Як написати заяву на звільнення за власним бажанням? Основні правила
Кожна працююча людина знає, що працювати на ту чи іншу компанію або фірму завжди він не зможе: цікаві перспективи в іншому місці, краща заробітна плата, необхідність змінити місто проживання і багато інші обставини стають причиною того, що на столі у директора виявляється заяву на звільнення працівника за власним бажанням. У Трудовому Кодексі це явище отримало назву «розірвання трудового договору з ініціативи працівника». До 2002 року відносини між працівниками і роботодавцями регулював Кзпп, а з 1 лютого того ж року набрав чинності новий кодекс - Трудовий Кодекс Російської Федерації.
У ТК РФ передбачається окрема стаття №80 по даному питанню. У ній розглядаються права працівника під час звільнення та порядок його дій. Отже:
• При розірванні трудового договору працівнику необхідно в письмовій формі поставити роботодавця до відома про це не пізніше, ніж за два тижні: відлік цього терміну починається на наступний день з моменту подання заяви;
• За згодою працівника і роботодавця можна розірвати договір до закінчення зазначеного терміну;
• В певних випадках (наприклад, коли причиною звільнення за власною ініціативою стає вихід на пенсію або неможливість працювати за станом здоров'я, а також порушення трудового законодавства з боку роботодавця) роботодавець зобов'язаний підписати заяву про звільнення і розірвати договір у строк, який вказав працівник у своїй заяві;
• Працівник має повне право відкликати свою заяву до закінчення терміну попередження про звільнення. У разі якщо за цей час на роботу в письмовій формі не прийнятий новий співробітник, звільнення не відбувається;
• Після закінчення двох тижнів, роботодавець повинен провести повний розрахунок з працівником, зробити певний запис у трудовій книжці та (за письмовою вимогою) видати йому на руки документи, пов'язані з роботою;
• Дія трудового договору не припиняється, якщо строк попередження про звільнення працівника з посади закінчився, а він не наполягає на звільненні.
Як бачимо, у випадку подачі заяви на звільнення стандартного зразка, працівник змушений ще два тижні працювати на підприємстві. Чи можна отримати звільнення за власним бажанням без відпрацювання і як це правильно зробити?
Як написати заяву на звільнення за власним бажанням: пояснення
Зразок заяви на звільнення за власним бажанням стандартний і нескладний. Важливим моментом є написання його на аркуші А4 своєю рукою, так як при виникненні будь-яких спірних ситуацій ідентифікація почерку допоможе у їх вирішенні.
Отже, у верхньому правому куті необхідно вказати реквізити одержувача і відправника. Як правило, спочатку пишеться посада керівника, назва підприємства, прізвище, ім'я та по батькові адресата у форматі «кому». Далі, у форматі «від кого» прописується посада, прізвище, ім'я та по батькові відправника. Тепер переходимо до основного тексту: в центрі пишеться слово «Заява», під яким йде текст, який починається з фрази «Прошу звільнити мене». Далі пишете причину, за якої ви подаєте заяву, дописуючи «без відпрацювання». Це дасть вам можливість звільнитися з потрібного числа, а не за загальноприйнятими правилами. Але, зверніть увагу, зазначена вами причина повинна бути досить вагомою, інакше доведеться звільнятися з відпрацюванням, яка, як зазначалося вище, складе чотирнадцять днів.
І, насамкінець заяви, поставте в нижній правій частині підпис, розшифрувавши її в дужках, а в нижній лівій частині дату. Якщо вашу причину визнають недостатньо переконливою, щоб звільнити вас цим же числом, тоді дата, прописана в заяві, стане точкою відліку покладених двох тижнів. Врахуйте той нюанс, що цей документ необхідно обов'язково завізувати у секретаря, так як відлік починається з дати повідомлення про намір звільнитися за власною ініціативою.