CPA маркетинг - Як заробити?
СРА - запозичення з англійської - CostPerAction, буквально перекладається як «ціна за дію». СРА маркетинг з'явився кілька років тому і за можливостями заробітку вже на порядок випереджає традиційний вебмастеринг (створення, розробка, просування сайтів).

СРА - на даний момент найбільш економічна працююча модель плати за рекламу в мережі (для рекламодавців і власників бізнесу). Оплачуються тепер не покази та кліки - як було раніше, а конкретні дії користувачів. Раніше вебмайстру платили навіть не за потенційних клієнтів, а просто за потенційне їх залучення. Це природно нікому не було вигідно, крім самого вебмастера.


В сра-маркеті рекламодавець отримує конкретних споживачів товару, а виконавець(вебмастер) - певну грошову суму. А сра мережа - відсоток. Утворюється певний коло «довіри» і взаємовигоди.

CPA маркетинг - Як заробити?


Дії, що виконуються користувачем, називаються корисними і поділяються на дві групи:

* PPL (payperlead) - оплата за дію. Наведений (вебмайстром) клієнт вчиняє будь-яку дію, необхідне рекламодавцю (реєстрація на сайті, скачування програми або файлу, заповнення анкети, оформлення підписки, вчинення дзвінка, замовлення товару тощо). За кожне вчинене дію вебмастер отримує фіксовану суму, призначену рекламодавцем.

* PPS (paypersale) - винагорода за продаж. Клієнт замовляє і купує конкретний товар - ви отримуєте або відсоток від продажу, або встановлену плату.

Сра заробіток вимагає одного - привести клієнта на сайт замовника і спровокувати його виконати (необхідне рекламодавцю) корисна дія. Для цього вам потрібно генерувати максимально-можливий трафік з усіх можливих ресурсів.

Скільки можна заробити? Заробіток, в принципі, не обмежений. На деяких майданчиках CPA-мереж публікується максимально зароблена за добу сума одним вебмайстром, часто вони перевищують межу в сто тисяч рублів, що на перший погляд здається нереальним. Але потрібно усвідомлювати, що такий заробіток отримує не новачок, а вже майстер.

CPA маркетинг - Як заробити?


Можливо в багатьох з Вас зараз постало питання: якщо це прибутково, чому СРА маркетингом не займаються всі поголовно? Дві причини:

* СРА бізнес в Росії з'явився недавно. За кордоном в даний момент дуже важко «стартувати» з нуля (без грошей, знань, досвіду).

* Страх перед заробітком в інтернеті взагалі. Багато хто боїться або «прогоріти», або даремно витратити час, тому й не діють.

Схема СРА

Ланцюжок СРА маркетингу включає в себе 4 ланки:

* СРА мережу. Контролює дотримання правил партнером і компанією, є певним довірчим ланкою, за що отримує власний відсоток.
* Компанія (=рекламодавець). Отримує цільовий (конвертований в реальних клієнтів) трафік при мінімумі вкладень часу і фінансів.
* Партнер(=вебмастер). Привертає трафік на сайт компанії-якими доступними способами (виходячи зі своїх можливостей і знань).
* Користувач(=відвідувач, потенційний клієнт). Відвідує сайт компанії через унікальну посилання вебмастера, виконує необхідні дії, за що і здійснюється оплата.

CPA маркетинг - Як заробити?


Кому це вигідно? Всім. Компанія не витрачає грошей на часто непотрібну традиційну рекламу, а платить лише за конкретні дії, отримуючи при цьому тільки реальних клієнтів. Партнер отримує прибуток за свою роботу, без обману, набирається досвіду, починає працювати «на себе». СРА мережа заробляє на ролі посередника. Користувач купує потрібний йому товар/послугу.

