботі всі без винятку. Але сьогодні в офісах, як правило, прийнято щось усереднене.
Дрес-код для більшості працівників розумової праці - це просто діловий стиль в одязі.
Втім, у сьогоднішньому розмаїтті модних тенденцій виявити діловий стиль в чистому вигляді дуже складно. Не дивно тому, що, почувши заклик начальства суворо дотримуватись правил дрес-коду, багато впадають в паніку. Щоб цього не сталося з тобою, давай запишемо у шпаргалку, які елементи одягу потрапляють під визначення «діловий стиль».
Класичний костюм вважається символом елегантної жінки. У такому костюмі ти виглядаєш і серйозною, і підтягнутою, і жіночною одночасно. Костюм може бути брючним або зі спідницею. Щоб підсилити концепцію помірності й простоти, покрий жакета часто базується на чоловічому піджаку. Штани в класичному костюмі строгі і прямі, середнього обсягу, не широкі, але і не занадто вузькі; піджак - до середини стегна. Це повсякденний брючний костюм, який обов'язково потрібно мати в своєму гардеробі.
Блузки та сорочки. Найкраще з будь-яким костюмом поєднується біла сорочка. У неї практично чоловічий крій, висока жорстка стійка (а також жорсткі манжети і такий чоловічий елемент, як запонки). Жіноча блузка більше прилягає, підкреслюючи фігуру. І звичайно, вона чудово поєднується з костюмом, так і окремо з вузькою спідницею. Можна привнести нотку різноманітності, зігравши на колірній гамі блузи, так як не всім йде білий колір. І тут слід звертатися до пастельним відтінкам - в цьому відношенні ідеальний блідо-блакитний колір рожевий. Іноді можна надіти блузку з контрастним малюнком: смужкою або дуже модною зараз діагоналлю.
Шовкова блузка красива не в чіткому білому кольорі, а в якому-небудь відтінку шампанського, з гудзиками, обтягнутими тією ж тканиною. Виглядає дуже жіночно і вважається ознакою хорошого тону, особливо коли вона не з відкладним комірцем, а з коміром-стійкою чи з м'яким невеликим бантом. Модна тенденція - модифікація складок і рюшів в крої блузи. Це зараз дуже актуально. Така блузка ідеальна тим, що не втрачає своєї форми, так як складки всі зафіксовані і річ не вимагає серйозного догляду, нескінченної прасування і чищення. Вона дає відчуття свободи, не стримує руху і в той же час не фривольна.
Врахуй, що в твоєму гардеробі повинно бути як мінімум три блузки - сувора - для ділових переговорів, романтична - для званої вечері і авангардна - для підняття настрою.
Спідниця-пенал вважається основою класичного гардеробу. Дуже модні зараз спідниці в складку. Але якщо у тебе повні стегна, краще вибрати модель з частковими складками або з одного, зустрічної, по центру спідниці. Виключи з гардероба дуже короткі спідниці (як прямі, так і в крупну складку) - це неправильний вибір для бізнес-леді.
Найбільш затребуваною тканиною для ділових жінок є трикотаж , який не вимагає ретельної прасування. Дуже стильно виглядає водолазка з коротким рукавом або зовсім без нього. Жодна тканина досі так і не змогла скласти гідну конкуренцію трикотажу! Дуже елегантно виглядає популярна у всьому світі двійка: кофточка з V-подібним вирізом і під нею майка під горло. Вона може бути або з коротким рукавом, або без рукава. Така трикотажна двійка - річ дуже популярна, хоча винайдено давно, у 1940-1950 роках; її дуже любила Мерилін Монро, так як саме цей наряд делікатно підкреслював всі достоїнства її розкішної фігури. Настільки ефектний варіант ми можемо використовувати і сьогодні.
Також до ділового стилю відноситься сукня , яке однозначно має бути в твоєму гардеробі. Це або пряме плаття або плаття-сорочка (дуже модне останнім часом). Вони будуть виглядати дуже жіночно, якщо ти правильно підбереш довжину (приблизно до середини коліна). Правда, така довжина вимагає хорошої форми ніг або вдало підібраного взуття: високий каблук цілком здатний скоректувати не зовсім ідеальну форму литок.
Плаття плюс жакет - дуже практичне поєднання, яке перетворюється в сукні - пальто. Краще всього, коли і плаття, і пальто зшиті з однакової тканини або не дуже контрастні. Припустимо, якщо один з елементів - картатий, а другий доповнює його з будь-яким вже використаних кольорів. Наприклад, до сукні з червоно-зеленої шотландки ідеально підійде жакет темно-зеленого або бордового кольору.

Поєднуємо і множимо! Дрес-код на практиці


Що ж, освоїли основи, пора вчитися використовувати їх на практиці. Зараз я відкрию тобі секрет жіночої математики. Навіть якщо в твоєму гардеробі всього 6 речей (спідниця, брюки, сукня, блуза, водолазка і піджак), ти зможеш два тижні приходити на роботу в нових костюмах, не разу не повторившись в комбінації! Не віриш - давай рахувати.
Понеділок - ти в спідниці з блузою.
Вівторок - спідниця і водолазка.
Середа - спідниця і піджак.
Четвер - одягаємо під піджак зі спідницею блузку і знову виглядаємо по-новому!
П'ятниця - міняємо блузку на водолазку і продовжуємо дивувати всіх своєю фантазією.
Думаю, загальний принцип ти зрозуміла, і немає необхідності описувати всі два тижні. Але ця математика прийде тобі на допомогу тільки тоді, коли, здійснюючи чергову покупку, ти впевнена, що нова деталь гардероба цілком поєднується з уже наявними. Їх може об'єднувати стиль (наприклад, діловий), колір (або відтінок - теплий чи холодний), а може - кілька яскравих аксесуарів.
Так, одна моя подруга може з повним правом присвоїти собі звання принцеси непоєднуваного, що не заважає їй вважатися дамою з чудовим смаком. Її улюблений наряд - лілові шаровари, коричневий з золотом короткий піджак з еполетами і темно-зелений шовковий топ на тонких бретелях. Все це вона носить з червоними човниками на шпильках, бордовим ременем і сумочкою кольору перезрілої вишні. Правда, треба сказати, що якщо основні кольори її вбрання виглядають досить приглушеними, то аксесуари просто горять насиченістю кольору. І в результаті виходить цілком гармонійний костюм, об'єднаний червоної темою в шкіряних деталях. Звичайно, я не закликаю тебе наслідувати її приклад. Але експериментувати нам ніхто не заборонить. А експеримент вийде тим більш вдалим, чим краще ми вивчимо сам предмет.