Що потрібно для оформлення закордонного паспортаВласне сьогодні поїздками за кордон нікого не здивуєш. Але, тим не менш, досить часті випадки, коли у людини з'явилося бажання здійснити поїздку, а закордонного паспорта немає. Більш того, його не просто немає, а зовсім незрозуміло де і як його потрібно отримувати, і з яким безліччю процедур і формальностей доведеться зіткнутися в процесі його оформлення. А питання це не так вже і легкий, як здається на перший погляд, бо часу і нервових клітин на збір необхідних документів та проходження усіх етапів оформлення для незнаючого людини, витратити немало. До того ж, щоб не потрапити в ситуацію, коли до рейсу залишається дві години, а паспорт не готовий, бажано скористатися вже готовими радами, поданими нижче.

Про закордонний паспорт

Насамперед, важливо розуміти, що закордонний паспорт є основним документом за межами рідної країни. Без нього неможливо буде здійснити в'їзд або виїзд з іншої держави. Тому, оформлення закордонних паспортів обов'язково для наступних категорій громадян присутніх за межі рідної країни:
- особи, які є громадянами України, які досягли повноліття і раніше не мали, що втратили, або володіють недійсним закордонним паспортом;
- особи, які є громадянами України і не досягли повноліття;
- особи, які є громадянами України, віком 14 і більше років, за заявою одного з батьків можуть отримати індивідуальний закордонний паспорт.
Отриманий закордонний паспорт, дійсний протягом 5 років. Слід пам'ятати, що при відвідуванні ряду країн і їх отримання віз, повернення на батьківщину, повинен буде здійснюватися не пізніше ніж за 3 місяці до того, як закордонний паспорт перестане бути дійсним.
Де отримують закордонний паспорт?

На даному етапі оформлення можна вибрати один із двох існуючих на сьогоднішній день варіантів.
Перший варіант. В будь-якому пошуковику запит, ключова фраза: «швидко оформити закордонний паспорт». Буквально в наступну мить, пошуковик видасть безліч результатів пошуків, у вигляді списку фірм, які за певну винагороду візьмуть на себе всі обов'язки по оформленню закордонного паспорта. Таким чином, можна заощадити власний час.
Другий варіант. Даний спосіб передбачає самостійне проходження всього ланцюжка оформлення, тому перший крок - це дізнатися місце розташування Овіру (Відділ Віз і Реєстрацій) того району, в якому ви проживаєте. Відразу варто обмовитися, що ОВІР, як і безліч інших організацій, за дивним збігом обставин, працює в ті ж години, що й ви. Тому, на час оформлення, бажано відразу ж попередити своє керівництво про відлучення від роботи на декілька годин, тому черг минути не вийде.
Оформлення закордонного паспорта які документи потрібні

Для громадян України, які досягли повнолітнього віку, необхідно мати наступний комплект документів:
- анкета (2 шт.) завірена печаткою, для держслужбовців засвідчення має бути вироблено начальником відділу кадрів, начальником або його заступником, для всіх інших завіряти повинен керівник установи або його заступники, для студентів - керівництво деканату, для військовослужбовців - керівництво за місцем несення служби, для школярів - керівництво школи, для пенсіонерів та непрацюючих - за місцем проживання.
- юнаки призовного віку, повинні мати довідку за формою 32, яка підтверджує, що надала її обличчя, не є призовником; отримуючи цю довідку важливо пам'ятати, що термін її дійсності - 1 місяць, тому бажано, щоб подача документів була здійснена протягом цього строку;
- квитанція, що підтверджує сплату державного мита у розмірі 150 гривень; реквізити на оплату бажано дізнатися при першому відвідуванні Ввіру або ж, якщо це маленьке місто, то нерідко працівники банків прекрасно знають, куди перераховувати платіж;
- паспорт громадянина України;
- трудова книжка;
- конверт з повідомленням про готовність закордонного паспорта;
- при отриманні нового закордонного паспорта необхідно надати старий;
- 4 віддруковані фотографії.
Для громадян України, які досягли 14-річного віку і не досягли повноліття, необхідно мати наступний комплектЩо потрібно для оформлення закордонного паспорта документів:
- паспорт громадянина України;
- паспорт громадянина України одного з батьків;
- довідка за формою 9 (надається за місцем навчання та дійсна протягом 1 місяця);
- завірена анкета (2 шт.);
- приписне свідоцтво;
- 4 віддруковані фотографії.