Основні терміни СРА

* Трафік - відвідувачі будь-яких сайтів.
* Лити трафік - перенаправляти потік відвідувачів з вихідних сайтів на сайт рекламодавця, тобто оффера.
* Лід - те саме корисну дію.
* Лендінгем - продає сторінка рекламодавця ("посадкова" сторінка)
* Профіт - отримана прибуток вебмастера - мінус витрати на рекламу (чиста).
* Час холда - час перевірки рекламодавцем «чистоти» вашої продажу товару/послуги допомогою програмних інструментів CPA мережі.
* Арбітраж трафіку - купівля і перепродаж відвідувачів, вигідний викуп їх в одному місці і перенаправлення на сторінку певного оффера CPA мережі, з метою вийти в плюс.
* Оффер - компанія-рекламодавець, учасник партнерської програми СРА мережі.
* СРА мережа - організатор партнерської діяльності, посередник між партнером (вами, тобто вебмайстром) і компанією (тобто рекламодавця).
* Тизер - реклама з кричущим заголовком і привабливою картинкою транслюється на безлічі сайтів одночасно.
* Банер - реклама з графічним зображенням.
* Контекст - текстова реклама в пошуковиках і в мережі їх сайтів.
* Партнерка - співробітництво між компанією (наприклад, самої СРА мережею) і партнером (вебмайстром, тобто вами), який залучає на сайт компанії нових користувачів (вебмайстрів або рекламодавців) за особистою реферального посиланню і отримує за це дод. дохід.

СРА мережі

СРА мереж дуже багато, представимо вам найбільш популярні і перевірені:

* Admitad . Min сума для виводу - 300 р. Партнерка - 5%. Працює з соцмережі. Спочатку мережа працювала тільки з іграми, зараз поле діяльності розширилося. Левова частка належить інтернет-магазинах. Має свій власний форум, проводить конкурси, вебінари та ін.

CPA маркетинг - Як заробити?


* Ad1 . Відрізняється інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, що відіграє велику роль при виборі мережі новачками. Ця СРА мережа - якийсь законодавець моди в російському CPA маркетингу: саме її ідеї беруть на озброєння багато інших мережі. Min сума виводу - 800 р.

CPA маркетинг - Як заробити?


* Actionads . Min виплата - 300 р. Партнерка - 5%. Досить розвинена мережа, працюють як новачки, так і досвідчені користувачі.

CPA маркетинг - Як заробити?


* Myragon . Входить в число партнерок 1 рівня. 5% - винагорода за наведених рефералів.

CPA маркетинг - Як заробити?


* Mastertarget . Min сума виводу - 300 р., виплата провадиться двічі на місяць. Є можливість додаткового заробітку через рефералів, відрахування з їх винагород - 30%.

CPA маркетинг - Як заробити?


* Mixmarket . Вигідно відрізняється від інших СРА мереж різноманітністю рекламодавців: від вузьких профілів до масових. Має вбудовану статистику, а ось інтерфейс залишає бажати кращого: до цієї мережі потрібно звикнути, в перший час можна просто загубитися.

CPA маркетинг - Як заробити?


* CityADS . Головна спеціалізація - онлайн-ігри, хоча інші офферы теж присутні. Недолік: довгий відповідь техпідтримки.

CPA маркетинг - Як заробити?


Як вибрати прибутковий оффер?

Звертаємо увагу на наступні моменти:

* Перший критерій вибору - позиція в рейтингу. Чим вище, тим надійніше, вигідніше і прибутковіше. Але з офферами високого рейтингу працює велика кількість партнерів, отже, збільшується конкуренція.

* Дата запуску партнерки. Якщо програма запущена недавно, а вже встигла стати популярною, значить вона дуже перспективна.

* Вартість одного кліка (eCPC). При налаштуванні своєї рекламної кампанії вартість кліка потрібно ставити менше, ніж встановлений eCPC, інакше ви підете в мінус.

* Показник конверсії (CR). В програмі він відображається у відсотках і означає ставлення звичайних переходів до кількості корисних дій. Наприклад: CR = 05% - це означає, що в середньому з 200 наведених відвідувачів тільки 1 здійснює необхідну корисну дію.

* Час активності coockie (час "закріплення" за вами наведеного користувача). Чим воно довше, тим краще. Наприклад: людина пройшов за вашої унікальної посиланням на сайт рекламодавця, але нічого не купив; через тиждень він повернувся і зробив покупку. Якщо час coockie не закінчилося, ви все одно отримаєте свою винагороду.

* Час холда. Чим воно менше, тим для вас зручніше. Припустимо, чекати 2 місяці перевірки одного досконалого дії починаючому CPA-вебмайстру навряд чи є сенс.
* Допустимі види трафіку.

Приклад офферов на Ad1.

CPA маркетинг - Як заробити?


Види трафіку сра:

1. E-mail трафік. Поштова розсилка з пропозиціями придбати товар зі знижкою.
2. Контекстна реклама. Згідно зі статистикою, найбільш ефективний спосіб залучення клієнтів.
3. Cachback. Потенційному клієнту робиться пропозиція купити товар з деяким поверненням коштів. Наприклад: книга на сайті оффера коштує 500 р., а за її продаж ви отримуєте 100 рублів (як вебмастер), ви даруєте кожному покупцю який-небудь сюрприз на 50 рублів(або ж продаєте книгу за 450р.), в результаті берете кількістю - робите більше продажів цієї книги, але отримуєте вже не 100 а 50 рублів з кожного продажу.
4. Трафік з соцмереж.
5. Popup. Спливаючі вікна.
6. Мотивовану трафік. Обіцянка користувачеві будь-якого бонусу за певні дії. Популярний в онлайн іграх: дійдіть до 3 рівня та отримайте 101 діамант в подарунок, наприклад.
7. Тізерна реклама.
8. Банерна реклама.
9. Гиперконтекст. Передбачає розміщення гіперпосилання в тексті. При наведенні на неї курсора користувач бачить маленький рекламний блок.
10. ClickUnder - один великий банер. Клік в будь-якому місці рекламного блоку відправляє клієнта на сайт компанії.

Як ставитися до абсолютно нових офферам без статистики? Тут є два варіанти:

1. Ви чекаєте, поки у програми з'явиться статистика і потім працюєте з нею або не працюєте.

2. Ви ризикуєте і вкладаєтеся в рекламну кампанію. Мінус: можна втратити все. Плюс: у випадку працездатності системи ви практично не маєте конкурентів, а гроші повернуться з лишком.

Крім того, оффер на початковій стадії розвитку приваблює партнерів вигідними умовами.

При виборі партнерки обов'язково читайте опис і ознайомтеся з її правилами. Їх порушення при неуважність може призвести до невиплати винагород та блокування вашого аккаунта.

Якщо ви вирішили вибрати оффер з онлайн-грою, ознайомтеся з популярністю ігри рейтингів, на форумах, пошукайте інформацію про неї в пошукових системах та отримаєте загальне уявлення. Плюсом буде оплата за реєстрацію. А сама реєстрація повинна бути максимально простою, щоб у наведеного користувача елементарно забракло терпіння заповнити всі поля та проставити галочки. Якщо оффер платить за гру, а не факт реєстрації, в цьому теж можна знайти позитивний момент: якщо клієнт залишиться в грі, то регулярно буде приносити Вам пасивний дохід.

Трафік СРА - де його взяти?

* Через соцмережі і розсилки друзів/знайомих/незнайомим. Мінус: довго, нудно, малодейственно, є ризик потрапити в нс і перетворитися в спам. Плюси: ніяких витрат.

* Спеціальні соцмережі для блогерів. Серед них: bloggers.su, postpr.ru, grabr.ru та ін. Плюси і мінуси ті ж.

* Власна вже розкручена група вк, однокласники і д. або блог.

* Розміщення банерів, тізерів і контексту. Розмістити їх можна або на своєму сайті, або на чужих, але для цього ще потрібно домовитися з власниками і, природно, не безкоштовно.

* Використання дорвеїв. Не зовсім «білий» спосіб реклами. Являє собою веб-сторінку або сайт, чий контент оптимізовано під найбільш часті пошукові запити. Зазвичай не несе ніякої корисної інформації для користувача. При переході або автоматично перекидає клієнта на сайт компанії, або дає на нього посилання. Мінус: пошукові системи прагнуть до виключення з рейтингу таких ресурсів. Плюс: трафік дійсно є.