Для громадян України, які бажають вписати в свій паспорт дитини, необхідно мати наступний комплект документів:
- власний паспорт громадянина України;
- власний закордонний паспорт громадянина України;
- свідоцтво про народження (оригінал або завірена копія);
- довідка за формою 9 (надається за місцем навчання та дійсна протягом 1 місяця);
- по досягненню віку 6 років, необхідно надавати 3 роздруковані фотографії;
- завірена анкета (2 шт.), якщо дитина навчається.

Процедура оформлення закордонного паспорта

Що потрібно для оформлення закордонного паспортаПерше, на що варто звернути особливу увагу - це правильність заповнення анкет. Нерідкі випадки, коли місцеве керівництво Ввіру придумує якісь свої правила, що стосуються оформлення закордонного паспорта, наприклад, всі поля анкети мають бути заповнені друкованими або ж навпаки прописними літерами, заповнення повинно проводитися тільки чорними чорнилами, дійсні анкети, заполонені на «овировской» папері або ж взагалі, необхідно купувати всі необхідні бланки, які продає ОВІР. Тому, спочатку рекомендується ознайомитися з усіма цими вимогами, щоб швидко і правильно заповнити всі.
Правильне заповнення анкети
1 Повністю вказується П.І.Б., якщо паспортні дані коли-небудь змінювалися, це потрібно буде відзначити, з точним зазначенням, де і коли це відбувалося.
2 Повністю вказується дата народження.
3 Вказується стать.
4 Згідно з паспортними даними вказується місце народження.
5Вказується адреса реєстрації та адреса фактичного проживання за контактним номером телефону.
6 Зазначаються дані про громадянство. Якщо є друге громадянство, це потрібно обов'язково вказати, якщо ж такого немає, це також необхідно відмітити.
7 Слід вказати паспортні дані та відомості про те, чи ви мали доступ до відомостей, які є державною таємницею.
8 Слід вказати інформацію про наявність або відсутність зобов'язань, які можуть перешкодити виїзду за кордон.
9 Слід вказати мету отримання закордонного паспорта (одноразовий виїзд або ПМЖ)
Вказується кількість проходження процедури отримання нового закордонного паспорта, його заміни або відновлення.
1 Для громадян призовного віку надається довідка за формою 32, яка дозволяє отримання закордонного паспорта.
2 Необхідно вказати наявність або відсутність факту притягнення до кримінальної відповідальності (відповідь дається у формі «Так» або «Ні»).
3 Якщо є необхідність, вказуються повні дані про дітей.
4 Зазначається всі місця роботи та навчання за останні десять років.
5 В останньому пункті вказується згода з тим, що надані дані є дійсними. Тут же зазначається про ознайомлення з заходами відповідальності за подання підроблених документів та недійсних даних.
Інші анкетні графи заповнювати не потрібно

Оформлення документів на отримання закордонного паспорта необхідно починати завчасно, тому термін від подачі документів за місцем проживання до безпосереднього отримання закордонного паспорта, може досягати 1 місяця, з урахуванням відсутності затримок. Якщо документи подаються за місцем перебування, то термін отримання може розтягнутися до 4 місяців. Якщо подача заяви на отримання закордонного паспорта відбувається за межами України в консульська установа чи дипломатичне представництво, то процедура може зайняти близько 3-х місяців. При екстрених випадках, закордонний паспорт може бути отриманий протягом 3 робочих днів з моменту подачі заявки. У реальності, регламентовані терміни, досить часто не дотримуються, тому даний аспект завжди повинен враховуватися України.