Мінус всієї перерахованої реклами один: люди більше їй не вірять. Рідко хто «гуляє» по яскравим банерах. Люди вірять рейтингів і відгуків реальних або «реальних» покупців/клієнтів/користувачів. Ось і ідея для залучення трафіку:

* створення унікального і якісного контенту під вузькі (!) пошукові запити + розміщення посилання на сайт компанії. Контент - не тільки текст, але й аудіо-, відео - і графічна інформація. Ваше завдання: дати людині те, що він дійсно хоче отримати. Кількість запитів можна перевірити на http://wordstat.yandex.ru/. Наприклад:

CPA маркетинг - Як заробити?


* створення статей на тему «рейтинг » (магазинів, фільмів, вузів, книг та ін.).

Є і не дуже традиційні методи видобутку трафіку:

* відверта брехня. Наприклад, розміщення у соцмережі чіпляє реклами типу: «Тільки сьогодні і тільки зараз при покупці крему для обличчя манікюрний набір в подарунок». Відвідувачі будуть точно - це плюс. А ось якщо сра мережа дізнається про вашому бізнесі», ви не отримаєте, як min винагороду. Як max - попадете в бан.

* розміщення посилань на зарубіжних рекламних майданчиках 18+: Ero-advertising, ExoClick та ін.). Це дуже дешево: росіяни рекламки вважаються «сміттям». Недолік: не всі власники бірж дозволять вам розмістити оголошення, що не співвідноситься з основною темою сайту. Плюс: величезний трафік.

Вибір ніші в СРА бізнесі

Найбільші гроші в кінці кінців крутяться в інтернет-магазинах, але починати з них важкувато: як змусити користувача купити товар, а не просто поглянути на нього? Багато новачків довго ламають голову, не отримують результатів і кидають СРА маркетинг. Починати краще з онлайн-ігор. Причому ідеальний варіант - оплата за реєстрацію, а не за придбання якихось речей, спеціальних облікових записів і грошових ігрових одиниць. Після першої виплати настає ейфорія, ви уверяетесь у власному виборі і розвивається далі. Розглянемо ніші СРА маркетингу:

* Інтернет-магазини. Про них коротко вже говорилося. Плюс великі гроші. Мінус: змусити когось щось придбати складно. Ця робота схожа на роботу цього магазинного менеджера. Ви приводите клієнта, він купує річ/послугу - ви отримуєте відсоток/фіксовану суму.

* Страховки, фінанси. Ви працюєте з банками та страховими компаніями. Оплачуються підтверджені кредитні заявки, відкриття вкладів та ін. Зарплата хороша: в середньому за один кредит - близько 1-3 тис. р. Цікаво, що цей напрямок в порівнянні з іншими молодо і конкурентів поки не так багато.

* Туризм і освіта. Це сезонна ніша. Плата проводиться за бронювання місць в готелях/готелях, придбання авіаквитків, освітніх курсів, реєстрацію в вузах та інших закладах.

Є куди рости?

З часом ви виробите власну методику залучення трафіку СРА, розміщення реклами, вибору ніші, СРА мережі, визначених офферов. Ви не будете, як сліпе кошеня, тыкаться і туди, і туди в надії заробити. Ви станете майстром своєї справи в той момент, коли інші тільки відкриють для себе "великою" секрет: інтернет - це майбутнє всього світу. Майже всі покупки і угоди будуть відбуватися саме в мережі. Тоді-то і знадобиться ваш досвід. Ви зможете:

* Скласти власний курс зростання в СРА бізнесі для новачків і заробляти на його продаж.
* Створити абсолютно новий спосіб реклами товару/послуги, СРА мережі та ін.
* Відкрити власну компанію партнерів.
* І так далі, і так далі.

Варіантів безмежне безліч, все залежить від вашої фантазії і працездатності. Спочатку доведеться побігати, попрацювати іноді в мінус, але всі витрати обов'язково виправдаються пізніше.

Віртуальний світ поступово витісняє реальний, і кращі місця в майбутньому займуть ті, хто зараз віддає перевагу Мережі.